İnstagram Neden Ve Ne Zaman Satıldı?

İnstagram Neden Ve Ne Zaman Satıldı?

İnstagram neden ve ne zaman satıldı? konusu, özellikle İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi olmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanımı tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram 2010 yılında, Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kurulmuştur. Kısa sürede en sevilen sosyal mecralardan birisi olan İnstagram uygulamasında üyeler, kendilerine ait olan profillerde fotoğraf, hikaye ve video paylaşımları yapabilmektedirler.

İnstagram Satıldı Mı?

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan birisi İnstagram satıldı mı? sorusu olmaktadır. Özellikle ygulamaya yeni olan üyeler ise bu konuda araştırmalar yapmaktadır.  İnstagram ilk açıldığı zaman sadece iOS işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlarda ve cihazlarda kullanılabilse de, daha sonraki aylarda yapılan yeni güncellemelerle android işletim sistemlerine sahip olan cihazlarda ve telefonlarda da kullanılabilir bir hale gelmiştir.

Yapılan bu yeni güncelleme ile İnstagram uygulamasının kullanıcı sayısı, dünya çapında olmak üzere katlanarak hızlı bir şekilde artmaya başlamıştır. Bu sayede ve kısa sürede popüler bir hale gelmesi ile İnstagram uygulaması, sosyal medya platformları arasında en büyük mecralardan birisi olan Facebook kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg’in dikkatini çekmiştir. Bunun üzerine Mark Zuckerberg İnstagram’ı satın almak için çalışmalara başlamıştır.

İnstagram Ne Zaman Satıldı?

İnstagram ne zaman satıldı? sorusunun cevabına bağlı olarak, Facebook Ceo’suMark Zucberberg 2010 yılında, İnstagram kurucuları olan Mike Krieger ve Kevin Systrom ile anlaşarak İnstagram uygulamasını 1 milyar dolar nakit karşılığında satın almayı başarmıştır. Bu satın alma işleminden sonra ise İnstagram’ın daha da hızlı yükşelişi başlamıştır.

Facebook Ceo’su Mark Zucberberg’in sosyal medya’da konusunda tecrübeli olması sayesinde, İnstagram uygulamasının satın aldığı zaman yaklaşık olarak 27 milyon olan üye sayısı, kısa bir süre içerisinde 160 milyon üzerine çıkmıştır. Günümüzde ise İnstagram uygulamasının aylık 1 milyara yakın olan aktif kullanıcı sayısı bulunmaktadır.

İnstagram Neden Satıldı?

İnstagram neden satıldı? sorusuda, özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından her zaman en çok merak edilen sorulardan birisi olmaktadır. Çünkü hızlı bir şekilde büyüyen ve kısa sürede bu kadar sevilen bir platformun satılmasını pek çok sosyal medya kullanıcısı şaşkınlıkla karşılamıştır. İnstagram uygulamasını 1 milyar dolar nakit para karşılığında satan İnstagram kurucuları Mike Krieger ve Kevin Systrom uygulamayı sattıktan sonra, Facebook bünyesinde çalışmaya başlamıştır.

İnstagram uygulamasının Facebook uygulamasına entegre etme ve verileri aktarma aşamasında İnstagram kurucuları Mike Krieger ve Kevin Systrom, Facebook uygulamasının sahibi Mark Zucberberg’e yanında olmuş ve bu konularda yapılan çalışmalara yardımcı olmuşlardır. Bu süreç içerisinde ise İnstagram kurucuları ile Mark Zuckerberg arasında bir takım anlaşmazlıklar ortaya çıkmıştır. Bu nedenle İnstagram kurucuları Mike Krieger ve Kevin Systrom, Facebook bünyesinde ayrılmıştır.

İnstagram neden satıldı? diye, daha sonra İnstagram kurucularına defalarca bu soru yöneltilmiştir. Bu konuda sonradan açıklama yapan İnstagram kurucuları Mike Krieger ve Kevin Systrom İnstagram uygulamasını satmaktan pişman olmadıklarını ve 1 milyar dolar nakit için herkesin aynısını yapacağını belirtmişlerdir.

Günümüzde ise sosyal medya konusunda uzman olan pek çok kişi İnstagram kurucuları olan Mike Krieger ve Kevin Systrom’un, İnstagram uygulamasını bu kadar erken satmakla büyük hata yaptıklarını söylemekte olup, günümüzde sattıkları takdirde on katı daha fazla para alacaklarını savunmaktadır. Günümüzde ise Facebook’tan ayrıldıktan sonra Mike Krieger ve Kevin Systrom yeni bir proje üstünde henüz çalışmamaktadır. Şu anda İnstagram uygulamasının başında yönetici olarak ise Adam Mosseri bulunmaktadır.

İnstagram hakkında merak edilen diğer bilgiler:

İnstagram önerilenleri:

Sipariş Ver! İletişim