Tiktok Linki Nasıl Alınır, Link Nasıl Kopyalanır?

Tiktok Linki Nasıl Alınır, Link Nasıl Kopyalanır?

Tiktok Linki Nasıl Alınır, Link Nasıl Kopyalanır?

Tiktok linki, bir hesaba girdiğinizde, onun sunduğu verileri başka bir alana kopyalama işlemine denilmektedir. Link, aslında bir hesabın adresidir. Linke tıkladığınızda, o hesapta hangi veri paylaşıldıysa, sizin de paylaştığınız veya kopyaladığınız da aynı veri başka bir yerde de görünmektedir. Bununla birlikte Tiktok, sitesinde profil diye bilinen Bio alanına çeşitli linkleri kopyalama imkanı da sunmaktadır. Tiktok, günümüzün en popüler paylaşım platformu olduğu için, kişiler orayı da kendilerine göre aktif hale getirmek istemektedirler. Bu anlamda orada; bağlantı kopyalayarak ürün pazarlayanlar, başka bağlantıları tanıtmak isteyenler, dikkat çekerek sponsor bulanlar ve reklam alanlar da çok fazladır. Üstelik, kimi firmalarla anlaşıldığında, onların bağlantılarına yönlendirme yapılıp, takipçi gönderildiğinde de, gönderen hesabın sahibi de para kazanabilmektedir. Yahut, kimi video’lardaki ürün tanıtımları kişilerin o ürünlere bedava sahip olmalarına olanak sağlamaktadır. Kimi şirketlerin bağlantılarının aktif şekilde sosyal medya platformlarında gezmesi, sanal reklam açısından da büyük avantajdır. Artık, kimse dış dünyadaki sisteme göre hareket etmemektedir. Her şey, sanal dünya üstünden gerçekleşmektedir. Burada da, Tiktok’un tartışılmaz ve güçlü etkisinin bulunduğu belirtilmelidir.

Tiktok Linki Ne İşe Yarar?

Tiktok linki, sayfanızın daha yararlı, daha donanımlı, daha zengin görünmesine yol açan bir uygulama işlemidir. Bununla birlikte, Tiktok reklam alınan, para kazanılan, e-ticarete de fırsat sunan bir alandır. O yüzden, oralarda ürün tanıtımı, site tanıtımı, kişi tanıtımı da yapmak mümkündür. URL, Uniform Resource Loader anlamını taşımaktadır. Bunun Türkçe karşılığı Tekdüzen Kaynak Tarayıcısı şeklindedir. Link’in diğer adı olan URL, sizi bir kaynağa yönlendirmek üzere tasarlanan bir yazılım programıdır. Bilgisayarda kullanılan sayılar (IP adresleri) düzenli bir metin haline getirilip, dolaşıma sokulmaktadır. Günümüzde link kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Önceleri bu özelliği bulunmayan Tiktok da daha sonraki süreçlerde, dünyada gelişen bir buçuk milyar takipçisiyle birlikte, gelişim çizgisini genişletmiştir. Bu yüzden, artık link’lerin de dolaşıma sokulmasına izin vermiştir. Çünkü, tiktok aynı zamanda işlek bir alışveriş ortamıdır. Orada takipçilerden, kullanılan ürünler üstünden, markalardan ciddi paralar da kazanılabilmektedirler. Tiktok’ta link kopyalamak, kişileri bulunulan sayfa dışında başka bir yere yönlendirmeye olanak sağladığında, yönlendiren kişiye artı bir prestij de yüklemektedir. Nitekim, sosyal mecra hareketli bir ortam olmasından ötürü, sürekli bir yenilenmeye de kapı açılmaktadır.

Tiktok Link Ekleme

Tiktok link ekleme süreçleri oldukça basittir. Bunun için aşağıdaki adımlar takip edilerek gerçekleştirilebilmektedir:

  • Adresini kopyalamak istediğiniz kullanıcının sayfasını açın.
  • Bu sayfada ekranın sağ üst köşesindeki butona basın.
  • Sağ üst butona bastıktan sonra, oradaki Bağlantıyı Kopyala kısmını kopyalayın.
  • Bağlantıyı Kopyala kısmını, profilinize yönlendirin. Ben sekmesini açın ve ardından, Profili Düzenle kısmına tıklayın.
  • Kopyaladığınız URL’yi oraya yapıştırın.

Tiktok’ta yalnızca bir link paylaşma imkanınız vardır. O sebeple, maalesef ikinci veya üçüncü bir alan açılamamaktadır. Bununla birlikte, yeni bir link tasarladığınızda, eskisini silip, diğerini kullanmanızın da olanağı bulunmaktadır.

Tiktok Linki Instagram Hesabına Nasıl Eklenebilir?

Tiktok bağlantısı artık tek başına bir şey ifade etmemektedir. Bu yüzden, Instagram hesabıyla da bağlantılı işler yapılabilmektedir. Nitekim, Tiktok daha aktif bir yer gibi görülse ve daha canlı olsa da, sistem bağlamında, Instagram’a benzer şekilde çalışmaktadır. O sebeple, bu hesabı oraya da aktarmanın imkanı bulunmaktadır. İlgili link’i Instagram’a koymak, oldukça popüler yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bunun için birtakım yolların izlenmesi gereklidir. Bu yollar aşağıda şu şekilde belirtilmiştir:

  • Tiktok bağlantısını Instagram link’i üstünden yapıştırmak istiyorsanız, sosyal platformdaki sayfanızı açın.
  • Instagram sayfanızı açtıktan sonra, orada Profil Düzenle kısmını açın.
  • Orada biyografiyi düzenle seçeneğinden, bağlantıyı yapıştırın. Kaydedip, Bitir komutuna basın.

Instagram profilinizde birden fazla bağlantı paylaşmanız mümkün değildir. Bu yüzden, bir tane bağlantı paylaşın. Eğer, yeni bir bağlantı paylaşmak isterseniz; tekrar sayfanıza girin, aynı işlemleri tekrarlayın. Ama, o esnada eski bağlantı URL’sini silerek, yenisini yapıştırın.

Tiktok’tan Para Kazanmanın Yollarında Link Önemli Midir?

Tiktok’tan para kazanmak oldukça avantajlı yöntemlerden biridir. Günümüzde e-ticaret artık bir alışveriş alanı haline gelmiştir. Bu yönde, Tiktok da e-ticaretin yoğun biçimde yapıldığı yerlerden biridir. O yüzden, buraya ticaret sitenizin, ürün satış ve pazarlama sayfanızın linkini yönlendirmek kişilerin sizi kurumsal bazda ciddiye almalarına neden olacaktır. Tiktok’ta link vermek, kişilere adres göstermek gibi bir yöntemdir. Bu yüzden de, hangi adresi gösterirseniz, kitleniz ya da hedeflediğiniz insanlar orayı takip edeceklerdir. Bununla birlikte, artık ürün etiketleme imkanının da yaratıldığı Tiktok’ta burayı merak edenlere de yönlendirme yapılabilecektir. Video’da işaret edilen, satılan, kullanılan ürüne ait link’i kullandığınızda, kişilerin oradaki reklamı görebilmeleri, ürünü değerlendirebilmeleri ya da deneyebilmeleri de mümkün olacaktır.

Tiktok’tan para kazanmak şimdinin ve geleceğin belirleyicisi haline gelmiştir. Artık, gelecekte reel ticaret diye bir gerçekliğin kalmayacağından da söz edilmektedir. Bu sebeple, Tiktok ticaretin de aktif düzlemde geliştirildiği, her geçen gün yenilenen yüzüyle, geniş bir süpermarket gibidir. İnsanlar oradaki ürünlerin reklamıyla, kendileri de ürün alıp, satabilmektedirler. Üstelik, orada kitlelerin tüketim değerlerini de gözlemlemenin şansı vardır. Kim neye, ne kadar para ayırıyor, net şekilde görülebilmektedir.

Tiktok Video Linkini Nasıl İndirebilirsiniz?

Tiktok video’larını indirip, daha sonra hem indirdiğiniz şekilde, hem de link’leriyle birlikte paylaşmanız da mümkündür. Bunun için, Tiktok bağlantısının dönüştürüldüğü web sitelerinin ana sayfasına URL’sini yapıştırmanız yeterlidir. Ardından, Dönüştür komutuyla beraber işlem gerçekleşmiş olacaktır. Bunları Iphone telefonda yapabilmeniz için de, Documents by Readdle aplikasyonunu AppStore üstünden indirin. Böylece, URL’lerini de bildiğiniz video’ları indirerek, Tiktok’ta, Instagram üstünden de ayrıca değerlendirmenizin olasılığı olacaktır.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim