İnstagram Güncelleme Gelmiyor Sorunu Ve Çözümü

İnstagram, hepimizin çok iyi bildiği gibi en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından biridir. Bu tarz bir platformun her zaman için yenilikten yana olması da doğal olarak kaçınılmaz bir durum olacaktır. İnstagram güncelleme gelmiyor sorunu ve çözümü de bu hususta en önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkar.

İnstagram Güncelleme Gelmiyor

İnstagram Güncelleme Gelmiyor

İnstagram uygulaması için bu soruyu çok sık soruyor olsanız da aslına bakacak olursanız tüm sosyal medya platformları için geçerli olan bir konu var. O da şudur ki herhangi bir sosyal medya uygulamasının güncellenmiş hali yani güncel sürümü gelmesi için o uygulamaya girdiğiniz cihazda o uygulamanın en güncel hali yer almak zorundadır. Eğer ki cep telefonunuzda işlemcinin en son sürümü yok ise doğal olarak İnstagram güncellemeleri gelmiyor gibi bir cümle kuracaksınız.

İnstagram Güncelleme Sorunu Nedir?

İnstagram güncelleme sorunu kapsamında İnstagram güncelleme gelmiyor ios, ya da İnstagram güncelleme gelmiyor iphone gibi pek çok şikâyet duyarız. Bu güncelleme problemi çoğu zaman instagram ile ilgili değil tamamen İnstagram uygulamasının yüklü olduğu cihaz kaynaklı olacaktır.

Bazen kullanıcılar bilerek ya da bilmeyerek cep telefonu ya da tabletlerini son gelen güncellemelere kapatabilirler. Yani cihaz kendi kendine otomatik olarak güncellenmez. Bu durumda o cihazda yer alan tüm uygulamalar gibi İnstagram da doğal olarak güncellenemez. Bu tür bir sebebi göz önünde bulundurmak suretiyle yapmanız gereken ilk şeylerden biri cihazınızın güncellenme ayarlarını kontrol etmek olacaktır.

İnstagram Güncelleme Sorunu Nasıl Çözülür?

İnstagram güncelleme sorunu nasıl çözülür konusu ile ilgili olarak en çok denk geldiğimiz durumlardan birisi yukarda da belirttiğimiz gibi İnstagram uygulamasının yüklü olduğu cihazın otomatik güncellemeye kapalı olmasıdır.

Otomatik güncellemeye kapalı olan bir cihazda kullanıcı manuel olarak bir güncelleme talebinde bulunmaz ise İnstagram uygulaması da güncellenmeyecektir. Bu sorunun çözümü de şu şekilde olacaktır.

Cep telefonunuzun hangi işlemciyi kullandığına bağlı olarak o işletim sisteminin sunucularını kullanarak yapmanız gereken bir takım işlemler ile İnstagram güncellemesi gelmiyor gibi bir sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır.

Güncelleme cihazınızda tüm uygulamalar için geliyor ama sadece İnstagram uygulaması için gelmiyor ise bunun için yapabileceğiniz en akıllıca yöntem İnstagram uygulamasını cep telefonunuzdan silip sonra tekrar yüklemeyi denemek olacaktır.

Genel olarak Instagram güncelleme gelmedi gibi bir sorun için uygulamayı kaldırıp geri yüklemek en yaygın çözüm yolu olarak bilinir.

İnstagram Güncelleme Gelmiyor Android

İnstagram uygulaması tüm cihazlarda aynı olsa bile tüm cihazların işletim sistemi ve tasarımı birbirinden farklıdır. Bunun için de her cihaz markası kendine göre bir işletim sistemi ile hareket eder. Mesela buna örnek verecek olur isek en çok sorulan sorulardan biri olarak İnstagram güncelleme gelmiyor android şeklinde işletim sistemi içeren bir soru gelir.

Android kullanıcılarının diğer işletim sistemi kullanıcılarına göre çok daha kalabalık bir kitleyi oluşturduklarını düşünecek olursak bu sorunun android kullanıcıları tarafından çok daha sık soruluyor olması hiç de şaşılacak bir şey değildir.Android için Google Play Store aracılığı ile İnstagram uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

İnstagram Güncelleme Gelmiyor Iphone

İnstagram güncellenme sorunu 2022 yazdığınız zaman sizin gibi pek çok kişinin de aynı konudan muzdarip olduğunu görmeniz mümkün olacaktır. Kullandığınız cihaz ıphone ise ve siz İnstagram güncellenme sorunu ile karşı karşıyaysanız, İnstagram güncelleme gelmiyor Iphone şeklinde bir araştırma yaparak AppStore üzerinden kendi kendinize bir güncelleme yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:

Önerilen bloglar:

 1. Tiktok Gündemi İle İlgili Bloglar
 2. Açıklayıcı Ve Bilgi Verici Tiktok Makaleleri
 3. İnstagram 20 Önemli Sorun
 4. İnstagram Hakkında Merak Edilenler
 5. En Çok Okunan Tiktok Bilgileri
 6. En Faydalı Tiktok Yazıları
 7. Tiktok Önerilen Blog Ve Makaleler
 8. Tiktok İçin Merak Edilenler
 9. En Çok Okunan İnstagram Bilgileri
 10. En Çok Ziyaret Edilen İnstagram Sayfaları
 11. İnstagram'da Yaşanabilecek Hatalar
Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim