İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

İnstagram her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran bir sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Instagramın dünyasına giren kişiler, bu sosyal medya uygulamasına dair birçok konuyu araştırmakta ve instagramda kendilerini ön plana çıkarmaya çalışmaktadır. Instagrama dair bilinmesi gereken pek çok özellik bulunduğu için insanlar nasıl araştırma yapmaları gerektiğini bilemeyebilir. Instagramın araştırılan konularından bir tanesi olan instagram mavi tık alma işlemlerinin nasıl yapıldığının açıklanması birçok insanın merakını gidermektedir.

Instagram mavi tık almanın birçok avantajı bulunduğu için insanlar mavi tık alma işlemlerinin nasıl yapılacağını merak etmektedir. Instagram doğrulanmış hesap arması olarak karşımıza çıkan mavi tık, kişiler gönderilere yorum yaptıklarında kişilerin kullanıcı adı yanında görülmektedir. Mavi tık, hesabın bir markaya veya ünlü bir kişiye ait olduğunu bildirdiği için oldukça mühim bir konudur. Peki instagram mavi tık ile ilgili bilinmesi gereken özellikler nelerdir?

İnstagram Mavi Tik Nedir?

Instagram mavi tik olarak bilinen simge, ilgili hesabın bir marka ya da ünlü bir kişiye ait olduğunu bildirir. Bu tık kişilerin kullanıcı adlarının yanı tarafında bulunur ve gönderilere yorum yapıldığında başka kişiler tarafından mavi tıklar görülür. Instagram tarafından sağlanan bu özelliğin güvenlik açısından oldukça önemli olduğunu söylemek mümkündür. Mavi tık ile birlikte kişilerin hesapları taklit edilemez ya da başka kişiler tarafından çalınamaz. Önemli hesapların güvenliğinin sağlanması noktasında mühim bir konuma sahip olan bu özelliğin nasıl kullanıldığı birçok kişi tarafından merak edilen hususlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram Mavi Tık Alma Avantajları

Mavi tık almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların en başında güvenlik meselesi gelmekte olup instagram mavi tık alan kişilerin hesaplarında çalınma olaylarının görülmesi söz konusu olmaz. Bu nedenle pek çok kişi mavi tık alma yöntemlerini araştırmaktadır. Peki mavi tık almanın başka avantajları var mıdır? Instagram mavi tik alma avantajları için şu şekilde bir sıralama yapılması mümkündür:

 • Mavi tık sahip olduğunuz markanın ayrıcalıklarını diğer insanlara göstermenize yardımcı olur.
 • Markanızın sahtekarlardan korunmasını mümkün kılar. Mavi tık sayesinde kişiler hesaplarını çalamaz.
 • Markanızın bilinirliği ve takipçi sayısı artar.
 • Markanız ve takipçileriniz arasındaki güvende bir artış meydana gelir.
 • Mavi tık sahibi markalar instagram hikayelerindeki “yukarı kaydırma” özelliklerini 10.000 kullanıcıya sahip olmadan kullanabiliyor.

Bu ve bunun gibi avantajlara sahip olan mavi tık, birçok insanın sahip olmaya çalıştığı özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram Mavi Tık Başvuruları için Gerekli Koşullar Nelerdir?

Instagram mavi tik alma hususunda belirli şartlar bulunmaktadır. Her instagram kullanıcı bu özelliğe kolay bir şekilde sahip olamamaktadır. Bu nedenle belirlenen şartların yerine gerilmesi gerekmektedir. Kullanıcıya birçok avantaj sağlayan instagram mavi tık başvuruları için gerekli koşullar aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Hesap gerçek kişi veya kuruma ait olmak durumundadır. Başvurunun değerlendirilebilmesi için bu kriterin yerine getiriliyor olması oldukça mühimdir.
 • Hesabın benzersiz olması, mavi tıkla alma koşullarından bir diğeridir. Başvurulan instagram hesabının benzersiz olması, mavi tık alma konusunda oldukça gerekli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Hesabın kesinlikle eksik bilgilere sahip olmaması gerekmektedir.
 • Hesabın gizli olmaması, istenen bir diğer kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Hesabın bir bütün olarak dikkate değer olması gerekmektedir.

Bu kriterler, kişi ya da işletme hesabının mavi tık alması için gereklidir. Bu koşulları yerine getiren kişilerin başvuruları değerlendirilmeye alınmaktadır. Peki instagram mavi tık alma şansının arttırılabilmesi mümkün müdür?

İnstagram Mavi Tık Alma Şansının Arttırılması için Yapılması Gerekenler

Instagram mavi tik almak isteyen kişiler bu konuda bazı adımları gerçekleştirerek şanslarını arttırabilir. Kişinin mavi tık alma şansını arttırması için yapması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Haber değerinizi arttırmanız, mavi tık alma konusundaki şansınızı arttıracaktır. Farklı haber akışlarında hesabınız ne kadar çok yer alırsa, hesabınızın haber değerinin o kadar yüksek olacağını söylemek mümkün. Bu ise mavi tık almanızı kolaylaştıracaktır.
 • Online mecralardaki varlığınızı güçlü tutun. Sizinle ilgili arama yapan kişiler sizi farklı online mecralarda görürse, bu durum gücünüzü arttıracaktır.
 • Hesap üzerinde yer alan biyografinizi tamamlamanız, sizin güvenilir bir hesaba sahip olduğunuzu belli edecektir.
 • Instagram üzerinde yer alan takipçilerinizin sayısını farklı yöntemler deneyerek arttırmaya çalışın. Takipçi sayınızın fazla olması ön planda yer almanızı mümkün kılacaktır.
 • Instagram hesabınızı sık sık ve düzenli bir şekilde kullanın.
 • Gönderi etkileşimlerini farklı yöntemler dahilinde arttırmaya çalışın.

Bu adımları uygulamanız dahilinde instagram mavi tık alma şansınız artacak, böylelikle hızlı ve kolay bir şekilde ön plana çıkacaksınız.

İnstagram Mavi Tık Nasıl Alınır?

Instagram mavi tik nasıl alınır sorusu birçok insan tarafından sorulmaktadır. Instagram mavi tık alma ile ilgili aşağıdaki adımların uygulanması gerekmektedir:

 • Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Profilinizin olduğu kısma gidin.
 • Sağ alt köşede bulunan ve insan görünümdeki sembole tıklayın.
 • Profiliniz üzerinde yer alan “ayarlar” sekmesine gidin. Ayarlar sekmesinin alt kısmında yuvarlar bir simge bulunur. Bu simgeye tıklayın.
 • Ayarlar sekmesinde “hesap” başlığı altında “doğrulama isteği” butonu yer almaktadır. Bu butona tıklayın.
 • Bu kısımda yer alan formu eksiksiz bir şekilde doldurun.

Yukarıdaki işlemlerin sırası ile yapılması durumunda instagram mavi tik başvurusu tamamlanacaktır. Belirli bir süre sonra başvurunun sonucu gelecek ve mavi tık almaya hak kazanıp kazanmadığınız belli olacaktır. Eğer mavi tık almaya hak kazanırsanız, hesabınızın görünürlüğü bir süre sonra artacak ve instagram üzerinde çok etkili olma şansını yakalayacaksınız. Instagram mavi tik alan bir kişinin hesabının güvenlik seviyesinde de artış meydana geldiği bilinmektedir.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim