Tiktok Video Çekerken Flaş Nasıl Açılır?

Tiktok Video Çekerken Flaş Nasıl Açılır?

Tiktok'ta flaş nasıl açılır? Sizde merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde, tiktok'ta flaş açma adımlarını sizler için paylaşacağız. Makalemizi tamamen okuduktan sonra, tiktok flaş açma özelliğini kullanabileceksiniz. Fotoğraf ve video çekerken flaş açabilecek ve daha kaliteli görüntüler yakalayabileceksiniz.

Tiktok’ta video çekerken flaş nasıl açılır, platforma henüz katılmış birçok kullanıcı tarafından sorulmaktadır. Global çapta oldukça popüler olan TikTok, içerisine her gün binlerce yeni üye almaktadır. Böylece herkes tarafından iyi bilinen bazı konular, bir kesime de yabancı olmaktadır.

Sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok, kullanıcılarına çeşitli özelliklerde ve filtrelerde, müzikli videolar çekmelerine izin vermektedir. Bunun da getirdiği etkiyle, insanlar arasında hızlıca kabul görmüştür.

Platformda üye olan herkes, çok sayıda video çekerek, takipçilerinin beğenisine sunmaktadır. Ancak bazen ortamda yetersiz ışık da olabilmektedir. Eğer ortamın aydınlatması herhangi bir nedenle kullanılamıyorsa, video çekme için büyük bir sorun görülmektedir.

Ancak bu durum, videonuzu aydınlığa kavuşana kadar çekemeyeceğinizi göstermemektedir. Eğer telefonun flaşını açarsanız, videonuzu kaliteli bir şekilde çekmeye devam edebilirsiniz. TikTok kamera ayarları sonucunda kısa sürde durumu çözmeniz mümkündür.

Tiktok hesabınızın takipçi, beğeni ve izlenme sayısını arttırmak ister misiniz? Sunduğumuz tiktok takipçi satın al hizmetini deneyebilirsiniz.

TikTok Video Flaşı Nasıl Açılır?

TikTok’ta özgün ve yeni videolar çekmek, büyük bir öneme sahiptir. Eğer aklınıza karanlık bir ortamda çekecek güzel fikirler gelmişse, vakit kaybetmeden denemeniz önerilmektedir. Ancak ortam tamamen karanlıksa, ışık hiç almıyorsa veya yetersizse, video da çekilmemektedir.

Burada herkesin aklına video çekerken flaş nasıl açılır sorusu gelmektedir. Zira telefonlarda bulunan söz konusu özellik, ortam ne kadar karanlık olursa olsun, video için ihtiyacınız olandan daha fazla ışığı size sunmaktadır.

Platformun eski kullanıcıları bunu nasıl yapacaklarını artık bilse de, yeni kullanıcılar için bu oldukça zor bir durumdur. Ancak ne yapacağınızı bilirseniz, saniyeler içerisinde mevzuyu çözebilirsiniz.

  1. Flaş seçeneğini açmak için öncelikle uygulamaya giriniz.
  2. Ardından video düzenleme kısmını açmanız gerekmektedir.
  3. Burada göreceğiniz gibi bir flaş simgesi görülmektedir.
  4. Flaş simgesine dokunmak, tiktok flaş özelliğini aktif edecektir.

TikTok ön flaş nasıl açılır böylece yapılıp, video çekildikten sonra kapatmanın nasıl olduğunu da öğrenmek isteyebilirsiniz. Bunun için flaşı açtığınız aynı simgeye tekrar dokunursanız, kapatılacaktır. Tiktok flaş özelliği, arka kamerada kullanılmakta olup, selfie modunda kullanılmamaktadır.

TikTok Flaş Açılmıyor Hatası Ve Çözümü

TikTok hesap ayarları kısmına girmeden, videoyu flaş açıp kullanmak mümkündür. Ancak bazı kullanıcılar bunu yapmasına karşılık, çözüm almadığını belirtmektedir. Bunun üç durumu vardır. İlki, uygulamanızın güncel olmamasıdır.

Bunun için App Store’a girerek, programınızın güncellik durumunu incelemeniz gerekmektedir. Eğer yeni güncelleme varsa, hemen yapmanız önerilmektedir. Ardından da flaşı yeniden açmayı deneyerek, problemi kontrol etmeniz yeterlidir. Eğer sorun devam ediyorsa, ikinci olasılık da bir güncellemenin yarım kalmış olması veya programın/güncellemenin hatalı bulunmasıdır.

Bunu test etmek için öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümünden uygulamaları açıp, TikTok verilerini temizlemeniz gerekmektedir. Ardından da uygulama, tamamen silinmelidir. Sonrasında ise yeniden kurulmalıdır. Eğer sorun program veya güncelleme kaynaklıysa, çözüm olacaktır.

Ancak bu da çalışmamışsa, telefonunuzun flaşı bozuk olabilir. TikTok kamera ayarları yapmışsanız ancak çözüm olmamışsa, teknik servise flaş sorunu için göstermeniz önerilmektedir. Ancak öncesinde, ilk iki maddeyi yapmak tavsiye edilmektedir.

TikTok Kamera Ayarları

TikTok, kullanıcılara birbirinden canlı ve renkli videolar oluşturmasına izin vermektedir. Bunlara ek olarak ayarları da oldukça kullanışlıdır. Ancak bu özellikler, yeni kullanıcıların çoğu tarafından keşfedilmemiştir. TikTok kamera ayarları bilmek, videolarınızı daha iyi ve kaliteli çekmenizde yardımcı olur.

Platform üzerinde birçok kişi, video çekerken nasıl yakınlaştırma yapacağını merak etmektedir. Böylece telefonu oynatmadan yakınlaştırma-uzaklaştırma yapılabilmektedir. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz? Bunun için iki yöntem bulunmaktadır. Kullanıcılar, bunlardan herhangi birini tercih edebilmektedir.

TikTok ayarlamak istiyorum diyorsanız, bu opsiyon için önce kamera ekranına uzun süreli dokunmanız gereklidir. Ardından uzaklaştırma yapmak istiyorsanız, basılı tutarak, herhangi bir yöne hareket ettirmeniz yeterlidir.

Eğer yakınlaştırmak istiyorsanız, aynı şekilde basılı tutup, orijinal yere getirmeniz gereklidir. Diğer yöntem için de kamera ekranına girilmektedir. Ardından gerek yakınlaştırmak, gerekse uzaklaştırmak için parmaklarınızını ayırıp-birleştirmek mümkündür.

Eğer ger sayımda çekmek istiyorsanız, TikTok kamera ayarları size bunu da sunmaktadır. Kullanırken, sağ tarafta yer alan sayaç simgesine dokunulmaktadır. Ardından durma yeri işaretlenerek, video süresi belirlenmektedir.

Sonrasında ise geri sayımı başlat demeniz yeterlidir. Geri sayım sona erdiğinde, kayıt olacaktır. Eğer ellerinizi kullanmadan videolar çekmek istiyorsanız, sayaç özelliği kullanabilirsiniz. Böylece daha farklı videolar çekebilirsiniz.

İlgilinizi çekebilir:

Tiktok’ta Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Tiktok Videolarına Emoji Ekleme

Tiktok Jeton Yükleyemiyorum

Tiktok Keşfete Düşme Saatleri

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim