İnstagram Ses Kaydı Nasıl Gönderilir?

İnstagram Ses Kaydı Nasıl Gönderilir?

İnstagram 2010 yılında kurulmuş olup, tüm dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşılabilen sitede, açıldığı yıldan itibaren, İnstagram kullanıcıları için birçok yenilikte güncelleme yolu ile getirilmiştir. İnstagram sevenlere büyük kolaylık sağlayan getirilen bu özelliklerden biri de DM, yani özel mesaj yolu ile İnstagram ses kaydı gönderme özelliği olmuştur.

İnstagram DM üzerinden ses kaydı gönderme özelliği, 2018 yılının Aralık ayında yayınlanan yeni güncelleme ile aktif hale gelmiştir. Yeni güncelleme ile getirilen bu özellik, yoğun olup yazma imkânı olmayan ya da yazı yazamayan İnstagram kullanıcılarının hepsi için büyük kolaylık sağlamıştır. Aynı zamanda bu özelliğin sağladığı kolaylık açısından, İnstagram uygulamasının sahibi şirket de, kullanıcı kitlesinde büyük bir artış sağlamıştır.

İnstagram Ses Kaydı Uygulaması Nasıl Çalışır?

İnstagram sesli mesaj gönderme Whatsapp uygulamasında yer alan sesli mesaj gönderme ile benzerlikler taşımakta olup, kullanımı oldukça kolay olmaktadır. İnstagram da ki kullanıcı profilleri genelde gençler olsa da, bu özellik sayesinde orta yaşlı ve yaşlı insanların daha aktif olarak İnstagram’ı kullanmalarını sağlamıştır.

Özellikle klavye ile yazmakta güçlük çekenler için DM sesli mesaj gönderme, İnstagram’da kullanıcıların aktiflik sürelerini arttırmıştır. Direkt mesaj, yani özel mesaj özelliği ile çoğu insan için İnstagram kullanımı daha da zevkli hale gelmiştir.

İnstagram’da ses kaydı gönderilmesi ise sırasıyla şu şekilde olmaktadır;

  • İnstagram ses kaydı gönderme için öncelikle kullanıcı hesabına girildikten sonra DM bölümüne tıklanmalıdır.
  • Daha sonra İnstagram’da ses kaydı gönderilmek istenen kişi seçilmelidir.
  • Daha sonra yazı yazma kısmının altında bulunan mikrofon simgesi bulunmalıdır.
  • Mikrofon işareti basılı tutularak, istenen şeyler söylenmelidir.
  • İletilecek olan şeylerin söylenmesi bittiğinde, mikrofon simgesinden el çekilmelidir.
  • Böylelikle kaydedilmiş olan İnstagram sesli mesaj, istenen kişiye anında iletilmiş olmaktadır.

İnstagram ses kaydı gönderme ile Whatsapp üzerinden sesli mesaj gönderme yöntemi temel olarak aynı olup, tek bir noktada farklılık bulunmaktadır. O da Whatsapp üzerinden gönderilen sesli mesajlar mikrofon vasıtasıyla kaydedildikten sonra istenirse dinlenip, sonra gönderme özelliği bulunurken, İnstagram’da bu işlem kayıttan sonra mikrofondan el çekildiği anda mesaj iletmiş olmakta, ne söylediğini dinlenememektedir.

Fotoğraf ve video paylaşma platformu İnstagram ses kaydı gönderme özelliği ile doğrudan mesajlaşma alanında büyük bir atılıma imza atmıştır. Güncelleme ile aktif hale gelen bu ayrıcalık, bütün IOS ve Android sistemlere uyumlu olarak, sorunsuz çalışmaktadır. İnstagram kullanıcılarının mikrofon tuşuna bastıkları anda kaydedilen sesli mesajlarını, tuştan el çekildiği anda karşı tarafa ileten bu özellik, özel mesajların daha da kullanışlı hale gelmesini sağlamıştır.

İnstagram’da mikrofon simgesine basılı tutularak kaydedilen mesajların gönderiminden emin olunamazsa, silmek ya da yeniden kaydetmek için parmağı çöp kutusuna yönlendirmek suretiyle, kaydedilen sesli mesajı göndermeden silmek mümkün olmaktadır. İnstagram üyelerinin birbirlerine ses dosyası formatında mesajlar göndermesi, aynı zamanda İnstagram üzerinden acil mesaj göndermek isteyen araba kullanıcıları içinde büyük kolaylık sağlayan özelliklerden biri olmuştur.

İnstagram kullanıcılarının büyük beğenisi toplayan sesli mesajlaşma özelliği, üyelerin birbirlerine sesli mesajları özel sohbetler esnasında göndermesini sağladığı gibi, İnstagram grup sohbetlerinde de bu özellik rahatlıkla kullanılabilmektedir.

İnstagram Ses Kaydı Nasıl Dinlenir?

İnstagram sesli mesaj gönderimi çok kolay olup, aynı zamanda sesli mesajları dinlemekte gayet pratik bir yöntemle olmaktadır. Alınan mesajları ya da gönderilen mesajları dinleyebilmek için özel mesaj bölümünde bulunan oynat tuşuna basmak yeterli olmaktadır. İnstagram sesli mesajlarının bir diğer özelliği de gelen mesajları cihazlara indirmenin olmamasıdır. Bu bağlamda gelen ya da gönderilen her mesaj, sadece direkt mesaj bölümünde kayıtlı halde kalmaktadır ve ancak burada dinlemek gerekmektedir.

İnstagram Ses Kaydı Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

İnstagram ses kaydı uygulaması, özel mesaj yoluyla sesli mesaj imkânı sağlarken, karşı tarafa gönderilen bu sesli mesajların bir sınırlaması yoktur. İstenen sayıda sesli mesaj her İnstagram kullanıcısına atılabilmektedir. Sınırsız olan sesli mesajlaşma da aynı zamanda herhangi bir ücret talep edilmemekte olup, bu özellik ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.Direk mesaj yoluyla sesli mesaj göndermek maalesef henüz masaüstü bilgisayarlarda kullanılamamaktadır.

İnstagram sesli mesajlarında, ses kaydı yollamanın süre limiti bulunmamaktadır. İstenilen kadar sesli mesaj karşı tarafa istenilen sürede iletilmektedir. Ayrıca DM ayarları ile sesli mesajlaşmak için istenilen kişiler seçilip ya da engellenebilmektedir. İnstagram sesli mesajlaşma yönteminde tek seferlik ses kayıtları mümkün olmayıp, çoklu dinlemeli ses kayıtları oluşturmak gerekmektedir.

İnstagram sesli mesaj özelliğini en verimli şekilde kullanabilmek için İnstagram uygulamasının en güncel halinde olmasına her zaman dikkat etmek lazımdır. Ayrıca akıllı cep telefonunun, tabletin ya da kullanılan diğer cihazların mikrofon özelliğinin açık olması şarttır. Bunların yerine getirilmemesi durumlarında, özel mesajlaşmada sesli mesajların kullanımı mümkün olmamaktadır.

Bu yüzden İnstagram kullanılan bütün cihazlarda mikrofona uygulamanın erişmesine izin vermek gerekmektedir. Bunun içinde cihazların ayarlarından uygulama kısmına girerek mikrofon izni verilmelidir.

İnstagram uygulamasında direk mesaj kısmında, sesli mesaj gönderimlerinin yanı sıra kameralı yani görüntülü sesli mesajlar gönderimini de olmaktadır. Görüntülü mesaj göndermek için İnstagram mesaj kutusuna girilip, kamera tuşuna basmak lazımdır. Böylelikle İnstagram’da istenen kişilerle birebir olarak, görüntülü ve sesli konuşulabilmektedir.

İnstagram hesabınızın takipçi sayısını arttırmak ister misiniz? O halde takipçi satın al sayfamızı hemen ziyaret et. Sende instagram takipçi satın al ve yükselişin tadını çıkar.

Instagram Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Daha eski dönemlerde Instagram uygulaması, yalnızca fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılan bir sosyal medya platformuydu. Ancak zaman içerisinde kendini geliştirmeyi başaran bu uygulama, mesajlaşabilmeniz için yeni bir sürüm de getirmiştir. Şimdilerde ise; Instagram’da hem mesajlaşıp hem fotoğraf ve videolarınızı paylaşabildiğiniz gibi, sesli mesaj göndermeniz ve görüntülü aramalar yapmanız da mümkündür. Instagram ses kaydı kaydetme seçeneği, yakınlarınızla daha pratik bir şekilde mesajlaşmanızı sağlayacaktır. Ancak gönderdiğiniz sesli mesajların da belli bir süresi vardır. 1 dakikayı geçen bir sesli mesajı karşı tarafa gönderemezsiniz. Bu nedenle anlatacaklarınızı ya da söyleyeceklerinizi birkaç parça halinde göndermeniz sizin için daha iyi olacaktır.

İnternet hızlı bir şekilde gelişmeye devam ettikçe, sesli mesaj gönderme özelliklerinin önemi daha fazla artmaya başladı. Instagram da yeni teknoloji çağına ayak uydurma amacıyla, birçok teknolojik özelliği platformuna kazandırmaktan geri kalmamıştır. Hem görüntü arama hem ses kaydı hem de fotoğraf ya da video gönderme seçeneklerini kullanıcılarına sağlayan Instagram, bu özellikleri sayesinde kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi de başarmıştır.

Instagram Üzerinden Sesli Mesaj Nasıl Gönderilir?

Instagram’ı yeni kullanmaya başlayan ve bu özelliklerden yararlanamayan birçok farklı kullanıcı Instagram ses kayıtları nereye kaydoluyor? Hakkında araştırmalar yapmaktadır. Instagram üzerinden sesli mesaj göndermek istiyorsanız; mesaj kutunuzun yer aldığı DM kısmına tıklamanız ve sesli mesaj göndermek istediğiniz kişinin sohbet sayfasına girmeniz gerekir. Bu kısımda mesaj yazdığınız yerin, alt kısmında, bir mikrofon sembolü yer almaktadır. Bu mikrofona basılı tutarak sesli mesajını göndermeniz mümkündür. Sesli mesajda yanlış bir şey söylediğinizi düşünüyorsanız ve bunu göndermekten vazgeçtiyseniz ise; sesli mesajı çöp kutusuna iterek gönderimini engelleyebilirsiniz. Fakat sesli mesaj gönderirken, aynı anda karşı tarafa mesaj atamayacağınızı bilmenizde fayda vardır.

İnstagram’da sesli mesaj göndermek için yapılması gerekenler;

  • Öncelikle bir görüşme başlatmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra ise; mikrofon sembolüne dokunun ve söylemek istediklerinizi söylemeye başlayın.
  • Ancak kaydı bitirmek istediğiniz zaman sembolün üzerinden elinizi çekebilirsiniz. Aksi takdirde sesli mesajınız maalesef kaydolmayacaktır.

İnstagram Ses Kaydı Seçeneği Nasıl Aktif Hale Getiriliyor?

Instagram sesli mesaj dinleyemiyorum ya da Instagram ses kaydı açılmıyor tarzında şikayetleriniz var ise; muhtemelen bu özelliği aktif hale getirmemişsiniz demektir. Instagram uzun uğraşlar sonucunda geliştirdiği ses kaydı özelliğini tüm kullanıcılarıyla paylaşmıştır. Instagram uygulamasını kullanan bütün kullanıcılar; yeni geliştirilen bu özellikten dilediği şekilde faydalanabilir. Ancak sesli mesaj seçeneği henüz sizde gözükmüyorsa ya da bir türlü aktif hale gelmiyorsa, Instagram uygulamanızı güncellememiş olabilirsiniz. Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kaldıysanız, öncelikle uygulamayı tekrar güncellemeyi deneyebilirsiniz. Eğer bu şekilde başarılı olmadıysanız, Instagram Uygulamasını telefonunuzdan silerek yeniden telefonunuza indirebilirsiniz. Yeniden indirdiğiniz Instagram uygulaması, Instagram’ın güncellenen son halidir. Eğer hala sesli mesaj özelliğini görüntüleyemiyorsanız, telefonunuzdan kaynaklanan bir problemle karşı karşıya olabilirsiniz. Telefonunuzun yetkili servisine giderek bu sorunu çözüme kavuşturabilmeniz mümkün olacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Ses Kaydı Yapılır Mı?

Instagram uygulamasını web sürümü üzerinden kullanan birçok insan Instagram ses kaydı dinleyemiyorum ve Instagram üzerinden sesli mesaj gönderemiyorum şeklinde şikayetlerde bulunmaya devam etmektedir. Instagram’ın ses kaydı özelliği yalnızca mobil aplikasyonlar için tasarlanmıştır. Bu nedenle, bilgisayardan Instagram sesli mesaj gönderme işleminizi gerçekleştirmeniz, mümkün olmayacaktır. Ayrıca kişiye özel fotoğraf ya da video göndermeniz de bilgisayar üzerinden mümkün olmayacaktır. Görüntülü arama ya da sesli mesaj gibi yolları kullanarak arkadaşlarınızda ya da sevdiklerinizle iletişim halinde olmak istiyorsanız; Instagram uygulamasının mobil sürümünü indirmeniz gerekmektedir.

Mobil uygulama üzerinden sesli mesaj gönderdiyseniz fakat silmenize fırsat kalmadan mesaj karşı tarafa gittiyse, Instagram’ın bir başka özelliklerinden olan gönderdiğin mesajı iptal et seçeneğine tıklayarak mesajını iptal etmeniz mümkün olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ise; yalnızca gönderdiğiniz sesli mesajın üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram ses kaydı ve görüntülü arama seçeneklerinin günden güne yaygınlaşmaya başlaması, farklı şehirlerde yaşayan ailelerin birbirinden daha fazla haberdar olmasına da fazlasıyla katkı sağlamıştır. Özellikle de WhatsAp uygulaması yerine, en popüler uygulamalar arasında yer alan Instagram’ı kullanmak istiyor ve arkadaşlarınızla bu platform üzerinden haberleşmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz birçok farklı seçenek olacaktır.

Instagram’ın uzun zaman önce kullanıcılarıyla paylaştığı Hikâye paylaşma seçeneğini artık DM yoluyla yalnızca istediğiniz kişilere de gönderebiliyorsunuz, bunun yanında getirilen ses kaydı seçeneği ise; birbirine uzak olan insanların sanki yan yanaymış gibi hissetmesine ve özlem duygularının biraz daha hafiflemesine sebep olmuştur. Birçok kullanıcı, Instagram sesli mesaj özelliğinin çok kısa sürmesinden ve hemen bitmesinden yakınmaktadır. Ancak göndereceğiniz sesli mesaj sayısının sınırı olmadığı için, süreniz dolsa bile karşı tarafa mesaj göndermeye ve sohbetinize devam edebilirsiniz. Ücretsiz uygulamalar arasında yer alan Instagram’ı hem Android hem de İOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınıza indirebilir ve kullanıcılara sunulan birçok gelişmiş seçenekten de dilediğiniz şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İnstagram Üzerinden Ses Kaydı İndiriliyor Mu?

Instagram üzerinden sevdikleriyle haberleşen birçok insan, kendilerine gönderilen bazı ses kayıtlarını telefonlarına kaydetmeye çalışmaktadır. Ancak Instagram uygulaması henüz böyle bir özellik geliştirmemiştir. Size gönderilen fotoğrafları ya da videoları ekran görüntüsü alarak telefonunuza kaydedebiliyor ve istediğiniz zaman açıp bakabilme imkânı bulabiliyor olsanız da ses kaydı özelliğinde durum bu şekilde değildir. Bu nedenle de birçok kullanıcı, söz konusu durumdan yakınmaya devam etmektedir.

Ancak size gönderilen ses kayıtlarını indirmeniz için bazı alternatifler geliştirilmiştir. Bazı uygulamaları da telefonunuza indirerek Instagram üzerinden size gönderilmiş olan ses kayıtlarını telefonunuza indirme şansınız vardır. Ancak ses kayıtlarını indirmeniz için kullanılan uygulama yalnızca Android işletim sistemine sahip olan telefonlar için geçerli olacaktır. Bu nedenle İphone kullanıcısıysanız, bu uygulamayı indirmenize de gerek kalmayacaktır. Ses kayıtlarını telefonunuza kolaylıkla indirmeniz için kullanabileceğiniz uygulamanın adı ise; IDM Lite’dır. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamayı istediğiniz dil seçeneğine göre ayarlamanız gerekecektir. Daha sonra ise; sizden depolama izini de istenecektir. Depolamaya izin verdikten sonra ise; ses kayıtlarını nereye indirmek istediğinizi seçmeniz gerekir, indirebileceğiniz seçenekler arasında; SD kart, telefon, özel yol seçenekleri yer almaktadır. Nereye indireceğinizi seçtikten sonra ise; uygulamanın üst kısmında olan tarayıcı simgesine tıklamanız ve Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza girdikten sonra indirmek istediğiniz mesajın üzerine tıklayarak Instagram ses indirme işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim