Tiktok Lite Nedir, Tiktok Lite Nasıl İndirilir?

Tiktok Lite Nedir, Tiktok Lite Nasıl İndirilir?

Tiktok lite nedir? Titkok lite nasıl kullanılır ve tiktok lite nasıl indirilir? Merak mı ediyorsan, tiktok lite hakkında detaylı tüm bilgiler bu blog içeriğinde. Tiktok lite kaç gb yer kaplar, tiktok lite ne kadar internet harcar? Hemen öğreneceksiniz.

Tiktok Lite, Tiktok’tan hiçbir farkı olmayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok hesabı kullanılarak, bu hesaba giriş yapılması mümkündür. Tek farkı, Tiktok’a göre daha sadeleştirilmiş bir alt yapıya sahiptir.

Tiktok, dünyada milyarlarca kullanıcının kalbini çalan ve neredeyse onsuz güne başlanılmayan önemli bir uygulamadır. Orada çok hareketli, rengarenk, çok canlı bir ortam olduğundan ötürü, kullanım miktarı ve kullanım süresi arttıkça, kimi zaman telefonda yer kalmayabilmektedir. Bununla birlikte, telefonda yer kalmadıkça, fazla aplikasyonlar da silinebilmektedir. Bu sebeple, fazla aplikasyonları silmek yerine, onların  Lite versiyonlarını kullanarak, daha az yer kaplanmasına da olanak sağlanabilmektedir.

Lite uygulamaları, Tiktok gibi favori, akışın sürekli tutulduğu, canlı yayının ve video’nun bol olduğu yerlerde daha fazla kullanılmaktadır. Çünkü, canlı yayın açma, animasyon, video paylaşma, video’ları birbirine edit’leme işlemleri telefonlarda en fazla yer kaplayan ortamlardan biridir. Tiktok gibi, instagram, facebook, whatsapp uygulamaları da aşırı yer kaplamaktadır. Nitekim, oralarda da fazlasıyla resim, fotoğraf, gif, video paylaşılmakta ya da oralardan da canlı yayın, canlı görüşme yapılabilmektedir. Tüm bu işlemler telefonunuzda ve bilgisayarınızda yer işgali demektir.

Tiktok Lite Sürümü Nedir, Neden Kullanılır?

Tiktok Lite, kelime anlamı olarak bir miktar demektir. Bu yönde, bilişim teknolojileri ortamında Lite sürümü diye bir jargon oluşmuştur. Buna göre, bir aplikasyonun Lite Sürümü, aplikasyonun aslına nazaran daha az yer kaplamaktadır. Lite sürüm facebook, instagram, snapchat, twitter, tiktok vb. birçok uygulama için kullanılabilmektedir. Buna göre, temel özellikler ve sürüm kalmaktadır. Ama, asıl uygulamanın kimi küçük farkları Lite uygulama üstünden kullanılamayabilmektedir. O anlamda da, Lite daha az yer kapladığı için, düşük hafızalı telefonlar, bilgisayarlar ya da tabletler için kullanılabilmektedir.

Tiktok Lite uygulamaları, satış teknikleri için de değerlendirilebilmektedir. Ana aplikasyonun sürümüne alışamayan kişi, önce Tiktok Lite sürümünü değerlendirir. Ardından, onu kullanmayı öğrenince ve eskisi ona yetmeyince, yeni uygulamaya da geçebilir. Bununla birlikte, internete her yaştan ve gruptan, farklı insanlar girdiklerinden ötürü, hepsinin buraya adaptasyonları da farklı olabilmektedir. Bunun için de, Lite uygulamaları değerlendirilip, yön gösterebilmektedir.

Tiktok Lite Nedir?

Tiktok Lite, Tiktok’a göre daha küçük boyutlara sahiptir. Bilgisayarda ya da mobil telefonda daha az yer kaplamaktadır. Bunun uygulanma amacı, herkesin Tiktok kullanmasına fırsat yaratmak adına alanlar oluşturmaktır. Tiktok Lite, Tiktok’tan çok da farklı değildir. Bir tek kimi animasyonlar ve destekleyiciler değişiklik gösterebilmektedir.

Tiktok Lite APK Nedir?

APK, İngilizce açılımıyla, Android Application Package demektir. Android işlemci taşıyan makinelerde kullanılan bir paket dosyası programıdır. Bir APK dosyası, teknolojik cihazınıza yükleme yapmak için gereklidir.

Tiktok Lite Boyut Olarak Nasıl Farklılık Taşır?

Tiktok adlı uygulama, 182 MB dosya boyutuna ulaşmaktadır. Kişilerin kullanım sıklıklarıyla, bu boyut değişebilmektedir. Genellikle, Tiktok sık sık kullanılan, hızlı bir alan olduğundan ötürü, depolama noktasında sıkışmalar görülebilmektedir. Tiktok Lite ise Tiktok’un MB değerinden daima daha küçüktür. O yönde, fazla yer kaplamaz. Tiktok 300 MB yer kaplarken, Tiktok Lite 30 MB yer kaplamaktadır. Tiktok Lite de AppStore bölümünden indirilen bir aplikasyondur.

Tiktok Ve Tiktok Lite Arasındaki Farklar Nelerdir?

Tiktok ve Tiktok Lite aynı programın uzantılarıdır. Ama, aralarında kimi küçük farklar da göze çarpmaktadır. Bu yönde, farklar ve benzerlikler de şöyle açıklanabilir:

 • Tiktok siyah zemin üzerine, bir sol anahtarı şeklinde şık bir tasarıma ve logoya sahiptir. Tiktok Lite’de bu logo ve zemin farklıdır.
 • Tiktok 300 MB’a kadar veriyi anında biriktirebilmektedir. Kullandıkça, bu aplikasyon aktif hale gelir ve ön bellekte çok büyük yer kaplar. Oysa, Tiktok Lite önbellek de 30 MB’a kadar daha az bir yer kaplar.
 • Tiktok video oynatıcıları çok hızlıdır. Animasyonlar canlıdır. Tiktok Lite’de animasyonlarda, emoji kullanımlarında, işlevlerde kimi küçük farklar hasıl olmaktadır. Bununla birlikte, Tiktok’a istinaden, daha yavaş çalışabilmektedir.
 • Tiktok gibi Tiktok Lite üstünden video izlersiniz, yorum yapabilirsiniz, bağlantı kopyalayabilirsiniz. Bu anlamda, ikisi de benzerlikler taşımaktadır.
 • Tiktok Lite üstünden video indirilirken, Load fonksiyonu kullanmak başarısız olabilmektedir. Kayıt işlemleri bulunmaz. O da Tiktok gibi ücretsiz şekilde indirilebilir.
 • Tiktok ve Tiktok Lite aynı arayüz sistemini kapsamaktadır. Arama, Yükleme, Bildirim, Profil gibi dört temel başlık bulunmaktadır.
 • Tiktok Lite de Tiktok gibi aynı yüzeylerden bilgisayara, tablete veya mobil telefona indirilmektedir.
 • Tiktok Lite üstünden de canlı yayın yapılabilmekte, yorum atılabilmektedir.
 • Tiktok Lite de istenildiği zaman, tıpkı Tiktok gibi silinip, geri yüklenebilmektedir.
 • Tiktok Lite üstünden de gelen bildirimler, Tiktok’a gelen bildirimlere benzemektedir.
 • Tiktok Lite de Tiktok gibi, bağlantı alabilmektedir. Kimi bağlantıları instagram üstünden de kopyalamaya olanak yaratmaktadır.

Tiktok Lite Nasıl İndirilir?

Tiktok Lite, AppStore üstünden ya da internetteki uygulama indirme sitelerinden kolayca indirilebilir. Google Play uygulamaları üstünden de kullanılabilmektedir.

Tiktok Lite İle Tiktok Üstünden Yaptıklarımızı Yapabilir Miyiz?

Tiktok Lite de Tiktok gibi bir uygulamadır. Bu yüzden, video izleme, canlı yayın açma, yorum yazma, yorum okuma, mesaj gönderme gibi benzer özellikleri karşılamaktadır. Tiktok Lite, sadece bazı büyük dosyaları indirememekte ve depolayamamaktadır. Öyle bir durumda da sistemden uyarı hatası gelebilmektedir. Tiktok Lite, Tiktok denli çok kullanıcıya sahip bir aplikasyondur. Çünkü, dünyada milyarlarca insan Tiktok kullandıkları için de, Tiktok Lite’yi de benimseyerek, uygulamaya alışarak kullanabilmektedirler. Tiktok Lite, Tiktok’a yeni geçiş yapacaklara da bir ön program mahiyetinde önerilebilmektedir. Böylelikle, bir üst sürüme geçen kişiler, Tiktok’u kullanırken çok zorluk çekmezler.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim