İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir, Nasıl Açılır?

İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir, Nasıl Açılır?

İnstagram alışveriş özelliği nasıl açılır? İnstagram alışveriş özelliği açılmıyor! Gibi sorunlar için takipavm ekibi olarak yardımcı olacağız. İnstagram alışveriş özelliği açma adımları nedir,  İnstagram alışveriş özelliği kapatma nasıl yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

İnstagram Alışveriş Özelliği

Ticaret sistemlerinin gelişmesiyle beraber yeni alışveriş yöntemler de ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de günümüzde en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından olan Instagram’dır.

Instagram üzerinde bulunan milyonlarca üye, işletmeler için büyük bir fırsat haline gelir. Zira her marka, reklam ve tanıtımlarla daha fazla satmak ister. Günümüzde pek çok kullanıcı, Instagram üzerinden alışverişler yapar. Peki, Instagram’da alışveriş yapmanın yeni yolları nelerdir? Eğer bu platformda alışveriş yapmak istiyorsanız, bu gibi yollar daha verimli alışveriş yapmanızda yardımcı olacaktır.

Instagram Etiketlerini Takip Edin

Instagram üzerinde her gün milyonlarca paylaşım yapılır. Çoğu satıcılar ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilmek, fenomenler ise daha tanınır olabilmek için bunların altlarına hashtag olarak da bilinen etiketler ekler. Oldukça değişken olan Instagram etiketler, o kategoride yapılan tüm paylaşımları gösterir.

Instagram alışveriş olarak ne alacak olursanız olun, etiketleri takip etmeden tüm seçenekleri görmeniz imkânsızdır. Bu durum hem daha kaliteli, hem de uygun fiyatlı ürünleri kaçırmanıza neden olur. Ayrıca bazı iş yerleri kısa süreli kampanyalar yaptığı için, bunlarında da fark edilmemesi olasıdır.

Ancak Instagram etiketleri gün içerisinde düzenli aralıklarla kontrol ederseniz, tüm avantajlardan anında haberdar olabilirsiniz. İlginizi çeken ürünler neyse sayfayla hemen iletişime geçerek sipariş edebilirsiniz.

Liste Oluşturun

Instagram'da alışveriş yapmak istiyorsanız, ilk olarak ne alacak olursanız olun, sayısız çeşidi olduğunu bilmeniz gerekir. Dolayısıyla bir liste yapmazsanız, hangi seçeneklerin daha avantajlı olduğunu 1-2 dakika sonra takip edemez hale gelirsiniz.

Ancak her gönderinin üzerinde bulunan Instagram kaydet butonu size bu konuda büyük bir yardım sağlar. Böylece 1-2 saat bir göz atma ardından tüm kaydettiğiniz ürünleri teker teker karşılaştırabilir, bunların arasından kendi kurallarınıza göre elemeler yaparak, ardından sipariş verebilirsiniz.

Markaları Takip Edin

Instagram’da bulunan takip özelliği, bir hesabın tüm paylaştıklarını görmenizi sağlar. Eğer ünlü markaları takibinize alırsanız, son ürünleri anında görebilir, bir indirim ya da kampanya varsa hemen haberdar olabilirsiniz.

Eğer moda alışverişleri yapıyorsanız, bu konuda markaları takip etmek size önce son kombinleri keşfetmenizi, sonrasında ise 2021 modasını günbegün izlemenizi sağlayacaktır. Aynı şey teknoloji ve diğer sektörler üzerine de geçerlidir.

Ayrıca bunları takip etmek, size reklamlarda da benzer içerikler göstereceği için platforma her girdiğinizde ilginizi çeken onlarca seçenek görebilirsiniz.

İletişim Kurun

Instagram üzerinden bir kişiyle iletişim kurmak oldukça kolaydır. Özellikle iş yerleri bunun için daha fazla çaba harcar. Zira onlar için mesaj atan bir Instagram kullanıcısı, aynı zamanda Instagram alışveriş için potansiyel müşteridir.

Bu nedenle çoğu işletme hesabı, özel iletişim bilgileri paylaşır. Eğer bunlar üzerinden marka ile irtibat kurarsanız, ürün hakkında ayrıntılı bilgileri talep edebilir, merak ettiğiniz herhangi bir soruyu sorabilirsiniz.

Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Peki, instagram alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli? Instagram üzerinde binlerce işletme hesabı ve milyonlarca ürün olsa da, bunların hepsi aynı kalitede değildir. Bunların hepsini tek tek incelemek oldukça zor olduğu için, bir filtreleme yapmak size yardımcı olacaktır.

Peki, bu filtrelemede nelere dikkat etmeniz gerek? Bir işletme hesabının beğenileri, yorumları, takipçileri gibi unsurlar, ona güvenip, güvenemeyeceğinizi işaret eder. Eğer ürünleri almadan bunları kontrol ederseniz, olası bir mağduriyetin önüne geçebilirsiniz.

Takipçilerini Kontrol Edin

Fenomen olmak isteyen kişiler ve işletme hesapları, her zaman takipçi sayısını arttırmayı amaçlar. Zira Instagram kullanıcıları için bir güven algısı oluşturur.

Eğer bir Instagram hesabının takipçisi çok azsa ve yeni kurulmamışsa, tavsiye edilen ilk önce sayfayı dikkatli incelemek, yorumları ve beğenileri kontrol etmektir. Size güven vermezse buradan Instagram alışveriş yapmanız tavsiye edilmez.

Çok takipçi bir güven simgesi olarak da hemen kabul edilmemelidir. Zira günümüzde pek çok kişi takipçi satın alma hizmetlerinden de yararlanmaktadır. Bu nedenle ilk olarak sayfayı beğenenlere bakarak, bot hesap olup, olmadığına göz atın.

Eğer bot hesap fark ederseniz, bu sayfadan çıkarak, tekrar gelmemeniz önerilir. Zira bunun anlamı hesabın takipçi sayısını yüksek gösterip, ürün satabilmek için takipçi satın aldığıdır.

Beğenileri Kontrol Edin

Instagram alışveriş için gördüğünüz bir sitede paylaşımların beğenisi de önemlidir. Eğer yeterli beğeni yoksa bu ürünün popüler olmadığına işarettir. Burada etkileşimi bilmeniz de önemlidir.

Instagram etkileşim; bir hesapta bulunan kullanıcıların paylaşımlara bıraktığı yorum ve beğenilerdir. Eğer bir sayfanın takipçi sayısı çok yüksekse ve bot hesabı da yoksa ancak etkileşimi azsa sayfanın artık gözden düştüğünü, aktif olmadığını gösterir. Ayrıca ürünlerin de satın alınmadığı anlamını doğurur.

Ancak az takipçili bir hesap çok yüksek etkilieşime sahipse, kullanıcıların hesabı oldukça sevdiği sonucu çıkacaktır. Burada bir gönderiyi kimlerin beğendiğine bakmanız da önemlidir. Zira yukarıda bahsettiğimiz bot hesaplar, beğeni için de kullanılmaktadır.

Yorumlara Bakın

Bir ürün hakkında yapılan kullanıcı yorumları, ilgili metayı satın alıp, almamanız gerektiğini gösterir. Çok beğendiğiniz bir ürünü incelerken yorumlara bakmak, daha önce ilgili ürünü satın almış kullanıcıların fikirlerini size açacaktır.

Böylece ürünün kalitesinin nasıl olduğunu, ne kadar beğenildiğini, olumlu-olumsuz görüşleri ve eksik yönlerini anlayabilirsiniz.

Instagram alışveriş her ne kadar oldukça kolay ve fazla çaba harcamdan satın alma gibi görünse de, aslında oldukça zordur. Her marka ürünlerini yükseltme çabasında olduğu için sosyal medyada bulunan fotoğraflardan ürünün aslında nasıl olduğunu görmeniz olanaksızdır.

Eğer Instagram alışveriş yapacaksanız, bahsetmiş olduğumuz hususlara dikkat etmek yaptığınız satın almalardan daha mutlu ve memnun kalmanızı sağlayacak ve mağduriyeti önleyecektir. instagram alışveriş esnasında acele karar vermek, hiçbir zaman tavsiye edilmez.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim