İnstagram Anket Oylaması Nedir, Anket Nasıl Yapılır?

İnstagram Anket Oylaması Nedir, Anket Nasıl Yapılır?

İnstagram anket soruları ve instagram anket oyu geri alma hakkında bir çok soru aldık. İnstagram anket açma ve silme adımları nasıl yapılır, instagram'da anket nasıl yapılır? Konusuna uzun zamandır değinmek istiyorduk. İnstagram müzik anketi nasıl yapılır diyerek arama yapan kişiler, aynı zamanda instagram anket nasıl yapılır sorusunuda sormaktaydı. Bu makalemiz ile birlikte İnstagram anket nasıl eklenir ve instagram anket nasıl yapılır ios, samsung gibi tüm cihazlarda görelim.

İnstagram Anket Oylaması Nasıl Yapılır?

İnstagram kurulduğu günden bugüne kendini geliştirmekte ve kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Pek çok özellik ile kullanıcılarına farklı seçenekler sunan İnstagram, anket oylaması özelliği ile kullanıcılara kaliteli seçenekler sunmaktadır. Bu özellik, bilhassa firma ya da markaların çeşitli konularda İnstagram üzerinden oylama yapabilmesini ve kullanıcıların fikirlerini öğrenebilmesini olanaklı kılmaktadır. İnstagram tarafından kullanıcılara sunulan anket oylaması özelliği pek çok markanın ön plana çıkmasını olanaklı hale getirmektedir.

İnstagram kullanıcıları, hikâye kısmında fotoğraf ya da video paylaşıp bu görsellerin üzerine anket ekleyebilmekte, böylelikle takipçilerine çeşitli sorular yöneltebilmektedir. Pek çok avantaja sahip olan anket oylamasıile birlikte kişiler, takipçi sayılarını arttırabilmektedir. Peki ama anket oylaması tam olarak nedir?

İnstagram Anket Oylaması Nedir?

İnstagram anket, belirli sorular eşliğinde insanların düşüncelerini öğrenmeyi olanaklı kılan bir uygulamadır. Gerçek hayatta kullanılabilen anket uygulaması, aynı zamanda İnstagram gibi çeşitli sosyal medya platformları üzerinde de kullanılabilmektedir. Anket oylaması ile birlikte kullanıcılar, İnstagram uygulaması üzerinden anket açabilmekte, bu anketler ile birlikte takipçilerinin düşüncelerini öğrenebilmektedir.

Facebook bünyesinde yer alan İnstagram, uzun zamandır kullanıcılara anket oylaması özelliği sunmakta, bu özellik sayesinde kişilerin ön planda yer almasını olanaklı kılmaktadır. Anket özelliğini kullanmak isteyen kişilerin İnstagramhikaye kısmına gitmesi ve buradan gerekli işlemleri yapması gerekmektedir. Anket oylaması özelliği kullanımı oldukça kolay olmakla birlikte bu özellik ile birlikte ön planda yer almak mümkündür.

İnstagram Anket Özelliği Nedir?

Bilindiği gibi internet ortamında sanal anket yapılması mümkündür. Birçok insanın kullanımına sunulan ve milyonlarca kullanıcıya sahip olan İnstagram, her geçen gün kullanıcılarını memnun edecek pek çok özellik sunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi de internet ortamında oldukça popüler olan anket özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu özellik, İnstagram üzerinde hesabı bulunan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Bu özellik sayesinde şahıs ya da markalar, kendilerini kısa sürede tanıtabilme şansı yakalayabilmektedir. Peki İnstagram hikayelerde anket özelliği ne işe yaramaktadır?

İnstagram Hikayelerde Anket Özelliği Ne İşe Yaramaktadır?

İnstagram anket oylaması özelliği ile birlikte kişiler, istedikleri konularda anket açabilmekte ve bu sayede takipçilerinin düşüncelerinin öğrenebilmektedir. Anket sonuçları ise kullanıcıların çeşitli istatistiklere ulaşabilmesini olanaklı hale getirmektedir. Birçok marka ya da şirket, bu uygulamayı düzenli olarak kullanmaktadır. Takipçileri ile aralarında bir bağ kurmak isteyen marka ya da şirketler, bu özellik ile birlikte takipçilerinin düşüncelerini öğrenebilmektedir.

Bilindiği üzere anketler, pek çok alanda yapılabilmekte olup bu anketler sayesinde insanların düşünceleri açığa çıkmaktadır. Reel hayatta anketlere birçok durumda başvurulmakta, bu sayede insanların belirli konularda ne düşündüğü ve neyi hedeflediği anlaşılabilmektedir. Bu nedenle hem gerçek hayatta hem de sanal ortamda anket uygulaması çok önemlidir. İnstagram anket oylaması özelliği belirli bir süredir insanlar tarafından kullanılmakta ve İnstagram üzerinde kişi ya da şahıslar ön plana çıkabilmektedir. Peki İnstagramda anket yapılmasının yöntemleri nelerdir?

İnstagram Anket Yöntemleri

İnstagram’da anket yapıma yöntemleri oldukça kolaydır. Bu yöntemlerin sırası ile uygulanması, kişilerin çeşitli konularda anket yapabilmesini olanaklı kılmaktadır. İnstagram üzerinde anket yapılma yöntemleri aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

  • İnstagram anket özelliği kullanmak için İnstagramhesaplarınıza giriş yapmalısınız.
  • Hesaplarına giriş yaptıktan sonra hikaye kısmına geliniz.
  • Fotoğraf alanı üzerinde yer alan “çıkarma” sembolüne tıklayınız.
  • Açılan pencerede yer alan “anket” butonunu seçiniz.
  • Bu kısımda “bir soru sor” ve “evet-hayır” ifadeleri yer alacaktır. Bunlardan hangisi ile anket yapmak istiyorsanız o kısmı seçiniz.
  • Eğer “bir soru sor” seçeneğini tıklarsanız, bu alan için çeşitli sorular belirlemeniz gerekecektir.
  • “Evet-hayır” seçeneği ile anket oluşturmak istiyorsanız eğer bu sorulara evet-hayır dışında başka sorular da ekleyebilirsiniz. İnstagram evet-hayır anket soruları dahilinde belirlediğiniz sorulara takipçileriniz evet ya da hayır cevabını verecektir.
  • İnstagram anket özelliği bağlamında anket içerisinde soru ya da cevap kısmında emoji kullanabilirsiniz. Bu emojiler, anketin kişiselleşmesini olanaklı kılacaktır.
  • Anketin sorularını belirledikten sonra fotoğraf ekleme konusunda birden fazla seçeneğiniz olmaktadır.
  • Hazırladığınız anketi “Hikayen” kısmında paylaşabilir, bu sayede birden çok kişiye ulaşabilirsiniz. Öte yandan anket “Yakın Arkadaşlar” kısmında da paylaşılabilmektedir. Bu seçeneklerden uygun olanı seçip hikaye yayımlamayı tamamlayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımların uygulanması ile birlikte kısa sürede İnstagram anket özelliği ile birlikte anket paylaşımı mümkün olmaktadır. Peki İnstagram anket özelliği ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

İnstagram Anket Özelliği ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Birçok kişi tarafından kullanılan İnstagram anket, belirli konularda insanların görüşlerine başvurulmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu özellik, İnstagram hesabı olan kişilerin kullanımına açıktır. Kişiler, takipçilerine doğrudan soru sorabilmekte ya da cevabı “evet-hayır” olan sorular yöneltebilmektedir. Peki İnstagram anket özelliği ile ilgili bilinmesi gerekenler nelerdir?

Takipçilerine anket yapmak isteyen kişiler, bu özelliğe İnstagramhikaye kısmında erişebilmektedir. Bu kısımda belirli adımların uygulanması durumunda kişiler, takipçilerine çeşitli sorular yöneltebilmektedir. Bu sorular ile birlikte takipçilerin düşünceleri öğrenilebilmekte, bu sayede çeşitli istatistikler oluşturulabilmektedir. Bunun yanı sıra anket oluşturan kişiler, bu ankete kimlerin ulaşabileceğini de belirleyebilmektedir. Oluşturulan anket, “Hikayen” ya da “Yakın Arkadaşlar” alanında paylaşılabilmektedir. “Hikayen” kısmında paylaşılan ankete birçok insan ulaşabilmektedir. Bunun yanı sıra “Yakın Arkadaşlar” kısmında paylaşılan anketlere ise sadece takip edilen kişiler ulaşabilmektedir.

Pek çok İnstagram kullanıcısı, İnstagram anket özelliğiile birlikte birçok insana istediği konuda soru sorabildiği için bu özelliğin birçok insan tarafından kullanıldığını ifade etmek gerekmektedir.

İnstagram anket hilesi için diğer sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim