İnstagram Gizli Hesap Ve Herkese Açık Hesap Farkları Nedir?

İnstagram Gizli Hesap Ve Herkese Açık Hesap Farkları Nedir?

İnstagram, kullanıcılarına sunduğu seçenekler ile birlikte ön plana çıkan bir sosyal medya platformudur. 2010 yılında kurulan bu platform, o günden bugüne kadar kullanıcılarına çeşitli güncellemeler sunmakta, bu güncellemeler ile birlikte daha çok kullanıcının uygulamayı kullanmasını amaçlamaktadır. İnstagram tarafından kullanıcılara sunulan pek çok özellik bulunmakta olup bu özelliklerden bir tanesi İnstagram gizli hesap olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram gizli hesap ile birlikte kullanıcılar, takipçileri dışındaki kişilerin kendi profillerine ulaşmasını engellemektedir. Bu nedenle birçok kullanıcı, instagram gizli hesap üzerinden İnstagram kullanmaktadır. Bunun yanı sıra bazı kimseler İnstagram açık hesapile birlikte birçok insan tarafından ulaşılabilir olmaktadır. Açık hesap, kişilerin takipçileri dışındaki kullanıcılara da ulaşmasını olanaklı hale getirmektedir. Fakat açık hesap ile birlikte çeşitli güvenlik problemleri oluşmaktadır. Peki ama gizli hesap ile açık hesap arasındaki farklar nelerdir? Kullanıcılar, gizli hesapla mı yoksa açık hesapla mı İnstagram dünyasında bulunmalıdır?

İnstagram Gizli Hesap Nedir?

İnstagram gizli hesap görme konusunda insanların önüne engel koyan instagram gizli hesap, birçok insan tarafından merak edilmektedir. Bilindiği gibi İnstagram hesapları gizli ya da açık bir şekilde kullanılabilmektedir. Gizli İnstagram hesabı sahibi olan kişiler yalnızca takipçilerinin kendi profillerini görebilmesini olanaklı kılmaktadır. Güvenlik meselesi nedeni ile gizli hesabın çok daha güvenilir olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

İnstagram gizlilik ilkeleri bağlamında, gizli hesap ile kişilerin bilgileri takipçiler dışında kalan kişiler için gizlenmektedir. Bu özellik sayesinde ilgili hesabın takipçisi olmayan kişiler, hesabın detaylarını ve hesap üzerindeki gönderileri görememektedir. Bu ise kişinin bilgilerini korumasını mümkün kılmaktadır. Birçok İnstagram kullanıcısı hesaplarını gizlemekte ve hesapları üzerinde gönderi ve bilgilerin başka kişiler tarafından erişilmesini engellemektedir. Bu nedenle gizli hesapların tercih edildiği bilinmektedir.

İnstagram Gizli Hesaptaki Profillerin Görülmesi Mümkün müdür?

İnstagram gizli hesaptaki profiller, takipçiler dışındaki kişiler tarafından görülmemektedir. Bu özelliğinden ötürü birçok insan, hesaplarını gizlemekte, bu sayede çok daha güvenilir bir ortamda bulunmaktadır. Bilindiği gibi İnstagram, gizlilik ilkelerine oldukça fazla önem vermektedir. Bu ilkeler ile kullanıcılarının gizliliğini korumakta ve onları çok daha güvenilir bir ortamda bulundurmaktadır. Bu nedenle İnstagram gizli hesap özelliğinin çok önemli olduğunu belirtmek gerekmektedir.

İnstagram, daha önceleri güvenlik açığına sahip idi. Bu ise kullanıcıların sorun yaşamasına neden olmaktaydı. İnstagram’a masaüstü versiyondan giren kişiler, hesabı gizli olan kişilerin isimlerini arama tuşu aracılığı ile aratıp gizli hesabın detaylarını görebilmekte idi. Bu güvenlik açığı, İnstagramın çok fazla şikayet almasına neden olduğu için İnstagram, bu konuda kendini geliştirmiş ve gizlilik ilkelerini yenilemiştir.

İnstagram Gizli Profiller Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

İnstagram gizli hesap ayrıntıları şu şekildedir;

 • Gizli hesaplar, özel hayata saygı duyulması gerektiğini düşünen kişiler tarafından açılmaktadır.
 • İnstagram gizli hesap bünyesinde bu tür bir hesaba sahip olan kişilerin profillerini görmek mümkündür. Profil resimleri görülse bile profilin detayları görülememektedir.
 • Gizli hesap sahipleri hesapları üzerinden rahatlıkla fotoğraf ya da video paylaşabilmektedir.
 • Hesapların gizlenmesinin nedeni güvenlik ile ilgilidir. Kendilerini güvenli hissetmek isteyen kişiler bu hesaplara başvurmaktadır.
 • Gizli profiller üzerinden sahte hesap açmak mümkün değildir.

İnstagram Herkese Açık Hesap Nedir?

İnstagram herkese açık hesap, herkesin görüntüleyebileceği hesaplardır.

Bazı kişi ya da markalar, hesaplarını herkese açmakta, bu sayede birçok insanın hesaplarına ulaşabilmesini olanaklı kılmaktadır. Açık hesaba sahip olan kişilerin profil bilgileri, fotoğraf ve videoları herkes tarafından erişilebilir olduğu için açık hesapların güvenlik konusunda tehlikeli olduğunu ifade etmek mümkündür.

İnstagram Gizli Hesap Avantajları Nelerdir?

İnstagram gizli hesap avantajları oldukça fazla olduğu için birçok insan gizli hesaplara yönelmektedir. Gizli hesabın avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Gizli hesap ile birlikte kişiler, profilinizi görüntüleyemez.
 • Hesap bünyesinde bulunan fotoğraf ile videolara da ulaşmak mümkün değildir.
 • Gizli hesabınız üzerinden sahne hesap açılması olanaksızdır.
 • Siz izin vermedikçe hiç kimse bilgilerinize ulaşamamaktadır.
 • Size gönderilen davet isteğini kabul edene kadar kimse bilgilerine erişemez.

Gizli hesap İnstagram ile ilgili avantajları yukarıdaki gibidir. Bu avantajlarından ötürü kişilerin gizli hesap açmaları önerilmektedir.

İnstagram Gizli ve Açık Hesap Arasındaki Farklar

İnstagram gizli ve açık hesap çeşitli farklılıklara sahiptir. Bu farklılıklar hesapların ne olduğunu da detaylı bir şekilde açıklamaktadır. Bu farkları genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • İnstagram gizli hesap, bu hesaba sahip olan kişilerin profillerinin herkes tarafından görülmemesi anlamına gelmektedir. Öte yandan açık hesaplara herkes ulaşabilmektedir.
 • Gizli hesaplar üzerinden sahte hesap açılmasını mümkün değildir. Fakat açık hesaplar herkes tarafından ulaşılabilir olduğundan dolayı bu hesaplar üzerinden sahte hesap açılabilmektedir.
 • Açık hesaplarda yer alan bilgilere herkes ulaşabildiği için bu bilgilerin çalışabilmesi olanaklıdır.
 • Açık hesap bünyesinde bulunan video ve fotoğraf gibi kişisel verilere herkes rahatlıkla erişebilmektedir.
 • Gizli hesaplar, insanların çok daha güvenilir bir ortamda bulunmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle birçok kişi, profillerini gizli hesap olarak açmakta, bu sayede hesaplarını korumaktadır.

Bu farklar, gizli hesabın çok daha güvenilir olduğunu göstermektedir. Bu nedenle İnstagram üzerinden hesap açmak isteyen kişilerin gizli hesapları tercih etmesi oldukça önemlidir.

İnstagram'da herkese açık hesabınız için takipçi satın alabilirsiniz. Takipavm'den ucuz ve güvenilir bir şekilde alışveriş yapmak için, takipçi satın al sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Markaların Gizli Hesap Kullanması

Bilindiği üzere pek çok marka, daha çok insana ulaşabilmek adına İnstagramı tercih etmekte ve bu sayede bir anda milyonlarca kişilere ulaşabilmektedir. Çoğu marka, İnstagram üzerindeki hesaplarını herkese açmaktadır. Yani açık hesap kullanmakta ve profil kısmındaki bilgilerin herkes tarafından ulaşılabilmesine izin vermektedir. Fakat markaların İnstagram gizli hesap kullanması önerilmektedir. Peki ama neden?

 • Markalar gizli hesap kullanarak var olan kullanıcılarına kaliteli içerik sunam konusunda bir güvence vermiş olmaktadır.
 • Gizli hesap açan markalar, ayrıcalıklı olmak istediklerini vurgulamaktadır.
 • Gizli hesap ile birlikte markalar, kısa sürede çok daha fazla kullanıcıya ulaşım sağlayabilmektedir.
 • Gizli hesap takipçileri, takip etmeyi bırakmak istediklerinde “Emin misiniz?” sorusu ile karşılaşmakta, bu soru nedeni ile birçoğu takip etmeye devam etmektedir.
 • Gizli hesap ile birlikte markalar, takipçilerinin niteliklerini çok daha kolay belirlemektedir.
 • Gizli hesabın markalar açısından birçok avantajı bulunsa da marka özelinde çeşitli dezavantajları da bulunmaktadır. Bunlarda en önemlisi gizli hesap sonrasında işletme hesabı kaybedilebilmektedir.

Yukarıdaki maddelerin her biri, markaların neden İnstagram gizli hesap kullanması gerektiğini ifade etmektedir. Fakat gizli hesabın avantajları yanında dezavantajlarının da değerlendirilmesi ve çok boyutlu düşündükten sonra markaların hesap tercihlerini belirlemesi gerekmektedir.

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim