Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor?

Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi Kullanıyor?

TikTok, çok kısa sürede göstermiş olduğu başarı ile önce Çin piyasasını alt üst ederek, en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri haline dönüştü. Yine çok kısa bir sürede Asya pazarına da doğrudan giriş yapan uygulama, Endonezya ve Hindistan’da yüksek düzeyde kullanıcı sayısına sahip olduktan sonra dünya çapında en çok rağbet gören sosyal medya platformları arasına girmiştir. 15 saniyelik kısa videoların oluşturulabilmesi, efekt ve lensler eklenebilmesi ve canlı yayın yapılabilmesiyle dikkat çeken Tik Tok uygulamasını kaç kişi kullanıyor?

Yapılan araştırmalara göre Tik Tok kullanım sayısı konusunda her ülkede farklı istatistiki rakamların oluştuğunu söylemek mümkün. Özellikle uygulamanın kurucusu olan ByteDance şirketinin 2019 yılında yaptığı açıklamalar kapsamında uygulamanın dünya çapında ne denli ilgi gördüğü ve pek çok ülkede en çok kullanılan sosyal medya platformu haline dönüştüğü belirlendi. Bu durumla birlikte özellikle uygulamanın kullanıcıları açısından TikTok uygulamasını kaç kişi kullanıyor? Sorusu büyük bir merak konusu haline dönüşmüştür.

TikTok kullanımı konusunda çarpıcı istatistikler özellikle Brezilya, Hindistan, Endonezya ve Türkiye gibi ülkelerin yüksek düzeyde kullanıcı sayısına ulaşıldığını göstermektedir. Dünya genelinde 2 milyardan fazla indirme rakamına ulaşan uygulamanın kullanıcılarının %66’sı ise 13-24 yaş aralığında bulunmaktadır. Bu kapsamda uygulamaya en çok gençlerin ve genç yetişkinlerin ilgi gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bunların dışında pek çok istatistikle de dikkat çeken Tik tok uygulamasını kaç kişi kullanıyor?

Tiktok Uygulamasını Kaç Kişi İndirdi?

Tiktok uygulamasını kaç kişi indirdi? Öncelikli olarak uygulamanın indirme sayılarına bakılması gereklidir. Bilineceği üzere sağlıklı bir istatistik oluşturarak uygulamanın katılımcı sayısını belirlemek adına indirme sayılarına ilişkin fikir sahibi olmak son derece belirleyicidir. 2020 yılı istatistiklerine göre Tiktok indirme sayısı bakımından 800 bin indirme alarak 700 bin civarında bulunan Whatsapp Menager uygulamasını geçti. Bu en genel anlamıyla 2020 yılında uygulamanın en çok indirilen uygulama olması anlamına gelmektedir.

Oluşturulan istatistiklere göre 2021 Tik tok indirme sayısı bağlamında uygulamanın 2 milyar indirme sayısına ulaştığı belirlendi. SesorTower tarafından yapılan incelemeler kapsamında dünya genelinde TikTok’un benzersiz bir yükselişe geçerek 2 milyardan fazla indirme sayısına ulaştığı belirlendi. Bu istatistik belirlenirken akıllı cihazlarda hali hazırda yüklü bulunan uygulamalar göz ardı edildi.  Dolayısıyla kişisel talep doğrultusunda en çok indirilen sosyal medya uygulaması olan TikTok, eşine az rastlanır bir başarı elde etmiştir. Türkiye’de kaç kişi Tik Tok kullanıyor?

Türkiye’de Kaç Kişi Tiktok Kullanıyor?

Türkiye’de kaç kişi Tiktok kullanıyor? Bilineceği üzere Türkiye, uygulamaya en çok rağbet gösterilen 5 ülkeden birisi konumundadır. Hindistan, Brezilya, ABD ve Endonezya gibi ülkelerin yanı sıra Türkiye’de Tik Tokkullanıcı sayısı da son derece yüksek düzeyde olarak belirlenmiştir. Yapılan son çalışmalardan elde edilen verilere göre Türkiye’de Tik Tokkullanımı konusunda yaklaşık olarak 30 milyon kullanıcının uygulamaya aktif olarak erişim sağladığı belirlenmiştir.

TikTok İstatistikleri

Tiktok istatistikleri kapsamında birçok çarpıcı sonucun ortaya çıktığı gözlemlenmektedir. Özellikle dünya pazarına açılmasıyla birlikte Çin menşeili yerel bir uygulama olmaktan çok daha fazlasını vadederek global ölçüde ilgi gören uygulamanın çok kısa süre içerisinde elde ettiği başarı ile dünya çapında istatistiklere ulaştığı belirlendi.

Bu kapsamda Tik Tok istatistikleri arasında ön plana çıkan bazı istatistikler şu şekildedir;

  • Uygulamada reklam fiyatları minimum 50 Dolar maksimum ise 150 Bin Dolar şeklindedir.
  • Uygulama bünyesinde 1000’den fazla Influencer olduğu bilinmektedir.
  • Tüketici harcamaları konusunda uygulama dünya çapında 6 sırada yer almaktadır.
  • Uygulamanın kullanıcıları günde ortalama 46 dakikalarını TikTok’a ayırmaktadır.
  • Tik Tok zirvesinde bulunan ilk 25 hesabın 20 milyondan fazla takipçisi vardır.
  • Uygulamayı en çok %42 ile 18-24 yaş aralığında bireyler kullanmaktadır.
  • ABD’de aylık 30 milyon aktif kullanıcı bulunmaktadır.

Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor? Son dönemde sıkça sorulan bir sorudur. Tiktok uygulamasının kaç kişi tarafından kullanıldığını merak eden kullanıcılar; Tiktok uygulamasını kaç kişi kullanıyor? Yazımız üzerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Benzeri pek çok istatistikle dikkat çeken Tiktok uygulaması yükselen ivmesini daha da hızlandırarak büyüyecek gibi görünmektedir.

İlgili Yazılar:

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok Jeton Hilesi

İnstagram Anket Hilesi

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Mavi Tik Nasıl Alınır?

Pov Ne Demek?

Tiktok Canlı Yayın Açma

Tiktok Keşfet Saatleri

Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır?

Tiktok beğeni; Tiktok Beğeni Satın Al
Tiktok içeriklerimiz; Tiktok İçerikleri
Tüm içerikler; Tüm İçerikler
Sipariş Ver! İletişim