İnstagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram video indirme nasıl yapılır, nasıl instagram video indirilir gelin birlikte inceleyelim. Kısa ve kolay bir şekilde instagram videolarınızı indirebileceksiniz ve instagram video indirme işlemini hemen tamamlayacaksınız.

İnstagram video indir, instagram pp indir veya instagram hd video indirme şeklinde dilediğiniz özelliği kullanabilirsiniz. İnstagram video indirme ile instagram'dan hızlı video indirme yapabilirsiniz.

İnstagram Videoları Nasıl İndirilir?

İnstagram video indirme nasıl yapılır, nasıl instagram videoları indirilir? Sizler için açıkladık. Bu makalemiz ile instagram video indirme adımları takip edebilir, instagram video indirme işlemini yapabilirsiniz.

İnstagram video indirmek için, instagram video indir adı altında yazılan bu blogu okumanızda fayda var!

Dünya çapında milyarlarca İnstagram kullanıcı bulunmaktadır ve uygulama kapsamında en çok şikayetçi olunan durumlar uygulamada paylaşılan video ve fotoğrafların herhangi bir buton aracılığıyla paylaşılmasının mümkün olmamasıdır. Aynı zamanda pek çok kullanıcı da İnstagram üzerinde gördüğü videoları indirerek arşivlemek ya da internet kullanımından tasarruf etmek adına videoları cihazlarına yüklemek istemektedir. Bu kapsamda İnstagram videolarını indirme işlemlerinde kullanılabilecek birden fazla yöntem bulunmaktadır.

Bilineceği üzere İnstagram uygulamasında Twitter uygulamasında olduğu gibi “retweet” ya da Facebook da olduğu gibi “Paylaş” butonu bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı kullanıcılar beğendikleri video içerikleri kendi profillerinde paylaşmak adına öncelikli olarak indirme işlemlerini yapmaları gerekir. Bunun yanı sıra belirtilmiş olduğu gibi paylaşmak amacıyla değil de sadece videoların beğenilmesi ve arşivlenmesi maksadıyla da İnstagram kullanıcıları bu videoları indirmek isteyebilmektedir. Buna karşın İnstagram videoları indirme konusunda herhangi bir izin vermemektedir ve kullanıcı haklarını gözetecek şekilde bunun yapılabilmesi adına uygulamanın kullanılabilmesi mümkün değildir.

İnstagram üzerinden videoların indirilmesi mümkün olmamakla birlikte videoların indirilebilmesi adına kullanılabilecek pek çok arklı yöntem bulunduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. İnstagram videolarını indirmek için kullanılabilecek yöntemler genel hatlarıyla şu şekildedir:

 • Video indirme uygulamalarının kullanılması
 • Bazı web siteleri tarafından sağlanan video indirme hizmetlerine başvurulması
 • İnstagram repost uygulamalarına başvurmak

Gibi seçeneklerin kullanılarak İnstagram video indirme işlemlerinin yapılabilmesi oldukça kolay ve basittir.

İnstagram Videoları İndirme

İnstagram video indirme işlemleri için bazı özel web siteleri tarafından sağlana hizmetler kapsamında işlemlerin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Bu web sitelerinin çalışma prensibi tamamen URL kopyalanarak yapıştırılması üzerine olduğundan herhangi bir zorluk ya da olumsuzluk içermemektedir. Ayrıca video indirme işlemlerinde yapılması gerekenler de son derece basit bir sürecin tamamlanması üzerine olmakla birlikte internet üzerinden yapılabilecek küçük bir araştırma ile bu tarz sitelere erişim sağlamak son derece kolaydır. Çok fazla seçeneğin olmasından dolayı web sitesi tercih edilirken en sağlıklı kararın verildiğinden emin olunması önemle tavsiye edilir.

İnstagram video indirme adımlarını takip etmeden önce, hesabın için takipçi satın almak ister misin? İnstagram takipçi satın al sayfamızı hemen ziyaret ederek takipçi satın alabilirsiniz.

İnstagram Videoları İndirme İçin Web Sitelerinin Kullanılması

Bu tarz indirme işlemleri hizmetini veren web siteleri konusunda geniş bir seçenek yelpazesi bulunuyor olmakla birlikte bu sitelerin büyük bir çoğunluğunda indirme işlemlerinde kullanılan yol aynı olmaktadır.

İnstagram video indirme işlemleri için web sitelerinin tercih edilmesi durumunda yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • İndirmek istenen videoya gidilmelidir.
 • Videonun URL kısmı bulunmalıdır.
 • URL herhangi bir boşluk olmadan tamamen kopyalanmalıdır.
 • Bu URL web sitede belirtilen bölmeye yapıştırılmalıdır.
 • Birkaç dakika beklenmelidir.

Burada bekleme süresi hizmet veren web sitesinin upload etme hızına göre değişiklik göstereceğinden işlemler yapılırken bir süre beklenebilmesi son derecem olasıdır. Aynı zamanda sahip olunan internet bağlantısı ve ağı da bu işlemlerin süresi konusunda belirleyici olduğundan aynı şekilde İnstagram video indirme işlemlerinin tamamlanması biraz zaman alabilmektedir.

İnstagram Videoları İndirmek İçin Repost Uygulamaları

İnstagram üzerinden video indirme işlemlerinde kullanılabilecek bir diğer yöntem ise repost uygulamalarına başvurmaktır. Bilineceği üzere repost uygulamaları İnstagram üzerinde paylaşılan videoların kullanıcılar tarafından kendi profillerinde paylaşılmasını sağlayan yazılımlardır. Bu yazılımlar aracılığıyla İnstagram kullanıcıları, uygulamanın paylaşıma izin vermiyor olmasından dolayı başka kullanıcılar tarafından paylaşılan videoları paylaşabilmektedir. İnstagram videoları indirmek için repost uygulamaları kullanılması da tam olarak bu işlevin yerine getirilebilmesi üzerinedir.

Bu uygulamaların genel çalışma prensibi tahmin edileceği üzere öncelikli paylaşımı yapılacak olan videonun indirilmesi şeklindedir. Dolayısıyla İnstagram videoları indirmek için repost uygulamaları kullanılması durumunda vidoların indirilmesi mümkün olmakla birlikte bu videoların indirildikten sonra diğer kullanıcılar ile paylaşılması kullanıcın inisiyatifi doğrultusunda olduğundan, indirme işlemlerinin tamamlanmasından sonra videoların paylaşılması zorunlu değildir.

Ayrıca İnstagram videoları indirmek için repost uygulamaları kullanılmasının bir diğer avantajı da bu uygulamalar kapsamında sadece videoların değil aynı zamanda fotoğraflarında indirilebilmesine izin veriliyor olmasıdır. Bunula birlikte bazı repost uygulamaları IG TV üzerinde bulunan videoların indirilmesi konusunda da kullanıcılara geniş bir özgürlük alanı sunuyor olduğundan İnstagram videosu indirme konusunda repsot uygulamalarına başvurmak oldukça yüksek düzeyde avantaj elde edilmesini sağlayacaktır.

Bu uygulamalar tercih edilirken diğer kullanıcılar tarafından denenmiş ve test edilmiş uygulamalara yönelim gösterilmesi ise önemle tavsiye edilir. Aksi durumlarda İnstagram hesabının tehlikeye girmesi olası olmakla birlikte aynı zamanda sahip olunan cihazın da zarar görebilmesi olası durumdadır. Bu bağlamda en sağlıklı repost uygulaması tercih etmek adına öncelikli olarak bu uygulamaların kesinlikle App Store ya da Play Store üzerinden indirilmesi gerekmektedir. İndirme işlemlerinde ise diğer kullanıcıların uygulama hakkında yorumları ve geri bildirileri ciddiyetle takip edilmelidir.

İnstagram video indirme dışında, tiktok uygulamasını kullananlar içinde bir makalemiz var! Tiktok video indir başlığına giderek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İnstagram Video Ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Belirtilmiş olduğu gibi repost uygulamaları üzerinden video indirme işlemlerine ek olarak İnstagram fotoğraflarını indirme işlemleri de yapılabilmektedir. Dolayısıyla en genel olarak İnstagram video ve fotoğraf indirmek için repost uygulamalarını kullanmak son derece makul bir seçenek olacaktır. Çoğunluğu ücretsiz olan bu uygulamalara erişim sağlamak adına uygulama mağazalarının ziyaret edilmesi be indirme işlemlerinin tamamlanması yeterlidir.

İnstagram fotoğraf indirme uygulamaları:

 • DownloadGram İle İnstagram Fotoğraf İndirme
 • InstaSave İle İnstagram Fotoğraf İndirme
 • Savefrom İle İnstagram Fotoğraf İndirme
 • QuickSave İle İnstagram Fotoğraf İndirme

İnstagram Video İndirme Uygulamaları

Tüm bu seçeneklere ek olarak sadece video indirme işlevini yerine getiren uygulamalara yönelim gösterilmesi de oldukça kolaydır. Bu yöntemin tercih edilmesi durumunda da yine indirilecek olan uygulamanın güvenirliğine dikkat edilmelidir. Aksi durumlarda belirtilmiş olduğu gibi bazı aksaklıkların yaşanması son derece olasıdır. İnstagram video indirme uygulamaları App Store ya da Play Store üzerinden kolaylıkla indirilebildiği gibi bu uygulamalar üzerinden diğer sosyal medya platformları ve başka alanlarda bulunan videoların da indirilmesine izin verilmektedir. Böylelikle bu uygulamalara sahip olunması halinde pek çok farklı kanaldan video arşivinin yapılması oldukça basit olacaktır.

İnstagram video indirme uygulamaları:

 • Video Downloader For Instagram
 • Downvid İle İnstagram Video İndirme
 • Documents İle İnstagram Video İndirme
 • Saver APP İle İnstagram Video İndirme
 • Instasave İle İnstagram Video İndirme

Önceki makale: İnstagram Son Görülme Kapatma

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim