Youtube Kullanıcı Adı Ve Özel Kanal URL'si Oluşturma

Youtube Kullanıcı Adı Ve Özel Kanal URL'si Oluşturma

Video paylaşım platformu olan Youtube, en çok ziyaret edilen sosyal medya siteleri arasındadır. Kullanıcılara kendi kanallarını oluşturarak, bir gelir elde etme fırsatı da vermesi nedeniyle her geçen gün daha çok popüler hale gelmektedir.

Bir kanal oluşurmak ücretsiz olup, her Youtube kullanıcısı tarafından yapılabilir. Sonrasında ise platform, tüm kanallara otomatik bir ID, yani Youtube kullanıcı adı atar. Her kullanıcı kanalına arzu ettiği ismi vermek istediği için, nasıl değiştirileceğini merak eder.

Peki, Youtube kullanıcı adı nasıl alınır? Eğer otomatik verilen isimden sıkılmışsanız ve kullanıcı adı almanın hangi avantajları olduğunu merak ediyorsanız, yazımızda bunları keşfedebilirsiniz.

Youtube Kullanıcı Adı Nedir?

Youtube kullanıcı adı, diğer Youtube kullanıcılarının sizi tanımlayacağı bir isimdir. Bu nedenle Youtube kullanıcı adı önerileri olarak akılda kalıcı ancak özgün adlar bulmanız önerilir. Bunun için yukarıda bahsettimiz şekilde hangi kategoride paylaşım yapıyorsanız, bunu tercih edebilirsiniz. Ayrıca kanalı daha iyi tanımlamak için özel terimler de kullanabilirsiniz.

Örneğin kozmetik kanalınız varsa, seçtiğiniz Youtube kullanıcı adı bir terimle birleştirilmiş olabilir. Böylece aboneler kanalın amacını daha videoya girmeden öğrenebilir.

Youtube Kullanıcı Adı Bulma

Youtube kullanıcı adı bulma için gelişmiş hesap ayarlarına giderek hem kullancı adınızı, hem de kanal kimliğinizi bulabilirsiniz.

Bunun için öncelikle Youtube hesabınıza giriş yaparak, profil resminizin alt köşesinden ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekir.

Sonrasında yeni bir menü açılacak olup, buradan gelişmiş ayarlara tıklayın. Açılan sekme, kullanıcı adınız ve kanal kimliği bilginizi size gösterecektir. Youtube kullanıcı adı değiştirme için ise hesabınıza girdikten sonra, yine sol taraftaki menüye erişerek, özelleştirme altından temel bilgilere gelmeniz gerekir.

Son olarak kullanıcı adınızın yazılı olduğu satırda düzenleme işaretine dokunarak, gerekli değişiklikleri yaparak kaydetmeniz gerekir.

Youtube videolarınızın izlenmesini arttırmak için, youtube izlenme satın al sayfamıza gidebilirsiniz.

Youtube Kanal URL Hangi Avantajları Sağlar?

Youtube üzerinde bir kanal oluşturan ve paylaşımlar yapan pek çok kişi, üst sıralara çıkmayı, gelir elde etmeyi ve fenomenliği hedefler. Ancak Youtube tarafından verilen otomatik kullanıcı adı bunun için ciddi bir engeldir.

Zira bu düşünülmeden, her Youtuber’a otomatik verilir. Dolayısıyla akılda tutulması imkânsızdır. Bu sebeple bir videonuzu çok beğenen kişiler, uğraşsa da size kolay kolay erişemez. Ancak Youtube kanal URL oluşturursanız sadece kanalınıza istediğiniz ismi vermekle kalmayıp, aynı zamanda size kolay bir erişim sağlar.

Peki, Youtube kanal URL nasıl değiştirilir? Youtube bu ismi değiştirmek istiyorsanız size gerekli imkânı verse de bazı kurallara sahip olmanız gerekir. Aksi halde gerekli değişiklikleri yapamazsınız.

Youtube abone satın al ve ucuz youtube abone ile youtube abone sayını arttır.

Youtube Kanal URL Değiştirmek İçin Şartlar Nedir?

Youtube kanal URL değştirerek özel bir yapı oluşturmak istiyorsanız, sizden talep edilen şartlar şöyledir;

  1. Youtube üzerinde oluşturduğunuz kanalın, en az 30 günlük olması.
  2. Kanalızını takip eden minimum 100 abonenin olması.
  3. Bir profil resminizin mevcut olması.
  4. Banner yüklenmesi.

Dolayısıyla Youtube hesabınızı açtıktan sonra kaliteli videolar çekerek yüklemeniz şarttır. Aksi halde Youtube kanal URL değiştirmeniz imkânsızdır. Zira 100 abone ulaşmak için çaba göstermeniz ve iyi videolar çekmeniz gerekir.

Youtube URL Önerileri Nelerdir?

Youtube kanal URL oluşturmak kolay olsa da hangi isimlerin tercih edilebileceği oldukça karmaşıktır. Burada şu gibi isimleden hareket ederek daha kolay karar verebilirsiniz.

  1. Görünen isim
  2. Youtube üzerinde kullandığınız kullanıcı adı
  3. Kanalda paylaştığınız videoların kategorileri
  4. Varsa özel Youtube kanal URL
  5. Hobileriniz

URL oluştururken büyük ve küçük harfleri dilediğinizce kullanabilir, vurgulamalarda bulunabilirsiniz.

Tüm blogları incelemek için tıklayın!

Takipçi satın al sayfamızı ve tiktok takipçi satın al sayfamızı inceleyerek, takipçi satın alabilirsiniz.

Sonraki blog; İnstagram Araçları

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Sipariş Ver! İletişim