İnstagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor Sorunu ve Çözümü

İnstagram ilk olarak hayatımıza fotoğraf paylaşılan bir uygulama olarak girdi. Daha sonraları video ve hikaye paylaşma özelliklerini de kendine kattı. Her ne kadar bu özelliklerde instagram kullanıcıları tarafından çok sevilse de fotoğraf paylaşmak, her zaman yapılan ve yapılacak bir özelliktir.

Bu yüzden de gönderi de ya da hikayede paylaşılacak fotoğrafın kalitesinin düşmesi instagram kullanıcısı için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Böyle bir durumla karşılaşan kullanıcı da instagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor, instagram fotoğraf kalitesi neden düşer ya da instagram fotoğraf kalitesi çözümü gibi soruların cevabını araştırmaya başlar.

İnstagram Fotoğraf Kalitesi Düşüyor

İnstagram kullanıcısı öncelikle şunu bilmelidir ki android instagram fotoğraf kalitesi düşüyor, xiaomi instagram fotoğraf kalitesi düşüyor ya da iphone 11 instagram fotoğraf kalitesi düşüyor şeklindeki farklılıklar instagram fotoğraf kalitesi düşüyor probleminin nedenlerinin farklı olacağını göstermez.

İnstagram kullanıcıları en başından beri kullandıkları fotoğraf paylaşma özelliğini hala severek kullanmaktadırlar. Bu yüzden de fotoğraf paylaşırken, fotoğraf kalitesinin düşmesi kullanıcılar için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Doğal olarak da kullanıcılar hemen instagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor ve instagram fotoğraf kalitesi çözümü yollarını aramaya girişir.

İnstagram Fotoğraf Kalitesi

İnstagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor

Aktif instagram kullanıcısı, gün içerisinde her zaman yaptığı gibi bir gönderi ya da hikaye paylaşmak için instagrama girdiğinde ve paylaşmak istediği fotoğrafın kalitesinin düştüğünü görmesi; kullanıcı için oldukça can sıkıcı bir duruma dönüşür.

İnstagram kullanıcısı haklı olarak xiaomi instagram fotoğraf kalitesi düşüyor, androidinstagram fotoğraf kalitesi düşüyor ya da iphone 11 instagram fotoğraf kalitesi düşüyor gibi araştırmalara girerek, bu durumun instagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu için farklılık gösterebileceğini düşünür.

Ayrıca instagram ikili fotoğraf atınca kalitesi düşüyor sorunu da bulunmaktadır. Peki, instagram fotoğraf kalitesi neden düşüyor şöyle açıklanabilir;

  • İnstagram gönderi da fotoğraf ve hikayede fotoğraf boyutlarının dışına çıkma
  • İnstagrama gelen güncellemeleri yapmayarak eski sürüm kullanma
  • Kullanılan telefonun kamera ayarlarının düşük olması
  • Fotoğrafın yeterli ışıkta çekilmemesi ya da çekim hataları
  • Ön kameranın kullanılması

Nedenleri instagram atılan fotoğraf kalitesi düşüyor, instagram fotoğraf görüntü kalitesi düşüyor ya da instagram ikili fotoğraf atınca kalitesi düşüyor gibi sorunlara yol açmaktadır.

İnstagram Fotoğraf Kalitesi Çözümü

İnstagram kullanıcısı; instagram fotoğraf kalitesi düşüyor, instagram atılan fotoğraf kalitesi düşüyor ya da instagram fotoğraf görüntü kalitesi düşüyor sorunları ile karşılaştığında doğal olarak ilk önce instagram fotoğraf kalitesi neden düşer? Sorusunun cevabını araştırmaya başlıyor.

İnstagram fotoğraf kalitesi neden düşer? Sorusundan sonra xiaomi instagram fotoğraf kalitesi düşüyor, androidinstagram fotoğraf kalitesi düşüyor ya da iphone 11 instagram fotoğraf kalitesi düşüyor gibi farklılıkların fotoğraf kalitesinin düşmesinde bir nedeni de olmadığını anladıktan sonra da instagram fotoğraf kalitesi çözümü için yollar aramaya başlamaktadır.

İnstagram fotoğraf kalitesi çözümü için şu yollar takip edilebilir;

  • İnstagramda paylaşılacak fotoğraf için en iyi çözünürlük 1080X1920 pikseldir
  • Eğer paylaşılacak fotoğraf yatay çekilmişse, fotoğraf üzerinde düzeltmeler yapılmalıdır
  • Telefona çözünürlük yüklemesi yapılmalıdır, yapılmaması fotoğrafta bazı kayıplara neden olur
  • Fotoğraf çekilirken görüntüde bozukluk oluşması
  • Yatay çekimlerde fotoğrafların yarım çıkması

Bu gibi nedenler instagram fotoğraf kalitesi düşüyor, instagram atılan fotoğraf kalitesi düşüyor, instagram fotoğraf görüntü kalitesi düşüyor ya da instagram ikili fotoğraf atınca kalitesi düşüyor gibi sorunlara yol açmaktadır.

Fotoğraf kalitesinin düşmesi gibi durumlardan kullanılan bazı uygulamalar bulunmaktadır. İnstagram fotoğraf kalitesi düşüyor sorunu için bir çözüm olabilir.

Önerilen instagram içerikleri;

Diğer önerilenler;

Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim