Tiktok Telefon Numarası Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok Telefon Numarası Silme Nasıl Yapılır?

Tiktok telefon numarası nasıl silinir? Veya tiktok telefon numarası silme nasıl yapılır? Daha önce uygulamaya telefon numarasını kaydetmiş kullanıcıların bu numaralarını kaldırabilmek açısından merak ettikleri bir sorudur. Sosyal medya platformlarının pek çoğunda olduğu gibi Tik Tok söz konusu olduğunda da belli güvenlik ayarlamalarını yapabilmek adına telefon numarası, mail adresi gibi bilgiler talep edilmektedir. Kullanıcılar tercihlerine bağlı olarak bunlardan birini ya da her ikisini kullanmayı seçebilmektedir. İlk süreçte istenilen seçeneğin tercih edilebilmesiyle birlikte istenildiğinde bunların kaldırabilmesi olanağı da söz konusudur. Bu noktada kişilerin belli ayarlamalar yapması yeterli olmaktadır. Böylece ister mail adresi isterse de telefon numarası konusunda değişiklik gerçekleştirilebilmektedir.

Günümüzde en popüler sosyal medya platformlarından biri haline gelmiş olan Tik Tok, kullanıcılar için tercih edilebilecek pek çok farklı olanak sunmasıyla dikkat çekmektedir. Kullanıcılar uygulamanın sağlamış olduğu seçeneklerle dublaj videoları, düet videoları, değişim videoları çekebilmekle birlikte çeşitli efektlerden de yararlanarak ilgi çekici videolar oluşturabilmektedir. Aynı zamanda canlı yayınlar açabilmekte, canlı yayınlara katılabilmekte, sevdikleri kişilere bu yayınlarda hediyeler gönderebilmekte ya da hediyeler alabilmektedir. Mesajlaşma seçenekleriyle birlikte istedikleri kullanıcılarla etkileşimlerini sürdürebilme şansına sahip olmaktadırlar. Dolayısıyla Tik Tok sunduğu avantajlar açısından ilgi çekicidir.

Uygulamanın sunmuş olduğu tüm olanaklara erişebilmek için ise belli bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Bunlar içerisinden en önemlilerinden biri telefon numarasıdır. Farklı nedenlerden ötürü telefon numarası kaldırılmak istenebilmektedir. Bu durumda Tiktok telefon numarası nasıl silinir? Sorusuna yanıt aranılmaktadır. Tiktok cep numarasının nasıl silineceğine dair tüm bilgileri yazımızın devamında sizlere anlatıyor olacağız.

Tiktok Telefon Numarası Kaldırma

Tiktok telefon numarası kaldırma işlemi son derece basit ve kısa belli aşamaların gerçekleştirilmesini gerektirmektedir. Bunların gerçekleştirilmesiyle birlikte rahatlıkla telefon numarasının kaldırılması söz konusu olmaktadır. Telefon numarasının değiştirilmiş olması, güvenlik ve gizlilik açısından verilen telefon numarasının kullanıcıyı rahatsız etmesi gibi pek çok nedenden ötürü telefon numarasını kaldırmak istemek söz konusu olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcılar Tiktok telefon numarası değiştirmek ya da silebilmek gibi imkanlara sahiptirler. Telefon numarasının kaldırılabilmesi için aşağıdaki adımların izlenmesi gerekmektedir:

 • Tik Tok uygulamasına giriş yapılır. Giriş yapmanın ardından ben seçeneğine dokunularak profile girilir.
 • Profilde sağ üst bölgede yer alan 3 noktaya tıklanılır. Burada açılan pencereden “Hesabımı yönet” kısmına gidilir.
 • Hesabımı yönet kısmına gelinmesinin ardından kullanıcıların yapacakları iki seçenek bulunmaktadır. Herhangi bir doğrulama yöntemi olmadan hesap kullanılamayacağından ya burada farklı bir telefon numarası eklenir ya da telefon numarası eklenmek istenmediğinde e posta girilerek doğrulaması gerçekleştirilmektedir.
 • Her iki seçeneğin de istenilmemesi gibi bir durumda Tiktok telefon numarası kaldırabilmek ile ilgili başka bir seçenek söz konusu olmadığından eğer yeni veya içerisindekilerin önemli olmadığı bir hesap ise hesabımı yönet kısmından “hesabı sil” seçeneğine gidilebilir.

Tiktok Hesap Silme

Tiktok hesap silme işleminin nasıl gerçekleşeceği pek çok kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Bir platforma kaydolup burada vakit geçirmek istenmesi kadar buradan uzak durmak istemenin söz konusu olması da doğaldır. Aynı zamanda farklı bir hesap açmak ve o hesabı kullanmak istemek gibi durumlarda da hesap silmek istenebilmektedir. Dolayısıyla bu işlem son derece doğaldır. Her kullanıcı zaman zaman hesabını silme ihtiyacı hissedebilir. İster sıkılma söz konusu olsun ister yeni bir hesap kullanılmak istensin istenirse de hesabın tehlikede olması sebebiyle silme işlemi gerçekleştirilmek istensin yapılacak işlemler son derece basittir. TikTok hesap silme için gerekli adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk olarak TikTok uygulaması açılır ve buradan hesaba giriş sağlanır.
 • Hesaba giriş yapmanın ardından ekranın sağ alt tarafında yer alan profil işaretine tıklanılır.
 • Profil işaretine tıklanılmasının ardından ekranın sağ üst bölgesinde yer alan üç noktaya basılır.
 • Üç noktaya basıldığında bir ekran açılmaktadır. Burada ayarlar görülür. Ayarlar içerisinden “Hesabımı yönet” yazısına tıklanılır.
 • Hesabımı yönet seçeneğine gidilmesinin ardından açılan kısımda “Hesabımı sil” seçeneği bulunmaktadır. Buraya tıklanılır.
 • Hesabı silmek için gerekli aşamalar başlamış olur. Öncelikle hesabı silmek için şifre girmek gerekmektedir. Şifre girişinin başarılı bir şekilde sağlanmasının ardından “devam” seçeneğine basılır.
 • En son aşama olarak açılan ekranda alt kısımda yer alan kırmızı kutuda yazan “hesabımı sil” seçeneğine tıklanılır. Bu işlemin de gerçekleştirilmesinin ardından Tiktok hesap silme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

TikTok hesabı kapatmaya yönelik işlemlerinin gerçekleştirilmesinin ardından profil artık görünmemeye başlamaktadır. Fakat doğrudan hesabın ortadan kaldırılması söz konusu olmamaktadır. Hesabın tamamen ortadan kaldırılmak istenmesi halinde 30 gün boyunca bu hesaba hiçbir şekilde girilmemesi gerekmektedir. Hesaba ilk bir ay içerisinde giriş yapılmaması halinde hesap tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Buna karşın ilk 30 gün içerisinde giriş yapıldığında ise hesap silme işlemi geçersiz olur ve hesap yeniden aktif hale gelir. Dolayısıyla hesap silme kararı alınmasının ardından tekrar giriş yapmamaya dikkat edilmelidir.

Tiktok Eski Telefon Numarası Değiştirme

Tiktok telefon numarası değiştirme, yeni bir telefon numarası kullanan ve bu nedenle artık eski numarasına erişimi bulunmayan kişiler tarafından araştırılan bir meseledir. Uygulamada eski bir telefon numarasının olması pek çok işlemi kısıtlayabilir. Ödemelerin gerçekleştirilmesi ödüllerin alınması gibi durumlarda telefon numarasına gidecek olan kodun onaylanması gerekmektedir. Bu durum gerçekleşmediğinde ise herhangi bir ödül almak ya da uygulamaya ödeme gerçekleştirmekle alakalı işlemlerde sorun yaşanmaktadır. Bu nedenle Tiktok eski telefon numarası değiştirme isteği ortaya çıkmaktadır. Uygulamada numaranın değiştirilebilmesi son derece basittir. Belli adımların takip edilmesiyle numara konusunda değişiklik yapılabilmektedir. Bu değişikliğin yapılabilmesi için şu işlemler gerçekleştirilir:

 • Uygulamanın açılmasının ardından alt bölgede bulunan “Ben” seçeneğine tıklanılır. Böylece profile gidilmiş olunmaktadır.
 • Profile gidilmesinin ardından ekranın üst kısmında yer alan bölüme gidilir. “…”işaretine tıklanılır.
 • Bu üç nokta işaretine dokunulmasının ardından açılan ekranda “hesabımı yönet” yazısına dokunulur.
 • Hesabımı yönet seçeneğinden telefon numarası kısmına gidilir.
 • Telefon numarası bölümünde “değiştir” yazısına tıklanılmasıyla numara değişikliği yapılmış olmaktadır. Böylece Tiktok eski telefon numarası değiştirme işlemi tamamlanır.
Anasayfa Sipariş Ver! İletişim