İnstagram Yukarı Kaydır Linki Nasıl Yapılır?

İnstagram Yukarı Kaydır Linki Nasıl Yapılır?

İnstagram yukarı kaydır linki, hikâyelere bağlantı ekleme ya da istenilen bir internet adresine yönlendirme yapmak için kullanılmaktadır. İnstagram’da yukarı kaydır linki; kullanıcıların IGTV, Youtube ya da başka bir video platformuna yüklediği şahsi videolarını paylaşması için de büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bunun sağladığı kolaylık ise İnstagram üzerine direk yüklenen hikâyelere ait videoların boyut olarak paylaşım sınırları çok düşük olduğu için daha büyük boyutta ki videoları paylaşabilmek için Youtube, IGTV ya da başka bir video yerine yüklenen video linklerinin paylaşılmasına olanak sağlamaktadır. Böylelikle istenilen büyük boyutlu her video kolaylıkla, İnstagram story kısmında yukarı kaydır linki yardımı ile paylaşılabilmektedir.

Merak edilenler:

  1. İnstagram yukarı kaydır
  2. İnstagram yukarı kaydır nasıl yapılır?
  3. İnstagram yukarı kaydırma
  4. İnstagram yukarı kaydır olmuyor
  5. İnstagram yukarı kaydır link ekleme
  6. İnstagram yukarı kaydır bağlantısı ekleme
  7. İnstagram yukarı kaydır ekleme

İnstagram Yukarı Kaydır Linkini Kullanabilmenin Şartları Nelerdir?

İnstagram yukarı kaydır linki kullanabilmenin bir takım şartları bulunmakta olup, ancak bu şartları sağlayan İnstagram kullanıcıları bu özellikten faydalanabilmektedirler. Instagram sosyal medya platformu kullanıcılarının hesaplarında her hikâyeyi yayınlamasına izin verirken, yukarı kaydırma linkinin kullanımında ise bazı şartları yerine getiren kullanıcılar yararlanabilmektedirler.

Bir İnstagram kullanıcısının yukarı kaydır linkini kullanabilmesi için öncelikle İnstagram hesabının işletme hesabı olması gerekmektedir. Bir İnstagram hesabını işletme hesabı yapmak içinse, Ayarlardan kısmından ‘’İşletme Profiline Geç’’ tuşuna tıklamak yeterli olmaktadır. Bunun devamında İnstagram kullanıcısına ait olan Facebook sayfası ile hesabın eşleşmesi sağlandığı anda işletme hesabı onaylamış olmaktadır.

İnstagram’da yukarı kaydır linkini kullanıma açmak için aranan bir diğer şartsa, İnstagram hesabının onaylı bir hesap olması gerekliliğidir. Bunun içinde kullanıcının İnstagram hesabı için kullandığı telefon ve mailinin onaylanmış olması lazımdır. Aynı zamanda İnstagram’da bulunan iki aşamalı doğrulama da aktif hale getirilmelidir.

Aranan son şart ise kullanıcının İnstagram hesabına ait olan takipçi sayısının 10.000 olmasıdır. Bu takipçi sayısının organik yani doğal yollarla olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise satın alınarak çoğaltılan takipçiler, ilerde İnstagram kullanıcısının mavi tık alma durumlarında tespit edilip, mavi tık verilmesine engel teşkil etmektedirler.

Bütün bu şartların sağlamasından ve yerine getirilmesinden sonra İnstagram kullanıcılarının hesaplarında yukarı kaydır linkinin kullanımı aktif hale gelmektedir. Bu şartlar yerine getirmediği takdirde hikâyelerde link paylaşımı olamamaktadır.

İnstagram Yukarı Kaydır Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabı yukarı kaydır linki kullanımına açıldıktan sonra, hikâyelerin hepsinde rahatlıkla yasal olmak şartı her türlü link paylaşılabilmektedir. Yukarı kaydır linkinin kullanımı oldukça kolay olup, öncelikle İnstagram hesabına giriş yapılması lazımdır. Daha sonra hikâye paylaş yani Story bölümüne tıklanması gerekmektedir. Bundan sonra hikâyede paylaşılacak olan link kopyalanıp, link ekleme butonuna yapıştırılmalıdır.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise, İnstagram hesabında hikâyeler bölümünü açmadan önce paylaşılacak olan linkin kopya edilmesi gerekliliğidir. Bu yapılmadığı takdirde kullanıcının İnstagram profilinde link ekleme butonu aktif hale gelmemektedir. Bu nedenden dolayı paylaşılacak olan linklerin ilk önce kopyalanıp, daha sonra İnstagram hesabında paylaşılacak hikâyeler bölümü açılmalıdır.

İnstagram hesabında, hikâyeye eklenecek olan link kopyalandıktan sonra, uygulama ekranın sağ üst tarafında bulunan zincir işaretine tıklamak gerekmektedir. Bu işaret bağlantıları eklemeye yarayan link ekleme tuşu olmaktadır. Zincir butonuna tıklandıktan sonra daha önceden kopyalanmış olan linki açılan kutuya yapıştırmak gereklidir.

Yapıştırma işlemi sona erdikten sonra,  İnstagram uygulamasının yönlendirmeleri ile yapıştırma işlemini onaylamak lazımdır. Bütün bunlardan sonra hikâye ekranına dönülünce, daha fazlasını göster yani yukarı kaydır özelliği aktif hale gelmektedir. Böylelikle hikâyelerde bütün eklenen linkler çıkmaktadır.

İnstagram Yukarı Kaydır Linkinin Yararları Nelerdir?

İnstagram’da yukarı kaydır linki kullanımının birçok faydası olmaktadır. Yukarı kaydır linkinin en büyük faydası, hikâye reklamlarını daha etkili hale getirmesidir. Özellikle İnstagram uygulamasında hesabı bulunan işletme sahipleri için ürün satışlarının artmasını sağlamakta ve iyi bir şekilde İnstagram üzerinden reklam yapabilmelerine fırsat vermektedir.

İnstagram hesabında paylaşılan linklerle verilen hikâyeler daha çok dikkat çekmekte ve hikâyede paylaşılan ürünlerin ya da hizmetlerin akılda daha kalıcı olması sağlanmaktadır. Ürün bağlantıları ile birlikte yayımlanan İnstagram hikâyeleri, müşteri sayısının ve ürün satışının artmasına katkıda bulunmaktadır.

Bu yüzden İnstagram’da hesapları olan işletme ve firma sahipleri hikâyelerine linkler ekleyerek ürün ya da hizmet satışlarını daha iyi ve kolay şekilde artırabilmektedirler. Aynı zamanda linklerle beraber yapılan ürün tanıtımları Google sıralamalarında daha da yukarılarda yer almaktadır. Böylelikle satışı yapılan ürün ya da hizmetin tanıtımları, Google indekslerinin en üstlerinde yer alma şansına kavuşmaktadır.

Bütün bunlarla beraber İnstagram’da yukarı kaydır linki, şirketlerin ve firmaların ürünlerinin ya da hizmetlerinin müşteriler tarafından daha detaylı incelemesine imkân tanımaktadır. 2016 yılında İnstagram uygulaması sahipleri hikâye ekleme özelliğini getirmiş olup, yukarı kaydır linki eklemeleri ile de İnstagram’da yer alan şirketlerin ve firmaların hesaplarının çoğalmasını sağlamıştır. Günümüzde yaklaşık olarak İnstagram uygulamasını kullanan işletme ve firma sahibi hesabı 30 milyon civarına ulaşmıştır.

Sosyal medya uygulamaları içinde en önemli yere sahip olan İnstagram, bütün bu nedenlerden dolayı video ve fotoğraf paylaşma özelliklerinin yanı sıra, yukarı kaydır linki özelliği ile de işletme ve firma sahipleri tarafından en çok kullanılan yer haline gelmiştir. İnstagram hikâyelerine bağlantı ekleme özelliği ile İnstagram kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşanmaktadır. Açıldığı günden bu güne değin kendini her geçen gün daha da iyi geliştirip, büyüyen İnstagram uygulaması, bütün uygulamalar içerisinde en çok tercih edilen sosyal medya platformu olmuştur.

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim