İnstagram Hareket Kısıtlama Nedir, Neden Olur?

İnstagram hareket kısıtlaması; platformun kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak ortaya çıktığı söylenebilir.

İnstagram kullanımı arttıkça yepyeni özelliklerle bizlerin karşısına çıkıyor. “İnstagram hareket kısıtlaması neden olur”; kullanıcı sayısı artmasına bağlı olarak platformun kullanıcıları kontrol etmek için geliştirdiği yöntemdir. İnstagram hareketleri kısıtlama ile kullanıcıların platform ilkelerine uyması sağlanmak istenmektedir. Özellikle kullanıcıların birbirini rahatsız etmesi, uygunsuz içeriklerin paylaşılması gibi pek çok konuda hareket kısıtlama ile kendince önlemler almaya çalışmaktadır.

İnstagram Hareket Kısıtlama Nedir?

“İnstagram hareket kısıtlaması nedir”;

  • Hesap erişiminin,
  • Etkileşiminin,
  • Görüntülenmenin sınırlanması anlamına geliyor.

İnstagram hareketleri kısıtlama yaşamın her alanında olduğu gibi kısıtlama konusunda da çok önemlidir. İnstagram hareket kısıtlama sorunu, kullanıcıların kuralları ihlal ettiğinde ortaya çıkıyor. İnstagram hareket kısıtlama çözümü ancak kullanıcıların bu soruna sebep olan hususları ortadan kaldırmalarıyla mümkün oluyor. Platform kuralları ihlal eden kişilere ilk olarak kısıtlama gibi cezalar getirmektedir. İnstagram hareketleri kısıtlamasonrasında hesap sahipleri aynı davranışlara devam ederlerse hesabın kapanmasına kadar gidebiliyor.

İnstagram Hareket Kısıtlama

İnstagram Hareket Kısıtlama Neden Olur?

“İnstagram hareket kısıtlama neden olur”; yapılan paylaşımlarla ilgili olabiliyor. Kullanıcı uygunsuz paylaşımlar yaptığında İnstagram algoritmasınca spam şeklinde algılanabiliyor. İnstagram hareket kısıtlama, shadow ban olarak adlandırılabiliyor. İnstagram hareket kısıtlama sorunu;

  • Görüntülenme,
  • Yorumların,
  • Erişim,
  • Beğenilerin azalması gibi durumlara sebep oluyor.

İnstagram hareket kısıtlama; paylaşım yapamama ile hesabın tamamen kapatılmasına sebep oluyor.

“İnstagram hareket kısıtlaması neden olur”; hesap türünün haricinde paylaşımların yapılmasından kaynaklanıyor. Yorum, beğeni, sahte ve bot takipçiler hesap kısıtlamasına sebep olabiliyor. Aynı zamanda yorum, takipçi ve beğenilerin satın alınması da İnstagram hesabınızı kısıtlıyor. Yanıltan, gerçekçi olmayan ve cinsellik içeren hesaplarda İnstagram algoritması kurallarına aykırıdır. “İnstagram hareket kısıtlaması neden olur” noktasına; içeriklerle alakalı olmayan hashtag’leride ekleyebiliriz. Devamlı takipçi isteği gönderilmesi, spam şeklinde algılanacak olan mesajların kullanılması da hareket kısıtlamasının başlıca sebepleridir.

İnstagram Hareket Kısıtlaması Olduğu Nasıl Anlaşılır?

“İnstagram hareket kısıtlaması nedir” kapsamında bu sorunun nasıl anlaşılacağı da kullanıcılar tarafından çok merak edilmektedir. Kişinin paylaşımları olduğundan az görüntülenmeye başlar. Beğeni ve yorum sayısı azaldığında kullanıcı kısıtlama olduğunun net şekilde farkına varır. Gönderilerden eskiye kıyasla az sayıda etkileşim alındığında kısıtlama ortaya çıkar. İnstagram hareket kısıtlamasının olduğu ayrıca hikaye ve reel eklendiğinde uyarı alınmasıyla da bağlantılıdır. Bahsettiğimiz tüm noktalar hesabınıza kısıtlama geldiğini ifade etmektedir. “İnstagram hareket kısıtlama sorunu” ile hesabınızın büyümesi durur. Buda işletme ve markanız için büyük kayıptır. İnstagram hareketleri kısıtlama, keşfete düşmeyi de engellemektedir. Keşfet’e hesap düşmediği takdirde büyümede gerçekleşmez. İnstagram hesabının organik şekilde büyümesini sağlayan başlıca unsur, “hashtag” kullanımıdır. Hareket kısıtlamasıyla hashtag’lerde görüntülenmemeye başlar.

İnstagram Hareket Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

“İnstagram hareket kısıtlaması nasıl kaldırılır” noktasında ilk olarak, hesap türünü kontrol ediniz. İnstagram hareket kısıtlama çözümü için hesabın amacı dışında kullanılıp kullanılmadığına göz atılmalıdır. Eğer kullanılan kişisel hesapsa o doğrultuda kullanılmalıdır. İşletme hesabıysa o amaca uygun şekilde platformda hareket etmelidir.

“İnstagram hareket kısıtlaması ne zaman kalkar” hususunda öncelikle yaptığınız paylaşımları kontrol etmelisiniz. Yapılan paylaşımlarda kısıtlamaya sebep olacak unsurlar varsa onlar silinmelidir. Sahte- bot takipçi aldıysanız onları hesabınızdan arındırın. Böylelikle İnstagram hareket kısıtlama çözümü gerçekleştirmiş olacaksınız. “İnstagram hareket kısıtlaması ne zaman kalkar”; gönderilerde yorum ve beğenilerde sahte bot varsa onları da hesaptan uzaklaştırmalısınız.  İnstagram hareket kısıtlama çözümü konusunda en kısa yol; spam, sahte hareketleri hesaptan uzaklaştırmakla mümkün olur.

Önerilen instagram içerikleri;

Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim