Tiktok'ta Kişi Ve Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

Tiktok'ta Kişi Ve Arkadaş Etiketleme Nasıl Yapılır?

Tiktok'ta Kullanıcı Etiketleme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan yerlerden biri olan Tiktok uygulaması, tüm dünyada ve Türkiye’de birçok kullanıcıya sahip bulunmaktadır. Tiktok uygulaması android ve iOS sistemlerinde kullanılabilmektedir. Tiktok’ta kişi etiketleme ise uygulamayı kullananlar tarafından en çok merak edilen hususlardan bir olmaktadır.

Tiktok’ta Arkadaş Etiketleme Nedir?

Tiktok videolarının paylaşımdan etiketleme işlemi, platformda paylaşılan videoların daha çok kişiye ulaşmasını ve videoların daha çok izlenmesini sağlayan yararlı özelliklerden biridir. Videolara kullanıcılar tarafından yapılan yorumların ve video beğeni oranlarının artmasını da sağlamaktadır. Tiktok uygulamasında, Tiktok kullanıcıları yapılan her paylaşıma yorum ve beğeni bırakabilmektedirler. Etiketleme yapılan bir video ise daha çok kullanıcı tarafından görülebilmektedirler.

Tiktok’ta Kişi Etiketleme Adımları

Tiktok uygulamasında android ve iOS sisteme sahip olan akıllı telefonlar ya da cihazlarla her türlü işlem ve etiketleme kolaylıkla yapılabilmektedir. Tiktok uygulamasında abonelerin kullandığı menü gayet pratik bir işlevselliğe sahiptir. Herkesin kolaylıkla kullanabileceği bir ara yüze sahip olan uygulamada etiketleme işi de oldukça pratik bir yolla yapılabilmektedir.

Tiktok’ta kişi etiketleme için izlenmesi gereken adımlar sırasıyla şunlar olmaktadır;

  • Öncelikle yorum yapılmak istenen gönderinin üzerine gidilmelidir.
  • Daha sonra bu gönderiye istenen yorum eklendikten sonra yorumun sonunda bir kişiyi etiketlemek için @ işaretini yapmak gerekmektedir.
  • Bundan sonra ise takip edilen kişiler listelenmektedir. bu listeden istenen kişi ya da kişiler işaretlenmelidir.
  • Bütün bu işlemler bittikten sonra gönder tuşuna basılarak, yorum gönderilmektedir.
  • Yapılan bu etiketleme işleminde sonra etiketlenen kişiye ya da kişilerin hepsine Tiktok uygulaması tarafından bir bildirim gönderilmektedir.
  • Böylelikle Tiktok uygulamasında paylaşılan videolar daha çok kişiye ulaşmış olmaktadır.

Tiktok hesaplarından sadece yorumlara değil, tüm diğer alanlarda da etiketleme işlemi sağlanabilmektedir. Buna bağlı olarak kişiler kendi paylaştıkları videolara da her türlü kullanıcı etiketleme işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedirler. Böylelikle paylaşılan videoların daha çok Tiktok kullanıcısı ile etkileşime girmesi kolaylıkla mümkün olmaktadır.

Tiktok Uygulaması Nedir?

Tiktok uygulaması Çin menşeyli bir uygulama olup, diğer adı ile Douyin olarak da geçmektedir. Dünyada ve Türkiye’de en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarından biri olan uygulamada video oluşturma, video paylaşma ve canlı yayın yapma özellikleri bulunmaktadır. İlk önce Asya’da popüler olan uygulama, daha sonra tüm dünyada büyük bir kullanıcı kapasitesine kavuşmuştur. Tiktok uygulamasında paylaşılan videoların en büyük özellikleri kısa süreli olmalarıdır. Hızla büyüme gösteren uygulamanın teması da, her Tiktok üyesinin kolaylıkla kullanabileceği özelliklere sahip bulunmaktadır.

Tiktok’un Tarihçesi

Her yaştan kullanıcısı olan Tiktok uygulaması,  Çin’de bulunan ByteDance isimli firma tarafından piyasaya sürülmüştür. 2016 yılı Eylül ayında faaliyete geçen uygulama dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya erişmiştir. Eylül 2106 yılında ilk olarak Douyin olan ismi, uluslararası pazarda kullanımının daha kolay olabilmesi için Tiktok olarak yeniden güncellenmiştir.

23 Ocak 2018 yılında Tiktok uygulaması Tayland uygulama marketinde en çok indirilen uygulamalar arasında birinciliği elde etmiştir. 2018 yılının Şubat ayında ise uygulama sahipleri Modern Sky ile müzikten para kazanmak amacıyla ortaklık imzalamıştır.

9 Kasım 2017 yılında ise Tiktok uygulamasının sahibi olan ByteDance şirketi, 1 milyar dolara Şangay merkezli Amerikan Gençlerinin severek takip ettiği sosyal medya platformlarından biri olan Musical. ly’yi satın almıştır.

Tiktok uygulaması ile Musical. ly’nin veri tabanlarını birleştiren şirket, Amerikan gençlerinin genç kullanıcı kitlesini de bünyesine katarak, daha da çok büyümüştür. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olan Donald Trump, 01 ağustos 2020 yılında Tiktok’u,  paylaşılan videolardan dolayı yasaklanacağını duyurmuştur.

Tiktok kullanıcılarına dans, müzik, komedi, oyuculuk ve benzeri diğer türlerde 15 saniyelik videolar üretmesine ve paylaşmasına yarayan uygulama 150 ülkede aktif olarak kullanılmaktadır. Tiktok’un toplam kullanıcı sayısı 1 milyar kullanıcı barajını aşmış durumda bulunmaktadır.

Tiktok uygulaması kullanıcılarına sağladığı kullanım kolaylıklarının yanı sıra, 34 dilde uygulamaya erişim olanağı da sunmaktadır. Türkiye’de de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulamadan aynı zamanda Tiktok kullanıcıları paylaştıkları videolarla ve yaptıkları canlı yayınlarla para da kazanabilmektedirler. Abone sayıları yüksek olan Tiktok kullanıcıları çok yüksek miktarda gelir elde edebilmektedirler.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim