İnstagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulamasında ilk önce hikayelere müzik eklenebilirken artık paylaşılan gönderileri de yani fotoğraflara da müzik eklenebilmektedir. Fotoğraf ve hikayeye müzik ekleme özelliği de instagram kullanıcıları tarafından oldukça sevilmektedir. Bu yüzden de kullanıcılar instagram müzik ekleme nasıl yapılır? Sorusunun peşine düşmektedirler.

Fotoğraf ve video uygulaması olarak 2010 yılında hayatımıza giren instagram, kullanıcılar tarafından çok sevilen bir sosyal medya platformuna dönüştü. Ardından da 2012 yılında facebook tarafından satın alındı. Gün geçtikçe teknolojinin gelişmesi de instagramın kendisine yeni özellikler katmasını sağladı. Ve böylece kullanıcısına kullanıcı ekleyerek milyonlarca insana ulaşmayı başardı.

İnstagramın yanında yeni yeni sosyal platformların ortaya çıkmasıyla instagramın kullanıcılarını tutmak için yenilikler yapması da şarttı. İnstagramda gelişen teknoloji ile çağın gerisinde kalmayarak yeni özellikleri bünyesine kattı. Bunlar ilk önce yirmi dört saat sonra kaybolan hikayeler, istediği sürede video yüklenebilen IG Tv videoları ve kısa videolardan oluşan reels videolarıdır.

İnstagramın özellikle hikaye ekleme kısmı kullanıcılar tarafından oldukça sevildi. Çünkü yirmi dört sonra kaybolacak olması fotoğraflar, IG Tvler ya da reels videolar kadar uğraş gerektirmemektedir. Anlık olarak, herhangi bir uğraşa gerek olmadan her durumda, her ortamda istenilen bir fotoğraf, video çekilip atılabilir.

Ayrıca kullanıcılar, hikaye kısmına koydukları fotoğraf, videolara daha sonradan bir müzik ekleyebilir. Böylece isteği her tarzda bulabileceği müzik ile hikayesini paylaşabilir. Bu durumda instagram kullanıcılarını hikaye eklerken instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır, instagram müzik ekleme nasıl yapılır ya da instagram story müzik ekleme nasıl yapılır? Sorularınıncevabı için bir araştırma içine girmesini sağlar.

İnstagram Hikaye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Anlık olarak çekilen bir fotoğrafın ya da videonun yine o an instagram hikayeye atabilme rahatlığı, bu özelliği her instagram kullanıcısı için keyifli kılmaktadır. Bunların üzerine bir de isteği müziği ekleyebilme özelliği daha da keyifli bir hale getirir. Bu yüzden instagram kullanıcıları instagramhikaye müzik ekleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabını arar.

İnstagrama hikaye ekleme özelliği hayatımıza 2016 yılında girdi. Hayatımıza girer girmez de tüm instagram kullanıcıları tarafından çok sevildi. İnstagram kullanıcısının paylaştığı hikaye yirmi dört saat profilinde durur. Paylaşılan hikayeler, diğer kullanıcıların ana sayfasının en üst kısmında bulunan profil fotoğraflarının üstüne tıklayarak görebilir.

İnstagram kullanıcısın profili herkese açıksa paylaştığı hikayeyi herkes görebilir, fakat instagram kullanıcısı hesabını gizli olarak kullanıyor ise hikayesini sadece takipçileri görebilir. Ayrıca daha sonra gelen yakın arkadaşlar özelliği ile instagram kullanıcısı hikayesini sadece istediği kişilerin görmesini de sağlayabilir.

Yirmi dört saat sonra kaybolan instagram hikayeleri aslında kaybolmamaktadır. Sadece artık diğer kullanıcılar tarafından görülmemektedir. İnstagram kullanıcısının arşivine taşınır. Eğer kullanıcı isterse, istediği hikayeyi ön plana çıkararak yani profiline sabitleyerek diğer kullanıcılar tarafından görünmesi sağlanır.

İnstagram hikayelerine müzik ekleyerek de hikayeyi daha eğlenceli bir hale getirilebilir. Bunun için de kullanıcılar instagram müzik ekleme nasıl yapılır, instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır ya da instagram story müzik ekleme nasıl yapılır? Sorularının cevabını araştırır.

Bir nevi eğlence platformu olan instagram, paylaşılan hikaye ile ya da müzikli hikaye ile daha eğlenceli bir hal alır.

Bu yüzden de kullanıcılar için instagram hikayeye müzik eklem nasıl yapılır? Sorusunun cevabı;

  • İlk olarak ana sayfadan hikaye bölümüne girin.
  • Çıkan kamera ile ister fotoğraf ya da video çekin ya da önceden çektiğinizi seçin.
  • Sol üst kısımdaki seçeneklerden ikinciyi tıklayarak açılan menüden müzik seçilir.

Bu şekilde instagram müzik ekleme nasıl yapılır, instagramhikaye müzik ekleme nasılı yapılır ve instagram story müzik ekleme nasıl yapılır? Soruları cevaplandırılır.

Diğer instagram blogları:

Önerilen kategoriler:

Sipariş Ver! İletişim