İnstagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram hikâye gizleme nasıl yapılır” konusu, sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte çok merak edilmeye başlamıştır.

Son dönemlerde kullanıcı sayısını artırmasıyla İnstagram dikkat çekiyor. Bu kullanıma bağlı olarak hakkında birçok konuda merak edilmeye başladı. Özellikle İnstagram’da hikâye gizleme konusu çok merak ediliyor. Çünkü İnstagram kullanıcılarının çoğunluğu hikâye paylaşmayı çok seviyor. İnstagram hikayesi; video ve fotoğrafların paylaşılmasıyla gerçekleşiyor. Kullanıcılar dilerlerse hikayelerini görmesini istemedikleri kişilerden gizleyebiliyorlar.

İnstagram Hikaye Gizleme

İnstagram Hikâye Gizleme Nedir?

İnstagram hikâye gizleme nedir” sorusunu şöyle yanıtlayabiliriz. Platform üzerinde yer alan hikaye kısmında paylaşım yaptığınızda istemediğiniz kişileri gizleyebilirsiniz. “İnstagram’da hikaye gizleme” sayesinde karşınızdaki kişi sizin hiç paylaşım yapmadığınızı düşünecek. “İnstagram’da hikaye gizleme” anlaşılır bir durum değildir. Ancak “İnstagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır” konusu; gizlediğiniz kişiyle gizlemediğiniz ortak arkadaşın konuşması sonucunda ortaya çıkabilir. Bu durumda genellikle yakın arkadaş olurlarsa ortaya çıkıyor. O nedenle “İnstagram hikaye gizleme anlaşır mı” sorusunu kolay kolay anlaşılmaz şeklinde cevaplandırabiliriz.

İnstagram hikaye gizleme nasıl anlaşılır” konusunu bir de şu şekilde cevaplayabiliriz: Tanıdığınız bir kişi farklı bir hesap üzerinden sizi takip etmeye başladığında ancak anlayabilir. Bundan dolayı İnstagram’da hikaye gizlerken tüm şüpheli hesaplardan gizlemenizi tavsiye ediyoruz.

İnstagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

“İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır” konusu platformu kullananların genelini ilgilendiriyor. Birçok kullanıcı “İnstagram hikaye gizleme nedir” sorusunu mutlaka araştırmıştır. İnstagram platformunu günlük 400 milyonu geçit kişi kullanılıyor. Dolayısıyla İnstagram yetkililerinin bu tarz gizliliği ilgilendiren özellikleri ortaya çıkarması gayet normaldir.

İnstagram hikayeleri 24 saatin sonunda kaybolmaktadır. Genellikle İnstagram hikayelerinde anlık olayları insanlar paylaşmaktadır. Birçok sebepten dolayı bu geçici hikayeleri insanlar kaldırmak isteyebiliyor. Aileden, arkadaş gruplarından, iş arkadaşlarından vs. insanlar hikayelerini gizlemek isteyebiliyorlar. “İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır” kapsamında aşağıda belirttiğimiz aşamaları uygulamanız gerekiyor. İşte İnstagram hikaye gizleme bilgisayardanve telefondan;

  • İlk olarak telefon ya da bilgisayardan İnstagram’ı açın.
  • Uygulamayı açıp sonrasında profilinize girerek “Menü” yani üç yatay çizgiye basın.
  • “Menü” bölümünün olduğu yerden “Ayarlar” kısmı açılacak.
  • “Gizlilik” ve “Hikaye” kısmına dokunun.
  • “Hikaye Gizle” alanının olduğu yerde kişi sayısına dokunun.
  • Ardından yeni sayfa üzerinden hikayede gizlemeyi düşündüğünüz kişileri seçip, işlemi sonlandırın.

Bahsettiğimiz işlemlerin arkasından İnstagram’da hikaye gizleme işlemi tamamlanmış olacak. Sıraladığımız adımları aynı zamanda İnstagram hikaye gizleme Android içinde yapabilirsiniz. İnstagram hikaye gizleme geri alma işlemi içinde yukarıda sıraladığımız işlemlerin tersini yapmanız gerekiyor.

İnstagram Hikaye Gizleme Sınırı Var mı?

İnstagram hikaye gizleme sınırı konusu da çok merak edilmektedir. İnstagram’da paylaştığınız hikayeleri dilediğiniz kişilerden gizleyebilirsiniz. Platform gizlilik konusunda herhangi bir sınır getirmemiştir.

İnstagram hikaye gizleme bilgisayardan Android cihazlardan aynı zamanda şöylede gerçekleşebiliyor. Sayfayı aşağıya doğru kaydırıp, en üstteki arama butonuna gizleyeceğiniz kişinin ismini girebilirsiniz. Böylelikle İnstagram hikaye gizleme Android ve bilgisayarlardan daha hızlı yapmış olacaksınız. Yalnız bu esnada bir noktaya çok dikkat etmeniz gerekiyor. Hikaye gizleme işleminde kişileri seçip ardından cep telefonunuzun geri tuşuna değil de “Hikayeyi Gizle” yanında yer alan tuşa basmalısınız.

Telefon üzerinden geri tuşuna bastığınızda işlemi kaydetmemiş olacaksınız. İnstagram’da hikaye gizleme nasıl kaldırılır” ya da “İnstagram hikaye gizleme geri alma” işlemleriyle de belirtiğimiz işlemleri iptal edebilirsiniz. “İnstagram hikaye gizleme sınırı” hikayeyi paylaşmadan önce siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu belirttiklerimizle de kesinlikle “İnstagram hikaye gizleme anlaşılır mı” sorusunu hayır diye yanıtlayabiliriz. Dilediğiniz zaman “İnstagram’da hikaye gizleme nasıl kaldırılır” konusunda belirttiğimiz gibi işlemi geri alabilirsiniz.

Önerilen instagram kategorileri:

Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim