İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır? sorusu platform kullanıcıları tarafından çok sorulmaktadır.

İnstagram beğeni sayısı gizleme son dönemlerin popüler konusu haline gelmiştir. En çok kullanılan sosyal medya platformları içerisindeki İnstagram, gündeme devamlı yenilikler getirmesiyle dikkat çekiyor. Son olarak da platform; beğenileri gizleme özelliğini kullanıcılarına sundu. Böylelikle kullanıcılar istedikleri zaman beğeni sayılarını takipçilerinden gizleyebilecekler. İnstagram beğeni sayılarını gizleme özelliğini sunmasının ardından platform sosyal medya platformları arasında etkinliğini daha da artırmış oldu. İnstagram’da beğeni sayısı gizleme platform kullanıcılarının beklediği bir özellikti. İnstagram algoritması; beğeni ve takipçi sayısının orantısına göre şekillenmektedir. Bir hesabın popüler olup olmadığı bahsettiğimiz bu hususla belli olmaktadır. Dolayısıyla platform üzerinde popüler olmak isteyen hesaplarda beğeni sayılarını gizleme yolunu tercih ediyorlar.

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme

İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme

İnstagram beğeni sayısını gizleme yolları çok basittir. İnstagram beğeni sayılarını 2 şekilde gizleyebilirsiniz. İlk olarak; beğeni sayılarını gizleyebilirsiniz. İkinci yolsa; kullanıcı tarafından belirlenen kendine ait beğeni sayılarının gizlenmesi olduğunu söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz iki yöntem içinde kullanacağınız İnstagram beğeni sayısını gizleme yollarışu şekildedir;

 • Öncelikle platformdaki hesabınıza giriş yapınız,
 • Daha sonra profil üzerinde bulunan “Ayarlar” kısmını açınız,
 • Ayarlar sekmesi üzerinden “Gizlilik” seçeneğine basınız,
 • “Gizlilik” üzerinden de “Gönderiler” butonuna tıklayınız,
 • Karşınıza “Beğenme ve Görüntülenme Sayılarını Gizle” seçeneği çıkacak. O seçeneği de mutlaka aktifleştiriniz,
 • Yukarıda bahsettiğimiz adımlardan sonra kullanıcılar gönderileriniz üzerindeki beğeni sayılarını görüntüleyemeyecekler.

Tek tek İnstagram’da beğeni sayısı gizleme için;

 • Beğeni sayısını gizlemeyi düşündüğünüz postu açınız,
 • Postun sağ üst tarafında üç nokta simgesi bulunuyor ona tıklayınız,
 • Karşınıza yeni bir menü çıkacak. Oradan “Beğenme Sayısını Gizle” butonuna tıklayınız,
 • Yukarıda belirttiğimiz adımların arkasından post üzerindeki beğeni sayıları da gizlenecek.

Yalnız İnstagram’da beğeni sayısı gizleme için platformun son sürümünü kullanmanız gerekiyor. Belirttiğimiz seçenekler olmadığı takdirde İnstagram’ı güncelleyiniz. Hesap sahibi beğeni sayılarını diğer hesaplardan gizlediğinde de kendi verileri yine görebilir.

İnstagram’da Gizli Beğenilerin Çalışma Prensibi

İnstagram beğeni sayısını gizleme yolları platformun algoritmasını ilgilendiren bir konudur. İnstagram’da gizli beğeniler gizlendiğinde;

 • Gönderinin alt tarafında “Y ve diğerleri beğendi” şeklinde bir ifade karşınıza çıkar,
 • Yukarıda bahsettiğimiz ifadeye bastığınızda karşınıza yeni bir sayfa açılacak. Orada en üst bölümde, beğeni sayıları bulunuyor,
 • Sayfanın alt tarafındaysa kimler tarafından beğenildiği paylaşılmıştır,
 • Belirttiğimiz bilgileri sadece siz görebilirsiniz. Diğer kullanıcıların görmesi imkansızdır.

İnstagram Beğeni Gizleme İşlemi Geri Alınır mı?

“İnstagram beğeni sayısı gizleme nasıl yapılır” konusunun ardından yapılan işleminin geri alınıp alınamayacağı da çok önemlidir. İnstagram beğenilerin gizlenmesi kalıcı değildir. Kullanıcı dilediği zaman o özelliği iptal edebilir. Beğeni sayısı gizleme özelliğini kaldırdıktan sonra kişinin beğenileri takipçileri tarafından görüntülenmeye başlar.

Bazı otoriteler tarafından İnstagram neden böyle bir özellik geliştirdi diye sorulmaktadır. 2019’da İnstagram beğenilerinin kişilerin ruh sağlığını olumsuz etkilediğine dair bir araştırma yapılmıştır. Bunun hemen arkasına İnstagram yöneticileri de böyle bir özellik geliştirdi. İnstagram tarafından geliştirilen bu özellikten dileyen herkes yararlanabiliyor. İnstagram gizleme özelliğinden yararlanmak için hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. Direkt istediğiniz zaman bu özellikten yararlanabilirsiniz. “İnstagram beğeni sayısını gizleme yolları” işlemlerini gerçekleştirerek, beğenilerinizle alakalı yorumlarınızı kendiniz yapabilirsiniz. İnstagram beğeni sayısına insanların önem vermesi, kalp şeklindeki emojisinden de kaynaklanabiliyor. İnstagram çok renkli bir platform olduğu için çok kısa sürede kullanıcı sayısını artırdı. Diğer sosyal medya platformlarına kıyasla İnstagram daha çok özellik çıkarmaya başlamıştır. Geliştirdiği özelliklerle de adından hep söz ettiriyor.

Önerilenler;

Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim