Instagram'da Hesap Nasıl Engellenir?

Instagram'da Hesap Nasıl Engellenir?

İnstagram Hesap Engelleme

İnstagram hesabı engelleme konusunda bir çok soru aldık. İnstagram hesabı engelleme nasıl yapılır? Benzeri sorular için sizlere çözümler ürettik.

İnstagram engelleyen hesabı engelleme, instagram dondurulmuş hesabı engelleme veya instagram fake hesap engelleme. Bunlar dışında instagram bot hesap engelleme, instagram yeni hesap engelleme gibi bir çok sorunu çözebiliriz.

İnternet kullanımının yoğunlaştığı son zamanlarda birçok insan farklı sosyal medya platformlarına üye olup gündemden haberdar olma fırsatı bulmaktadır. Öte yandan bu platformlar aracılığı ile birçok insan ile tanışmak ve entelektüel sohbetler yapmak da mümkün. Son yıllarda milyonlarca kullanıcıya ulaşan instagram, insanların fotoğraf ve video yükleyebildikleri, canlı yayın yapabildikleri mecralardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Birçok kişi tarafından kullanılan instagramın kullanımına dair birçok soru da ön plana çıkmaktadır bu sorulardan bir tanesi olan instagram’da hesap nasıl engellenir, istenmeyen takipçilerin engellenmesine dair bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği gibi instagram ve buna benzer birçok uygulama, insanlara pek çok seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden bir tanesi olan istenmeyen takipçilerin engellenmesi, birçok yöntem dahilinde uygulanabilen işlemleri kapsamaktadır.

Bazı dönemlerde kişiler instagram takipçileri ile sorun yaşayabilmekte, böyle durumunda kalan bir kişi ise instagramda engelleme konusunu gündeme alarak neler yapabileceğini merak etmektedir. Peki instagramda kullanıcı engelleme tam olarak nedir? Instagram üzerinden engelleme yapmak isteyen kişi hangi adımları uygulamak durumunda?

Instagram'da Engelleme

Dünya genelinde birçok kişi tarafından kullanılan instagram uygulaması, insanlara birçok özellik sunmakta, bu sayede gündemdeki yerini korumaktadır. Kullanıcıların fotoğraf, video paylaşmasını ve canlı yayın yapmasını mümkün kılan instagram, istenmeyen kişilerin engellenmesini de mümkün kılmaktadır.

Bazen instagram üzerinde hesabı olan kişiler takipçileri ile bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Bu nedenle kişi sorun yaşadığı takipçisi engellemek isteyebilmektedir. Birçok sosyal medya platformu engelleme özelliğine sahiptir. Instagram da bu uygulamalardan bir tanesi olarak kişilerin engelleme yapabilmesini olanaklı kılmaktadır. Instagramda engelleme yapılabilmesi için bazı işlem basamaklarının uygulanması gerekmektedir. Bu işlem basamakları sayesinde takipçiler hızlı ve kolay bir şekilde engellenebilmektedir.

Instagram'da Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram, takipçilerin hızlı ve kolay bir şekilde engellenmesini mümkün kılan bir sosyal medya platformudur. Bazı işlem basamaklarının sırası ile uygulanması sayesinde instagramda engelleme gerçekleştirilmektedir. Birçok insan, instagramda engellemenin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Aşağıdaki işlemler sırası ile uygulandığında instagram üzerinde engelleme yapılmaktadır:

  • İlk önce instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yapabilmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmalı ve daha sonra bunları onaylamasınız. Bu işlemler sonrasında instagram hesabınıza giriş yapmış olacaksınız. Instagramda engelleme hem bilgisayar hem de mobil uygulama üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.
  • Engellemek istediğiniz kişinin sahip olduğu profile girip sağ üşt köşede bulunan üç noktaya tıklamalısınız. Bu kısımda birçok seçenek bulunmakta olup "kullanıcıyı engelle" butonunu seçmelisiniz. Bu buton, kişinin engellenmesini mümkün kılmaktadır.
  • Kullanıcıyı engelle butonuna tıklamanız halinde kişi engellenmiş olacaktır. Bu sayede kişi sizi bir daha görememektedir.

Yukarıdaki gibi sıralanan işlem basamaklarının sırası ile uygulanması halinde istenilen kişi kısa süre içerisinde engellenmiş olmaktadır. Instagramda engelleme işlemleri birçok kişi tarafından gerçekleştirilebilecek kadar basit komutlar içermektedir.

İnstagram Takip Engeli Nedir?

Instagram üzerindeki engellerin birçok türü bulunmaktadır. Instagram kullanıcısı takipçisini engelleyebildiği gibi sistem tarafından art arda takiplerde bulunan kişilere instagram takip engeli de konulabilmektedir. Sahte hesapların önüne geçilmesi için verilen bu ceza, sosyal medya mecrasının çok daha güvenilir bir ortama ulaşması amacı ile yapılmaktadır. Fakat instagram takipçi engelinin bir süresi bulunmaktadır.

İnstagram Takip Engelleme Süresi Ne Kadar?

İnstagram yönetimi, platformun çok daha güvenilir bir seviyeye ulaşabilmesi amacı ile art arda takiplerde bulunan kimselere instagram takip engeli koymakta, bu sayede sahte hesapların önüne geçmeye çalışmaktadır. Birçok kişi bu engelin süresinin ne olduğunu merak etmektedir. Instagram takip engeli süresi için şu şekilde bir maddeleme yapılabilmektedir:

  • Takip işlemi hızlı bir şekilde arka arkaya 1-2 kere gerçekleştirildi ise hesaplardaki engel 24 ila 48 saat içerisinde açılmaktadır.
  • Engelin kalkması sonrasında devam eden durumlarda ise engelin kalkması 7 güne kadar çıkabilmektedir.
  • Özel yazılımlar kullanılarak hesabın büyütülme durumlarında gelen engellerin kalkması 30 günü bulabilmektedir.

Takip engelinin kalkması konusunda yukarıdaki gibi üç farklı durum karşımıza çıkmaktadır.

İnstagram Engellenen Listesine Ulaşma

İnstagramda engellenmiş kullanıcılar, engelleyen kişinin profilinde gizlenmiş durumdadır. Birçok kimse, engelledikleri kişilerin listesine ulaşmak ister. Bu konuda hangi adımları uygulaması gerektiğini bilmeyen kişilerin yapması gereken oldukça basittir. Instagram engellenen listesine ulaşma için aşağıdaki işlemlerin yapılması gerekmektedir:

  • Instagram uygulamasına kullanıcı adınızın ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Android kullanıcısıysanız eğer sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Sayfayı aşağı kaydırın ve hesap başlığı altında yer alan "engellenenler" butonuna tıklayın.

Bu işlemler sonrasında engellenenler listesine ulaşmış olacaksınız. Engellenenler listesine ulaşmak, yukarıdaki adımlar sayesinde oldukça kolaydır.

İnstagram Engelleme Sonrasında Neler Olur?

İnstagram hesap engelleme konusunda merak edilen soruların sayısı oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi instagram engelleme sonrasında engellenen kişiye beğeni gider mi şeklindedir. Instagramda bir takipçinin engellenmesi sonrasında beğeniler engellenen kişiye gitmemektedir. Engellenmiş olan takipçinin, engelleyen kişinin hesabındaki yorumları ve beğenileri silinmektedir.

Instagram üzerinde takipçi engelleme adımları yukarıdaki gibidir ve bu adımların uygulanması ile birlikte kullanıcılar istedikleri kişileri hızlı ve kolay bir şekilde engellemektedir. Birçok sosyal medya platformunda bulunan engelleme özelliği, instagram tarafından da sunulmakta, bu hizmetten yukarıdaki adımları takip ederek yararlanan kişiler istedikleri kişileri engelleyebilmektedir. Instagram engelleme sonrasında engellenen kişinin yorum ve beğenileri silinmektedir. Engelleme işlemini gerçekten kullanıcının yaptığı yorum ve beğeniler engellenen kişi tarafından kesinlikle görülmemektedir. Instagramda engelleme, birçok kişinin kullandığı hizmetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim