İnstagram'da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram'da İşletme Hesabına Nasıl Geçiş Yapılır?

İnstagram artık biliyorsunuz ki ticari hesaplara da bünyesinde ev sahipliği yapan platformlar arasında yerini almaktadır. Çıkışını sosyal açıdan bir inovasyon olarak gerçekleştirmiş olan platform, ticari açıdan da yapmış olduğu hamleler sonrasında, ticari hesap, İnstagram işletme hesabı imkanını da kullanıcılarıyla buluşturmuştu. O zamandan bu zamana zaten her geçen gün yeni bir işletme hesabıyla karşılaşmamız mümkün hale gelmiş durumdadır diyebiliyoruz.

İnstagram işletme hesabınız varsa, aynı zamanda özel olan, bireysel hesabınızı da kullanabiliyorsunuz. Bu tarz bir yeniliğin yer alması zaten kullanıcıların her iki hesabı da aynı anda kullanabilmesine yaramış olan en güzel yeniliklerden bir tanesidir. Şu anda birçok işletme hesabı sahibi olan kullanıcının kendisine ait olan özel bir hesabı da vardır. Peki, her iki hesabımız varsa İnstagram işletme hesabına geçmek için hangi adımları takip etmemiz gerekiyor?

  1. İnsagram bünyesindeki işletme hesabınızı kurabilmeniz için öncelikli olarak Facebook üzerinden de bir hesap açmalısınız.
  2. İnstagram profil sayfanıza giriş yapmalı, bu alandan ‘’işletme profiline geç’’ şeklinde olan geçiş sekmesine tıklamalısınız.
  3. Bu alandan direkt olarak Facebook sayfasına doğru yönlendiriliyor olacaksınız.
  4. Facebook bilgilerinizle giriş yapmanız istenecektir. Bilgilerinizin doğru olmasıyla birlikte yeniden İnstagram sayfasına yönlendiriliyor olacaksınız.
  5. Son olarak, işletmenize ait olan birtakım bilgiler istenecektir. Telefon numarası, internet adresi vesaire gibi bilgileri giriş yaptıktan sonrasında artık işletme hesabınıza yönlendirilmiş olacaksınız.

İnstagram İşletme Hesabı Ne İşe Yarar?

Giriş işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonrasında, artık ne gibi avantajlarınız var? Sıradan bir İnstagram profilinden hangi konularda farklıdır? Kısacası İnstagram işletme hesabı ne işe yarar gibi sık sorulan soruları karşımızda görebiliyoruz. Bu sorulara topluca yanıt olması açısından aşağıya doğru bir liste şeklinde sıralamak istiyoruz yanıtlarımızı:

  • İşletme profiline geçiş yaptıktan sonrasında, gönderilerinizin kaç kişi tarafından göründüğünü görebilirsiniz. Kaç kişinin profilinizi ziyaret etmiş olduğunu, paylaşmış olduğunuz hikayeler ve durumların kaç kişi tarafından izlenmiş olduğunu görebilirsiniz.
  • İnstagram işletme hesabının farkı nedir sorusuna yanıt olması açısından şunu belirtmek istiyoruz. Eğer işletme hesabınız varsa gizli bir profil olarak kalamıyorsunuz. Herkese açık şekilde bir profil olursunuz.
  • Eğer işletme hesabını profesyonel anlamda kullanmak istemiyorsanız, yeniden eski profil hesabınıza dönüş yapabiliyorsunuz. Bunun için profil ayarlarına giriş yaparak ‘’kişisel profil hesabına geçiş yap’’ minvalinden seçenek bulacaksınız. Buraya tıklayabilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Genel olarak işletme sahipleri işletme hesabı açıyor olsalar da ve zaten İnstagram’ın hedeflemiş olduğu konu bu olsa da, kişisel hesapları olan kişiler de birtakım avantajların bulunması sebebiyle işletme hesabı açabiliyorlar. Yukarıda saymış olduğumuz belirli istatistiki bilgilere erişebilme avantajının yer alması sebebiyle, sizler de dilerseniz işletmeniz olmasa dahi işletme hesabı açabilirsiniz. Sonrasında eğer eski profil hesabınıza dönüş yapmak isterseniz de zaten bunun için yapılması gereken talimatlardan da bahsettik. Kısa bir işlem sonrasında eski profil hesabınıza dönüş yaparsınız.

İnstagram İşletme Hesabı Açmak Ücretli Mi?

İnstagram işletme hesabına geçmek isteyen kişiler, bunu hızlı bir şekilde profil ayarları üzerinden yapmaktadırlar. Ve herhangi bir şekilde işlemlerini gerçekleştirirken, bekleme süresi gibi sorunlarla karşılaşmamaktadırlar. Platform, bu konuda son derece özgür bir şekilde kullanım alanını bizlerle buluşturmaktadır. Ancak bu özgürlüğün fazla olduğunu düşünenler var demek ki, sürekli olarak İnstagram işletme hesabı açmak ücretli mi sorusu da sorulan sorular arasında yerini alıyor. Hayır! Merak etmeyin, tıpkı normal, kişisel hesap açar gibi işletme hesabınızı açmanız yeterlidir. Kısa süre içerisinde ücretsiz olarak açmış olduğunuz hesabınız aktif konuma gelecektir. Eğer sıfırdan bir işletme sayfası açmak istemiyorsanız, kendinize ait olan kişisel profilinizi de işletme hesabına çevirebiliyorsunuz. Bu işlem de yine ücretsiz bir şekilde gerçekleşiyor olacak ve oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

İlgili makale için İnstagram'da Nasıl Dil Değiştirilir? hemen tıkla ve incele.

İnstagram takipçi, beğeni ve izlenme satın alma platformu takipavm ile hemen türk takipçi satın al ve sende instagram'da yükselişe geçmeye başla.

Eğer işletme hesabına geçtikten sonrasında yüksek etkileşim oranlarına sahip olursanız, bu sayede reklam alarak para kazanabilirsiniz. Veya halihazırda olan firmanızın tanıtımını yaparak, etkileşim sahibi olduğunuz profil üzerinden kazanç alanını yaratabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda yüksek etkileşim almakta olan belirli İnstagram profilleri para ile satılmaktadırlar. Bu tarz alım-satım işlemleri içerisinde firma sahibi olan kişiler, bu etkileşim oranları yüksek profillere reklam vermek yerine direkt olarak hesaba sahip olarak kendi firmalarına ait profesyonel hesap sahibi olmak istemektedirler.

İnstagram işletme hesabı ile ilgili genel sorular;

İnstagram İşletme Hesabına Geçiş İnstagram İşletme Hesabı Nedir? İnstagram İşletme Hesabı Kapatma, İnstagram İşletme Hesabından Nasıl Çıkılır İnstagram İşletme Hesabına Geçiş Yapamıyorum İnstagram İşletme Hesabı Müzik Ekleme İnstagram İşletme Hesabı Kategori Ekleme İnstagram İşletme Hesabı Farkı İnstagram İşletme Hesabı Açma İnstagram İşletme Hesabı Sınırı İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Açılır İnstagram İşletme Hesabı Aç İnstagram İşletme Hesabı Ayarları İnstagram İşletme Hesabı Açma 2020 İnstagram İşletme Hesabı Açamıyorum İnstagram İşletme Hesabı Avantajları İnstagram İşletme Hesabı Ara Butonu İnstagram İşletme Hesabı Açma Ücretli Mi İnstagram İşletme Hesabı Yönetimi İnstagram İşletme Hesabı Büyütme İnstagram İşletme Hesabı Bilgisayardan Nasıl Açılır İnstagram İşletme Hesabı Biyografi.

İnstagram İşletme Hesabı Kategori İnstagram İşletme Hesabı Çıkma İnstagram İşletme Hesabı Çıkmıyor, İnstagram İşletme Hesabını Normale Çevirme Twitter İşletme Hesabı Açma İnstagram Hesabını İşletme Hesabına Çevirme İnstagram İşletme Hesabı Dondurma İnstagram İşletme Hesabı Değiştirme İnstagram İşletme Hesabı Düzenleme İnstagram İşletme Hesabı Doğrulama İnstagram İşletme Hesabı Dezavantajları İnstagram İşletme Hesabı Diyetisyen İnstagram İşletme Hesabı Dm İnstagram İşletme Hesabı Devretme İnstagram İşletme Hesabı Farkları İnstagram İşletme Hesabı Ekşi İnstagram İşletme Hesabı Erişim Ne Demek İnstagram İşletme Hesabı E Posta Gizleme İnstagram İşletme Hesabı Müzik Ekleme Yok İnstagram İşletme Hesabı Adres Ekleme İnstagram İşletme Hesabı E Posta Değiştirme İnstagram İşletme Hesabı.

Facebook Değiştirme İnstagram İşletme Hesabı Facebook Olmadan İnstagram İşletme Hesabı Faydaları İnstagram İşletme Hesabı Özellikleri İnstagram İşletme Hesabı Geçiş İnstagram İşletme Hesabı Geliştirme İnstagram İşletme Hesabı Geçiş Sınırı Kaldırma İnstagram İşletme Hesabı Gizleme İnstagram İşletme Hesabı Geçme İnstagram İşletme Hesabı Giriş İnstagram İşletme Hesabı Gözükmüyor, İnstagram İşletme Hesabı Gösterim Nedir İnstagram İşletme Hesabı Kategorileri İnstagram İşletme Hesabı Hatası İnstagram İşletme Hesabı Hikaye İnstagram İşletme Hesabı Hikaye Müzik İnstagram Business Account How To İnstagram Business Account How To Switch İnstagram Business Account How To Delete İnstagram İşletme Hesabi İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Yönetilir İnstagram İşletme Hesabı İsimleri İnstagram İşletme Hesabı İsim.

Değiştirme İnstagram İşletme Hesabı İptal Etme İnstagram İşletme Hesabı İstatistikleri İnstagram İşletme Hesabı İçin Uygulamalar İnstagram İşletme Hesabı İpuçları İnstagram İşletme Hesabı Ne İşe Yarar İnstagram Business Account İnsights İnstagram İşletme Hesabı Kaldırma İnstagram İşletme Hesabı Konum Ekleme İnstagram İşletme Hesabı Kurtarma İnstagram İşletme Hesabı Kullanma. İnstagram İşletme Hesabı Kapatıldı İnstagram İşletme Hesabı Yönetme İnstagram İşletme Hesabı Mavi Tik İnstagram İşletme Hesabı Mavi Tik Alma İnstagram İşletme.

Hesabı Ücretli Mi İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Kapatılır İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Gizlenir İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Büyütülür İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Yapılır İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Silinir İnstagram İşletme Hesabı Nasıl Olmalı İnstagram İşletme Hesabı Onaylatma İnstagram İşletme Hesabı Ne Demek İnstagram İşletme Hesabı Oluşturma İnstagram İşletme Hesabı Olmuyor İnstagram İşletme Hesabı Otomatik Mesaj İnstagram Business Account On Desktop İnstagram Business Account Or Personal İnstagram Business Account On Pc.

İnstagram Business Account Open İnstagram İşletme Hesabı Ödeme İnstagram İşletme Hesabı Müzik Özelliği İnstagram İşletme Hesabı. Profil Ziyareti İnstagram İşletme Hesabı Para Kazanma İnstagram İşletme Hesabı Pc İnstagram İşletme Hesabı Paylaşım İnstagram İşletme Hesabı Paralı Mi İnstagram İşletme Hesabı Profilime Kim Baktı İnstagram İşletme Hesabı Reklam Verme İnstagram İşletme Hesabı Reklam Ücreti İnstagram İşletme Hesabı Silme İnstagram İşletme Hesabı Sorunu İnstagram İşletme Hesabı Sınırına Blog Yazıları 2 Geldiniz Sorunu İnstagram İşletme Hesabı.

Sınırı Sorunu İnstagram İşletme Hesabı Story İnstagram İşletme Hesabı Story Müzik Ekleme İnstagram İşletme Hesabı Seçenekleri, İnstagram İşletme Hesabı Şifre Değiştirme İnstagram İşletme Hesabı Takipçi Arttırma İnstagram İşletme Hesabı Telefon Numarası Ekleme İnstagram İşletme Hesabı Tanıtım Yapma İnstagram İşletme Hesabı Tanıtım Ücretli Mi İnstagram İşletme Hesabı Tanıtım Yapamıyorum. İnstagram İşletme Hesabı Telefon Numarası Gizleme İnstagram İşletme Hesabı Tasarımı İnstagram İşletme Hesabı Telefon Numarası Değiştirme İnstagram.

İşletme Hesabı Ucretlimi İnstagram İşletme Hesabı Ücreti İnstagram İşletme Hesabı Vergi İnstagram İşletme Hesabı Yapma İnstagram İşletme Hesabı Yönetici Ekleme İnstagram İşletme Hesabı Yapamıyorum İnstagram İşletme Hesabı Yükseltme İnstagram İşletme Hesabı Zararları İnstagram İşletme Hesabını Ziyaret Edenleri Öğrenin İnstagram İşletme Hesabı Profil Ziyareti Gözükmüyor İnstagram İşletme Hesabı Profil Ziyareti Gizleme İnstagram İşletme Hesabı Profil Ziyareti Nedir İnstagram İşletme Hesabı 2020 İnstagram İşletme Hesabı 2019 İnstagram İşletme Hesabı Kapatma 2019 İnstagram İşletme Hesabı Gizleme 2019 İnstagram İşletme Hesabı Kapatma 2020.