Tiktok'ta Kullanıcılar Nasıl Engellenir?

Tiktok'ta Kullanıcılar Nasıl Engellenir?

Tiktok’ta Kullanıcı Engelleme Nasıl Yapılır?

Pek çok insan tarafından kullanılan ve son dönemlerde popülaritesi artan tiktok, kısa videoların çekilmesi, yayınlanması ve başkalarının videolarının izlenmesi gibi hizmet seçenekleri sunmaktadır. Tiktok üzerinde hesap açan kişiler, başkalarının videolarını izleyerek onlara yorum yapabilmektedir. Bunun yanı sıra hesap ile ilgili gizlilik ayarlarının yapılmaması, paylaşılan videoların herkes tarafından görülmesi, beğenilmesi ve videolara yorumların yapılmasını olanaklı hale getirmektedir. Bu durumun da pek çok sakıncası bulunmaktadır. Siber saldırılara maruz kalınabilmekte olup bu durum, ilgili hesabın güvenliğini tehdit etmektedir. Tik tok uygulaması engelleme özelliği sayesinde güvenilir olmayan hesapların engellenmesi olanaklıdır. Peki kullanıcı engelleme için uygulanması gereken işlem basamakları nelerdir?

Tiktok’ta Kullanıcı Engelleme

Tiktok uygulaması nasıl engellenir sorusu bağlamında verilecek cevap, istenilen hesapların engellenebilmesini olanaklı hale getirmektedir. Bilindiği üzere tiktok üzerinde paylaşılan videolar, pek çok insan tarafından izlenebilmektedir. Eğer gizlilik düzenlemeleri yapılmadı ise farklı kullanıcılar tarafından ilgili hesaba mesaj atılabilmektedir. Bu durum, kişinin güvenliğini tehdit edebilmekte olup tiktok, bu soruna bir çare bulabilmek adına kullanıcı engelleme özelliğini bünyesinde bulundurmaktadır. Bu özellik sayesinde kişiler, istedikleri kullanıcıları engelleyebilmekte, böylece engellenen hesaplardan mesaj, yorum ve bildirim alma gibi konular önlenebilmektedir. Bu bağlamda birçok insan telefondan tiktok engelleme nasıl yapılır sorusunu sormaktadır. Çeşitli işlem basamaklarının uygulanması ile birlikte kolay bir şekilde hesap engelleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Telefondan Tiktok Kullanıcı Engelleme

Birçok kişi, profilini herkese açmakta ve bu sayede kısa sürede oldukça fazla takipçiye ulaşmaktadır. Bu durum, binlerce takipçiye ulaşılabilmesini olanaklı hale getirse de istenmeyen hesaplardan mesaj gelmesine de neden olabilmektedir. Bu durumda birçok kişi, profillerini herkese açık tutarak istenmeyen kullanıcıları çeşitli yöntemler ile engellemek ister.

Telefondan tiktok engelleme işlemleri için aşağıdaki adımların uygulanması gerekmektedir:

  • Telefon üzerinde bulunan uygulamayı açın.
  • Uygulama üzerindeki arama tuşundan engellemek istediğiniz kullanıcıyı arayın ve kullanıcının profilini açın.
  • Kullanıcının profilinin sağ kısmında bulunan üç dikey noktaya tıklayın.
  • Açılan pencerede yer alan “Engelle” tuşuna basın.

Yukarıdaki işlem basamaklarının uygun şekillerde uygulanması ile birlikte istenilen kişi, kısa sürede engellenmiş olacaktır. Bu sayede engellenen kişi ilgili hesabı aramalarda bulamayacaktır.

Tiktok’ta Kullanıcıların Mesajlarını Engelleme

Tiktok uygulaması engelleme sayesinde mesajların engellenmesi de olanaklıdır. Tiktok, kullanıcıların güvenli bir ortamda bulunmasını sağlamak adına çeşitli özellikler sunmakta ve bu özellikler ile birlikte farklı hesaplardan gelecek tehlikeler engellenmektedir. Mesaj gönderilmesini engellemek için aşağıdaki adımların uygulanması gerekmektedir:

  • Telefonda bulunan tiktok uygulamasını açın.
  • Profil sayfanızın sağ üst kısmında yer alan dikey üç nokta işaretine tıklayın.
  • Açılan pencerede yer alan “Ayarlar” sayfası üzerinden “Gizlilik ve Güvenlik” kısmına tıklayın.
  • Güvenlik kısmında bulunan “Kimler sana mesaj gönderebilir?” butonuna tıklayın. Bu kısımda yer alan özel mesaj seçeneğini kapatmak istiyorsanız eğer “kapalı” butonuna tıklamalısınız. Yalnızca arkadaşlarınızdan mesaj almak istiyorsanız eğer “Arkadaşlar” seçeneğini tıklamalısınız.

Yukarıdaki adımlar ile birlikte telefondan tik tok engelleme ile mesajlarda özelleştirme yapılabilmektedir.

Tiktok’ta Engellenen Hesapları Açma

Tiktok engellenen hesap nasıl açılır sorusu, engellediği kullanıcılardaki engeli kaldırmak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Tiktok’ta kullanıcı engelini kaldırmak isteyen kişinin tiktok kullanıcı engelleme işlemlerini uygulaması ve son adımda “Engeli Kaldır” butonuna basması gerekmektedir. Bu sayede kullanıcı engeli hızlı ve kolay bir şekilde kaldırılabilmektedir.

Tiktok’ta Engellenme Nasıl Anlaşılır?

Birçok insan, bir kullanıcının kendisini engelleyip engellemediğini merak etmektedir. Tik tok engellendiğimi nasıl anlarım sorusu bu bağlamda oldukça önemlidir. Bu sorunun cevaplanması, kişilerin engellenip engellenmediğini anlamasını olanaklı hale getirmektedir. Peki ama bir kişi tiktok kullanıcı engeline sahip olduğunu nasıl anlayabilir?

Engellemenin anlaşılmasını olanaklı hale getiren birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki, engelleyen kişi takip listesinde gözükmemektedir. Bu bağlamda takip listenize baktığınızda sizi takipten çıkarmış olan kişiden engel yemeniz imkan dahilindedir. Bunun yanı sıra kişinin tiktok hesabını silmiş olma ihtimali de bulunmaktadır.

Tik tok engellendiğimi nasıl anlarım sorusu bağlamında bir diğer yöntem de ilgili kişinin daha önceki videolarına yaptığınız yorumlar üzerinden videoya erişim sağlamaya çalışmanızdır. Eğer erişim sağlayamıyorsanız kişi ya videosunu silmiştir ya da sizi engellemiştir. Bu yöntemler dahilinde kişinin engellenip engellenmediğini anlaması olanaklıdır.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim