İnstagram Quiz (Test) Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya platformu olan instagram, her geçen gün yeni bir özellik kendine eklemektedir. Bu özelliklerden biri de instagram hikayeye eklenen quiz(test) özelliğidir. Bu özellikler sayesinde instagram kullanıcıları, takipçileri ile iletişim içinde olabilmektedirler. Bu nedenle de instagram kullanıcıları instagram’da quiz (test) nasıl yapılır? Sorusunun cevabını bulmak istemektedirler.

İnstagram hayatlarımıza 2010 yılında fotoğraf ve video uygulaması olarak girdi. Girdiği andan itibaren de kullanan herkesin beğenisini kazanarak, yüksek kullanıcılara ulaşmayı başardı. Ancak instagram, edindiği başarılarla kalmayarak, başarılarına başarı katmaya devam etmiştir.

İnstagramın ulaştığını gören, insanların sosyal medya platformu kullanmayı sevdiğini gören girişimciler de yeni yeni uygulamalar çıkarmaya başladı. Böyle bir rekabet ortamında instagram, bazen artık kullanılmayacak gibi söylentiler çıkmasına karşın hala kullanıcı çekmeye devam etmektedir.

İnstagram bu başarısını çağın gerisinde kalmamaya borçludur. Her yeni gelen nesil, bir önceki nesilden farklıdır. Ve doğal olarak eğlence anlayışları, müzik tarzları, hayatı dair beklentileri de farklılık göstermektedir. İnstagram'da her nesle hitap etmek için kendine sürekli yeni özellikler eklemektedir. Böylece de her nesil, instagram uygulamasını kullanmaktan keyif almaktadır.

İlk olarak fotoğraf düzenlemek ve bu fotoğrafların instagram ve diğer sosyal platformalarındapaylaşılması ile başlayan instagram, daha sonra kendi hashtaglerini oluşturdu. Daha sonra hikaye ekleme, uzun videolar ekleme gibi özellikler ekledi.

Bu özelliklerde yetinmeyip hikayeye müzik ekleme, hikayede birden çok resim paylaşabilme ve hikayeye quiz (test) ekleme özelliğini getirdi.

Getirilen her özelliklerde kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Test eklemeden sonra da kullanıcılar instagram da test nasıl yapılır, instagram quiz nasıl yapılır? Sorularının peşine düştü.

İnstagram Quiz

İnstagram da Test Nasıl Yapılır?

İnstagram kullanıcıları için en önemli şey takipçileri ile iletişim içinde olmaları ve etkileşimlerinin fazla olmasıdır. İnstagram da hikayeye test eklemek de kullanıcının takipçileri arasındaki iletişimi arttıracağından, kullanıcının etkileşimini arttıracaktır. Bu yüzden de instagram kullanıcısı instagram da test nasıl yapılır? Sorusunu araştırır.

İnstagram da test nasıl yapılır ya da instagram da quiz nasıl yapılır? Sorularına geçmeden önce instagram da test soruları nasıl olmalıdır, bir sınırlaması var mı ya da sorular nasıl seçilmelidir gibi testin de dikkat edilmesi unsurları var mı? Araştırılmalıdır.

İnstagrama testi eklerken, kullanıcılara iki tane şık sunuyorsunuz. Ve bunlardan biri de doğru cevap olarak belirlenmektedir. İki şık dışında da özel olarak testi hazırlayıp, dört şıklı da yapılabilmektedir. İnstagram da test soruları aynı zamanda anket olarak da kullanılmaktadır. Bu da sıkça başvurulan bir yoldur.

İnstagram da test soruları için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ya da doğru soru nasıl olmalıdır gibi bir formülasyonu bulunmaktadır. Test sorularında amaç tamamen takipçiler ile iletişime geçmektir.

İnstagram da test soruları ekleme sadece hikayeler kısmında kullanılmaktadır. Profilde paylaşılan fotoğraf ve video gönderilerine test soruları eklenemez.

Tüm bunlardan sonra instagram da test nasıl yapılır ya da instagram da quiz nasıl yapılır? Sorularının cevabı;

  • Öncelikli tabii ki bir instagram hesabınız olmalı
  • Daha sonra ana sayfadan hikayeler bölüme girilmeli
  • Hikaye bölümüne koymak istenilen fotoğraf ya da video seçilmeli
  • Sağ üst köşedeki seçeneklerden ikinciye tıklayarak açılan yerden testlere tıklanmalı
  • Soruyu oluşturduktan sonra şıklar belirlenir

Bu şekilde test oluşturulur. İnstagram algoritması ilk olarak testin cevap kısmı için iki seçenek sunmaktadır. Ama testin seçeneklerini dörde çıkarmak mümkündür. Test sorusunu oluşturduktan sonra ilk seçenek yazılır. Daha sonra ikinci seçenek yazılırken üçüncü şık açılır. Üçüncü şıkkı yazarken de dördüncü şık açılır. Bu şekilde dört şıklı teste yapabilirsiniz.

Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim