İnstagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?

İnstagram güvenlik kodu nasıl alınır sorusu son zamanlarda İnstagram kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Son zamanlarda hepimizin bildiği gibi sosyal medya üzerinde gizlilik ile ilgili bir takım sorunlar söz konusu olmaktadır. Ve de bu sorun her geçen gün daha fazla artmaya devam etmektedir.

İnstagram uygulaması ise bu sorunun İnstagram kullanıcılarını madur etmemek adına üstesinden gelmek amacıyla bir takım güvenlik önlemleri alma yoluna gitmektedir. Bu konu ile ilgili olarak e-postanıza bağlı olan İnstagram hesabınızı korumak adına İnrtagram güvenlik kodu nasıl yapılır? Ya da e-posta güvenlik kodu nasıl alınır İnstagram şeklinde bir araştırma yapacak olur iseniz bu konu ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları bu makalemizde sizler için derledik.

İnstagram Güvenlik Kodu

İnstagram Güvenlik Kodu Nedir?

Pek çok İnstagram kullanıcısı İnstagram güvenlik kodu nedir konusu ile ilgili olarak pek fazla bilgi sahibi değildir. Ancak bu son derece önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Son zamanlarda İnstagram hesabı çalınma oranı oldukça yüksek olduğu için İnstagram uygulaması tarafından iki faktörlü koruma sistemi İnstagram kullanıcılarını güvence altına almayı amaçlamaktadır.

İki faktörlü kimlik doğrulaması sayesinde İnstagram uygulamasına girdiğiniz cihaz dışında başka bir cihazdan İnstagram'a giriş yapmaya çalıştığını zaman size bir kod soracaktır. Böylece hesabınız başka birinin eline geçse bile İnstagram hesabınıza hiçbir şekilde giriş yapamayacaktır. Yani İnstagram güvenlik kodu nedir diye soracak olursanız direkt olarak İnstagram kullanıcılarının İnstagram hesaplarını güvence altına almak amacıyla aldıkları güvenlik kodudur denebilir. İnstagram güvenlik kodunuz olmadığı takdirde İnstagram hesabınıza başka bir cihazdan kendiniz bile giriş yapamazsınız. İnstagram güvenlik kodu İnstagram hesabının çalınmaması açısından son derece büyük bir önem taşır.

İnstagram Güvenlik Kodu Almak

İnstagram güvenlik kodu almak son derece kolay bir işlemdir. İnstagram hesabını güvence altına alabilmek için her İnstagram kullanıcısının sorması gereken sorulardan biri İnstagram güvenlik kodu nasıl alınır sorusu olmalıdır. Öncelikle İnstagram hesabınızın bağlı oldu telefon numarası ya da e-posta adresi konusunda bilgi sahibi olmanız gerekli olacaktır. Yani İnstagram hesabınızı açmadan önce o İnstagram hesabınızı hangi cep telefonu numarası ile ya da hangi e-posta adresi ile açmış olduğunuzu hatırlamanız gerekli olacaktır.

Bu bilgilere neden gerek var diye soracak olursanız çünkü İnstagram güvenlik kodu bilgilerimiz isteğinize bağlı olarak değişkenlik göstermek suretiyle İnstagram'ı açarken İnstagram'a bildirmiş olduğunuz e-posta adresinize ya da cep telefonu numaranızı SMS olarak ulaşacaktır.

İnstagram güvenlik kodu yapmak için ilk olarak atmamız gereken adım İnstagram hesabınızdaki profil bölümüne girmektir. İnstagram profilinizin sağ üst köşesinde yer alan üçlü sembole dokunduğunuz zaman ayarlar seçeneği karşınıza çıkacaktır. Ayarlar bölümünde yer alan güvenlik sekmesini açtığınız zaman oradaİnstagram güvenlik kodu al şeklinde bir ibare ile karşılaşacaksınız.

Buraya e-posta bilgileriniz ya da cep telefonu numaranızı gönderdiğiniz zaman tercihinize bağlı olarak İnstagram güvenlik kodunuz ya cep telefonunuza SMS olarak ya da İnstagram adresinize bağlı olan e-posta adresinize ileti olarak gelir. İnstagram güvenlik kodunuzu seçmiş olursunuz.

İnstagram güvenlik kodu aldığınız zaman iki faktörlü güvenlik ile İnstagram hesabınızı çok yönlü bir koruma altına almış olursunuz.Başka bir bilgisayar ya da herhangi bir cihazdan İnstagrama girmek için kod isteyecektir. Böylece son yıllarda sosyal medya üzerinden şifre kırarak İnstagram hesabı çalan teknolojik hırsızlara karşı da çok yoğun bir güvenlik önlemi almış olursunuz.

Önerilen Kategoriler:

Diğer Bloglar:

Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim