En İyi İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

En İyi İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

İnstagram artık hem şahsi hem de ticari açıdan hepimizin sıklıkla uğradığı, işlerimizi görmüş olduğumuz yerler arasında bulunuyor diyebiliriz. İşletmemiz için ya da kendi şahsi profilimiz için oluşturmuş olduğumuz çok farklı profillerimiz oluyor. Ve şunu da eklemek zorundayız ki dönemin bu kadar hızlı bir şekilde değişmesiyle birlikte, bu tarz sosyal medya profillerimiz bizler için ikinci bir kimlik demektir. Bu yüzden hepimizde haklı olarak yoğun bir en iyi olma, güzel görünme, beğenilme kaygısı görülmeye başlamıştır. Elbette ki bu tarz kaygıların, endişelerin ucunda bazı gerçeklikler olduğunu da kabullenmek zorundayız. Devir artık dijital dünyanın, dijitaldeki gerçekliklerin devri. Bu yüzden yaptığımız görsel dahil olmak üzere her türlü paylaşımımız bizler için birer kimlik belirleyicidir. Dolayısıyla hepimiz paylaşımlarımız arasından rafine olanları seçmeli, bu doğrultuda ilerlemeliyiz. Bu yazımızda, sizler de en iyi İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları seçeneklerinden bir tanesini kullanarak, daha kaliteli paylaşımlar yapabiliyor olacaksınız.

 • Lightroom CC
 • VSCO
 • Afterlight
 • Snapseed
 • Hujicam
 • Adobe Photosop Express

İnstagram Güzel Foto Paylaşma

Hepimizin artık gerçeklikleri arasında, günlük motivasyonları ya da kaygıları arasında İnstagram güzel foto paylaşmavardır. Yukarıdaki uygulamalar aracılığıyla birlikte elbette ki paylaşımlarınızı, görsellerini çok daha kaliteli bir konuma getirebiliyor olacaksınız. Ancak eklemek istiyoruz ki, güzel fotoğraf paylaşmak demek aslında fotoğraflar üzerindeki rötuş konusundaki hakimiyetten çok, doğru anları yakalamak, doğru stillere sahip olmak, kamera karşısında bir duruş edinebilmektir.

Vaktinizi ne kadar daha fazla kamera karşısında geçirirseniz, kuşkusuz daha iyi fotoğraflar paylaşacaksınız. Ancak bazı yöntemler, edinimler, bu yolculuğunuzda size yardımcı olacaktır. Bu yüzden bazı tavsiyelerde bulunacağız. Bu tavsiyeler doğrultusunda, artık kamera karşısındaki doğallığınızı, bilinçli bir tarz ve stil ile birleştirerek, daha özgüvenli ya da çekici bir görüntü kazanacaksın, İnstagram daha güzel nasıl çıkılır sorusuna yanıtlar buluyor olacaksınız. Bu sayede takipçilerinize daha rafine içerikler paylaşarak, hem iş hayatında hem de sosyal hayatında ismi anılmaya layık olan bir kimlik edinmiş olacaksınız.

 • Fotoğraf paylaşımlarınız için örnek bir profil belirleyin

Gerçekten de bu tarz mentor edinimi ya da idol edinimi, bu tarz konularda çok önemlidir. Instagram bünyesinde çok sayıda profil vardır. Bu profiller içerisinde mutlaka paylaşımları ile insanları kendisine bağlayacak kadar güzel detayları yakalayabilen profilleri tanıyorsunuzdur. Paylaşımlarını ısrarla takip etmiş olduğunuz ve her seferinde de daha iyisini yapabiliyor olan, yaratıcı ve kendisini tekrar etmekten uzak bu kişilere ulaşın. Onların nasıl görseller paylaştıklarını nasıl kamera kullanımına sahip olduklarını, Selfie mi yoksa daha profesyonel çekimler mi yaptıklarına bakın.

 • Görüntü kalitesi her şeydir!

Tarz ve stil konusundaki notlarımızı da aldık, şimdi, araçlar kısmı var. Yukarıdaki mobil uygulama araçlarından çok daha temel olan bir araçtan bahsediyor olacağız: kamera! Evet! Kameranız ile yaptığınız çekimlerinizin yüksek kalitede olmasına her şeyden önce dikkat vermek zorundasınız. Kamera çekimindeki kaliteniz, rafine içerik paylaşmaya dair en önemli unsurlar arasında ilk sırada yer almaktadır. İnstagram güzel foto atma konusundaki belki de asla atlamamanız gereken konunun bu olduğunu unutmayınız.

İnstagram’a Nasıl Güzel Foto Atılır?

 İnstagram’da nasıl güzel foto atılır sorusuna yanıt ararken, yukarıdaki halihazırda vermiş olduğumuz bilgilerimizin üzerine inşa etmeye devam ediyoruz. İlk adımımız olan kamera aracımızı doğru şekilde seçtik. Bunu nasıl kullanacağımız konusunda gerekli elzem notları aldık. Sonrasında çekimlerimizi yaparken, bir stil yansıtma kaygısı ile kamera karşısında daha bilinçli bir alan tutmaya başladık. Ve son olarak mobil uygulamalarımız ile düzenlemeleri gerçekleştirerek harika paylaşımlar yaptık. Bir dakika, kamerayı nasıl kullanacağım? En temel konu olan bu detay üzerine biraz daha ilerlemek istiyoruz.

 • Odaklamayı ihmal etmeyin.

İnstagram’da daha iyi foto paylaşma yapmak istiyorsanız, kamera kullanımındaki en önemli detayın kalite olduğunu söylemiştik. Görüntü kalitesini yüksek tutabilmek için de odaklama yapmalısınız. Odaklama işlemleriniz kaliteli görsel paylaşımlarınız için çok önemli bir unsurdur.

 • Işık ayarlarına dikkat edin ve ışığın nereden gelmekte olduğunu ayarlayın.

Ters ışık, gerçekten de kamera kullanımındaki en kötü, amatör konulardan birisidir. Her ne kadar kimilerine ters ışıkta görüntü yakalamak havalı geliyor olsa da, bunu birer yöntem olarak kabul ediyor olsalar da, esasında görüntüyü bozan detaylardan bir tanesidir diyebiliriz. Dolayısıyla fotoğrafın çehresini belirleyecek konuların başında yer alan bu konuya daha dikkatli yaklaşmalı, parlaklık ve ışık konusu üzerinde durmalısınız.

 • Arka plan detaylarını ayarlayın, mümkünse profesyonel bir görüntü vermek için mesai harcayın.

Çok güzel hazırlandınız, giyindiniz ve makyajınızı ya da saçlarınızı yaptınız. Fotoğrafı çektiniz, ışık harika, kalite harika! En sonunda bir de mobil uygulamalar aracılığıyla ya da fotoğraf düzenleme araçlarıyla birlikte son dokunuşları da yaptınız, her şey hazır! Fakat bir sorun var. Arkadaki o tencere neden? İşte bu tarz komik durumlara düşmemeye dikkat edin. Tencere örneği biraz abartı gelmiş olabilir. Ama arkadaki yosun tutmuş bir duvar, kalorifer petekleri gibi İnstagram’da kaliteli görsel paylaşma anlayışını bozacak unsurları görsellerinizde, arka planda barındırmamaya dikkat edin.

İnstagram fotoğraf uygulamaları, instagram uygulama fotoğrafı değiştirme, instagram fotoğraf indirme uygulaması, instagram fotoğraf bölme uygulaması.

İnstagram fotoğraf düzenleme uygulamaları, instagram fotoğraf büyütme uygulama, instagram fotoğraf düzenleme uygulaması, instagram fotoğraf boyutu ayarlama uygulaması.

İnstagram fotoğraf indirme uygulaması, instagram için fotoğraf uygulamaları, instagram için fotoğraf uygulaması.

En iyi instagram fotoğraf uygulamaları, instagram fotoğraf birleştirme uygulaması, instagram fotoğraf beğendirme uygulaması, instagram fotoğraf çekme uygulamaları, instagram fotoğraf yer değiştirme uygulaması.

İnstagram fotoğraf müzik ekleme uygulaması, en iyi fotoğraf uygulamaları, instagram fotoğraf filtre uygulamaları, fotoğraf uygulama indir!

İnstagram fotoğraf efektleri, instagram fotoğraf indirme uygulamaları, instagram foto indirme uygulaması instagram profil fotoğrafı indirme uygulaması instagram fenomenlerin kullandığı fotoğraf uygulamaları instagram fotoğraf kaydetme uygulaması insta foto uygulamaları instagram photoshop uygulamaları instagram fotoğraf önizleme uygulaması instagram foto paylaşma uygulaması instagram fotoğraf seçme uygulaması instagram toplu fotoğraf silme uygulaması instagram profil fotoğrafı yapma uygulaması.

İnstagram hesabınız için takipçi satın alma paketlerini hemen inceleyiniz!

Sonraki blog; İnstagram Profil Fotoğrafı Hakkında Bilgiler

Önceki blog; İnstagram’da Önerilen Gönderileriler Nasıl Kapatılır?

Tüm bloglar; Takipavm Blog Yazıları

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim