Tiktok Profil Fotoğrafı Nasıl Kaldırılır, Nasıl Değiştirilir?

Tiktok Profil Fotoğrafı Nasıl Kaldırılır, Nasıl Değiştirilir?

Tiktok profil fotoğrafı nasıl kaldırılır, nasıl değiştirilir? Soruları pek çok TikTok kullanıcısının en çok merak ettiği konulardan birini kapsamaktadır. Günden güne kullanım sayısının arttığı bu platformda özellikle genç kitlenin kendini dilediği videolarla yansıtması, sevdikleriyle bu videoları paylaşması ve hatta fenomen haline gelebilmesi olanaklı olmaktadır. Günümüzün değişen koşullarıyla birlikte gençlerin ilgisinin de yoğunlaştığı bu alanlarda herkesin kendini özgürce yansıtabilmesi mümkündür. Bu nedenle kullanıcıların profillerini daha kişisel hale getirmek istemeleri oldukça doğaldır. Kendilerini daha etkili bir şekilde yansıtabilmelerini sağlayabilecek konulardan biri olarak profil fotoğrafı öne çıkar. Bu noktada profil fotoğrafı ile ilgili gerçekleştirilen işlemler merak edilmektedir.

En çok kullanılan uygulamalardan biri olan Tiktok konusunda daha kendine has bir izlenim oluşturabilmek için Tik Tok profil fotoğrafı nasıl değiştirilir ana meselelerden biri olmaktadır. Dileyen kişiler doğrudan kendi fotoğrafını tercih edebileceği gibi kimisi yakın arkadaşlarıyla olan bir fotoğrafı kimisi de sevdiği bir karakteri ya da kişiyi profil fotoğrafı olarak tercih etmektedir. Bu konuda herhangi bir sınırlama olmadığından kişilerin kendilerine en yakın buldukları fotoğrafı profil fotoğrafı yapabilmesi mümkün olmaktadır. Bu noktada işlemlerin nasıl gerçekleşeceği sorusuna dair pek çok kişinin kafasında soru işareti oluşur. Oldukça basit bir şekilde halledilebilecek olan bu konuya dair gerekli tüm bilgileri yazımızın devamında sizlere anlatıyor olacağız.

TikTok Profil Resmi Değiştirme

TikTok profil resmi değiştirme işlemi son derece basit ve kısadır. Bu açıdan kullanıcıların profil resmi değiştirme konusunda herhangi bir kaygı yaşamasına gerek yoktur. Belli adımların takip edilmesinin ardından rahatlıkla istenilen fotoğrafın eklenebilmesi ve böylece profilin daha kişiselleştirilmiş hale gelmesi olanaklı olmaktadır. Profil resmi konusunda değişiklik yapmak isteyen, mevcut fotoğrafını değiştirmek ya da ilk kez bir fotoğraf eklemek isteyenlerin aşağıdaki adımları takip etmesi gerekmektedir:

 • TikTok uygulamasını açıp profil işaretine tıklanılır. Bu işaret TikTok uygulamasının açılmasının ardından sağ alt bölgede bulunmaktadır. İşarete tıklanılarak ekranın profile gitmesi sağlanır.
 • Tik Tok profil fotoğrafı açısından değişiklik yapabilmek için profile gelindiğinde takipçi, takip edilen ve beğenilerin alt kısmında yer alan “profili düzenle” seçeneğine tıklanır. Bu seçenek ekranın orta noktasında büyük bir yazıyla kendini göstermektedir.
 • Profili düzenle denildiğinde fotoğraf alanın olduğu kısımda bir kamera işareti belirmektedir. Bu işarete tıklanılmasının ardından galeriden istenilen fotoğrafın seçilmesi gerekir. Aynı zamanda kamera seçeneği ile kendi fotoğrafını o an çekmek de mümkündür.
 • Tik Tok profil fotoğrafı için anlık yeni bir fotoğraf çekilebilir. Bunun yerine galeriden herhangi bir fotoğraf seçilerek daha önce kayıtlı olan fotoğrafın profil fotoğrafı yapılması tercih edilebilir.
 • Eğer Tik Tok uygulamasının telefondaki fotoğraflara ya da kameraya erişmesine izin verilmezse bu işlemler gerçekleştirilemez. Bu nedenle öncesinde bu işlemlere izin verilmediyse ayarlardan tiktok uygulamasına gelerek gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir.
 • Seçilen veya yeni çekilmiş olan fotoğrafta gerekli düzenlemeleri sağlamak, kırpmak için uygulamanın söylediği aşamaları gerçekleştirmek gerekmektedir.

Tik Tok Profil Videosu Ekleme

Tik Tok profil videosu ekleme seçeneği, çoğu uygulamada bulunmayan Tik Tok ile öne çıkan bir özelliktir. Profil fotoğrafı yerine daha çok kişiyi yansıtacağı düşünülen bir video eklenerek profilin kişiselleştirilmesi olanaklı olmaktadır. Üstelik bu profil videosunu gören kişilerin ilgisinin çekilmesi halinde profildeki diğer içeriklerin de incelenme isteği söz konusu olacaktır. Bu noktada tercih edilecek videonun profile nasıl ekleneceği merak konusu haline gelmektedir. Oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilecek olan Tik Tok profil videosu ekleme işlemi için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir:

 • Profilde yer alan “Profili düzenle” seçeneğine tıklanılmasının ardından “videoyu değiştir” bağlantısına dokunulur. Eğer Tik Tok fotoğraf ve videolara olan erişim kısıtlanıldıysa ya da daha önce böyle bir ayarlama yapılmadıysa Tik Tok’un fotoğraflara ve videolara ulaşabilmesine izin verilir.
 • Telefon ya da kullanılan diğer cihazlardan (tablet vs.) herhangi bir video seçimi gerçekleştirilir.
 • Videoda yer alan 6 saniyelik bir kısmın seçilebilmesi ve profile eklenebilmesi için iki taraftan da sürgülerle kısıtlama sağlanır. Böylece görülecek olan 6 saniyelik kısım belirlenmiş olmaktadır.
 • Kaydet seçeneğine tıklanılmasıyla birlikte videonun kaydedilmesi sağlanmış olunur.

Tiktok hesabınızı kısa zamanda geliştirmek ister misiniz? İndirimli ve ucuz fiyatlarla hemen tiktok takipçi satın al sayfasını inceleyin.

En Güzel Tik Tok Profil Fotoğrafları

En güzel tik tok profil fotoğrafları arasından seçim yaparak kendilerini en iyi şekilde yansıtmak isteyen pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Tik Tok uygulamasının etkili bir şekilde kullanılabilmesi ve etkileyici bir profil yaratılabilmesi için her bir detaya özenle yaklaşılması gerekmektedir. Bu noktada belirleyici olanlardan biri de elbette profil fotoğrafıdır. Profil fotoğrafı konusunda tercih edilebilecek pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Tiktok profil fotoğrafları kişilerin tercihlerine uygun biçimde rahatlıkla tercih edilebilecek kadar geniş çeşitlilikte olabilir. Herhangi bir kısıtlama olmadığından kişinin kendisini en çok yansıttığını düşündüğü fotoğrafı seçmesi sorunsuz biçimde gerçekleşmektedir. Bu noktada En güzel Tik Tok profil fotoğrafları arasında seçim yapabilmek için aşağıdaki seçenekler söz konusudur:

 • Kendi fotoğrafını eklemek: En yaygın biçimde kullanılan ve kişinin kendisini en belirgin şekilde, yalın olarak yansıtabileceği seçenek kendi fotoğrafını eklemektedir. Tik Tok profil fotoğrafı için kişiler en beğendikleri fotoğraflarını seçerek profillerine yükleyebilmektedir.
 • Sevilen bir kişinin fotoğrafını eklemek: Oldukça geniş bir kapsam içerisinde kişilerin hem sevdikleri bir fenomeni hem bir ünlüyü hem de bir karakteri profillerine ekleyebilmesi olanaklıdır. Böylece kendilerini sevdikleri bu kişiler üzerinden tanıtabilme şansı elde etmektedirler. Aynı zamanda aynı kişiye hayranlık duyan başka kişilerin profil ile ilgilenmesi de sağlanabilmektedir.
 • Bir resim ya da çizim eklemek: Kişiler kendilerini yansıtabilmek için Tiktok profil resmi indir araştırmaları yaparak güzel bir resim ya da çizim ekleyebilmektedir. Üstelik kişilerin kendi çizimlerini ya da kendileri adına yapılmış çizimleri profillerinde paylaşması da olanaklıdır. Pek çok kişi profil fotoğrafı olarak kendileri adına yapılmış ya da yaptırdıkları çizimleri koymaktadırlar. Böylece pek çok kişinin sevimli ya da akılda kalıcı bulacağı bir seçenek tercih edilmiş olmaktadır.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim