YouTube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır, Şartlar Neler?

YouTube Para Kazanma Özelliği Nasıl Açılır, Şartlar Neler?

YouTube kanalı olan ve düzenli olarak paylaşımlar yapan çoğu kişinin aklında YouTube para kazanma özelliği nasıl kullanılır, şartlar neler gibi sorular bulunmaktadır. YouTube üzerinden o kadar kolay değildir ve takipçilerinizi oluşturmak, oluşturduğunuz içerikten para kazanmak yıllar alabilir. Ancak kanalınızın para kazanabilmesi için atabileceğiniz bazı önemli adımlar vardır.

Not: Youtube kanalınızı, 1000 abone ve 4000 izlenme sayısına kısa sürede ulaştırmanız mümkün. Youtube abone satın al ve youtube izlenme satın al sayfalarımızı inceleyrek, anında sipariş verebilirsiniz. Ayrıca, youtube beğeni satın al sayfamızı mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

YouTube Para Kazanma Özelliği Nasıl Kullanılır, Şartlar Neler?

YouTube'da para kazanmanın dört altın kuralı vardır ve bunlar:

  1. YouTube kanalınızda 1000 abonenizin olması gerekir.
  2. Videolarınız, son 12 ayda 4.000 İzlenme Süresi elde etmiş olmanız gerekir.
  3. YouTube'un tüm politikalarına ve kurallarına uyuyor olmanız.
  4. Bir AdSense hesabınız varlığı.

Kısaca YPP olarak bilinen, YouTube İş Ortağı Programı’na kanalınız kabul edilmeden önce dört gereksinimin tümünü karşılamanız gerekmektedir. YouTube para kazanma özelliği nasıl kullanılır, şartlar neler sorularının cevaplarını merak edenler için bu dört başlığı kısaca inceleyelim.

YouTube, tıpkı Google gibi bir arama motorudur, bu yüzden görünürlüğünüzü artırmanın yolları vardır. Ancak sistemi oynatmak için herhangi bir şey yaparsanız, YouTube'un gelişmiş algoritması onu yakalayacak ve kanalınızı cezalandıracaktır. Yaratıcı içgüdülerinize güvenin ve çabalarınızı sevdiğiniz içeriği üretmeye odaklayın, böylece hak ettiğiniz aboneleri elde edin.

Youtube Kanalınızı Para Kazanmaya Hazırlayın

Kanalınızdan para kazanmak için "Etkinleştir" düğmesine basmadan önce, kanalınızın para kazanmak için mümkün olan en iyi onay şansına sahip olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bunun için de yapabileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır. YouTube'un kanalınızı incelemesi 30 gün kadar sürebilir ve başvurunuz reddedilirse başvurmak için 30 gün daha beklemeniz gerekir, bu yüzden işi şansa bırakmayın.

Başvurunuz reddedilirse, YouTube para kazanma sayfanızda bir neden sunacaktır. YouTube'un para kazanma başvurularını onaylamamasının en yaygın nedenlerinden biri yinelemedir. Stok görüntüleri ve sesi kullanırken, tüm doğru lisanslara sahip olduğunuzdan emin olun. Kanalınızdan para kazanmıyor olsanız bile bu lisansları nerede alacağınızı bilmek ve anlamak önemlidir.

YouTube'da Para Kazanmayı Etkinleştirmek İçin 4 Adım

1. Adım: YouTube'dan Para Kazanmayı Etkinleştirin

YouTube para kazanma özelliği nasıl kullanılır, şartlar neler sorusunun ilk adımı para kazanmayı etkin hale getirmektir.

YouTube İş Ortağı Programı şartlarını okuyup kabul etmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra, YouTube'da oturum açabilirsiniz. Oturumunuzu açtıktan sonra ise YouTubeStudio sekmesini bulmanız ve ardından "Para Kazanma" yı seçmeniz gerekmektedir.

2. Adım: Bir AdSense Hesabı Oluşturun

Para kazanmayı etkin hale getirmeniz durumunda AdSense'e kaydolmanız gerekecektir. AdSense, işletmenizin büyümesine yardımcı olduğunuz ve reklam alanı sattığınız için Google'ın size ödeme yapma şeklidir. Teknik olarak, doğrudan YouTube'dan ödeme almazsınız. Google Adsense tarafından size ödeme yapılmaktadır.

Bu, tüm bu konseptin büyük bir parçası, çünkü videolarınızın ya kurumsal dostu ya da markalar için bir teşhir kaynağı olarak inkar edilemeyecek kadar popüler olmasını sağlamanız gerekiyor. Zaten bir AdSense hesabınız varsa, onu kanalınıza bağlayabilirsiniz, ancak yoksa yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Kanalınıza yalnızca bir AdSense hesabı bağlayabilirsiniz. Eğer birden fazla hesabınız varsa kanalınız reddedilir.

3. Adım: Reklam Ayarlarının Yapılandırılması

Artık reklamlarınıza ve para kazanma ayarlarınıza karar vermeniz gerekmektedir. Videolarınızdan önce oynatmak istediğiniz reklam türlerini seçin ve mevcut ya da gelecekteki videolarınızdan para kazanacak şekilde ayarladığınızdan emin olun. İstediğiniz zaman geri dönebilmeniz ve ayarları daha sonra tekrar değiştirebilmeniz mümkündür.

4. Adım: Onaylanma Gereksinimlerini Karşılayın

YouTube kanal etkinliğine dayalı olan program eşiğini karşıladığınızdan emin olmak için kanalınızı inceleyecek ve ardından kanalınızın herhangi bir kuralı ihlal edip etmediğini kontrol edecektir.YouTube para kazanma özelliğinasıl kullanılır, şartlar neler sorusunun belki de en önemli cevabı, daha önce de belirttiğimiz iki önemli hususu yerine getiriliyor olmasıdır.

Youtube'de kaç abone olunca para kazanılır? Merak ediyorsanız detaylar burada.

  • 1000 abone
  • Son 12 ayda 4.000 izlenme saati

1.000 abonenin yanı sıra, videolarınızda son 12 ay içerisinde 4.000 saatlik İzlenme Süresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Her şeyden önce, bu sizin, YouTube içerik oluşturucusunun ne kadar video içeriği izlediğiyle ilgili değildir. Bu, tüm dünyadaki insanlardan kanalınızda ne kadar video içeriğinin izlendiğiyle ilgilidir. Kanalınızın ömrü boyunca 4.000 saatlik İzlenme Süresine sahip olabilirsiniz, ancak YouTube İş Ortağı Programı gereksinimleri için önemli olan yalnızca son 12 aydır.

Canlı yayınlar ve liste dışı videolar da bu toplama dahil edilir. Ancak herhangi bir videoyu silmeniz durumunda bu İzlenme Süresi kanalınızın İzlenme Süresi saatlerinden kaldırılır. Zaten YouTube İş Ortağı Programı'ndaysanız ve kanalınız 4.000 saatlik İzleme Süresinin altına düşerse, YouTube sizi otomatik olarak iş ortağı programından çıkarmaz, ancak kendi takdirine bağlı olarak bunu yapabilir.

Gereksinimlerin kanalınızdaki ilerlemesini kontrol etmek istiyorsanız, çoğu YouTube sayfasının sağ üst köşesinde yer alan logonuza ve ardından YouTubeStudioBeta'yı tıklayarak bunu öğrenebilirsiniz. Tüm analizlerinizi burada görüntüleyebilirsiniz, ancak para kazanmayla ilgili ilerlemeyi hızlıca kontrol etmek için farenizi "Diğer özellikler" in üzerine getirin ve ardından "Durum ve Özellikler" i seçeneğine tıklayın. Bu ekranda, bir para kazanma kutusu görmelisiniz ve "Daha fazla bilgi" seçeneğine tıklarsanız, aboneler ve İzlenme Süresi saatleriyle tam olarak nerede durduğunuzu inceleyebilirsiniz.

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim