İnstagram Doğrulama Talebi Zaman Belli Olur?

İnstagram doğrulama talebi ne zaman sonuçlanır” hakkında merak edilenleri yazımızda sıraladık. İnstagram doğrulama talebi; kişi profil hesabını kendine ait olduğunu göstermek için istemektedir. Aslında doğrulama kodu ile mavi tık alma birbirlerinin devamı niteliğinde özelliklerdir.

“İnstagram doğrulama talebi nasıl yapılır” kapsamında ilk olarak bu işlemin ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenmek gerekiyor. İnstagram doğrulama talebi, “mavi tik” almak için kullanılmaktadır. Sistem hesabınızı doğruladığında yani kabul ettiğinde mavi tik rozeti de kazanmış olacaksınız. Mavi tik İnstagram kullanıcısına pek çok olanak sunuyor. Onun bu onayları almak çoğu platform kullanıcısının hayali diyebiliriz.

İnstagram Doğrulama Talebi Nedir?

“İnstagram doğrulama talebi nasıl yapılır” konusu mavi tik almak için çok önemlidir. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından olan İnstagram’da mavi tik almak kullanıcılar tarafından çok önemsenmektedir. Mavi tik, tanınmış kişilerin aldığı bir özelliktir. İnstagram ilk dönemlerde mavi tiki çok az kişiye veriyordu. Fakat günümüzde birçok kişi mavi tik alabiliyor. İnstagram hesabının onaylanmasının arkasından kullanıcı mavi tik almaya hak kazanıyor.

“İnstagram doğrulama talebi gönderemiyorum” sorusunu doğuran mavi tik; kurum, marka ve kişilerin başvurduğu bir özelliktir. Başka bir değişle mavi tik önemli kişilere verilen bir rozet olarak düşünülebilir. İnstagram hesabında mavi tik görülen kişilerin hesabı onaylanmıştır. İnstagram mavi tik, marka ve ünlü kişilerin hesaplarında çok görülmektedir. Mavi tik, dijital pazarlamanın önem kazanmasına bağlı olarak markalar için hayati önem taşıyor. Bir markanın hesabında mavi tik varsa, o tüketicilerin gözünde güvenli marka imajına bürünür. O markadan alışveriş yapmak çok güvenli anlamına geliyor.

İnstagram Doğrulama Talebi

İnstagram Doğrulama Talebi Nasıl Yapılır?

“İnstagram doğrulama talebi ne zaman sonuçlanır”;

 • İlk olarak doğrulatmayı düşündüğünüz profile gidiniz. Sağ üst köşede üç çizgi karşınıza çıkacak,
 • Akabinde “Ayarlar” kısmına giderek, hesap bölümüne tıklayınız,
 • Karşınıza bir sayfa çıkacak. Orada “Doğrulama İste” seçeneğine dokunmanız gerekiyor,
 • Ekranınıza bir başvuru formu gelecek. O formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurunuz,
 • Bilgilerinizin hepsini girip başvurunuzu gönderdiğiniz zaman İnstagram oluşturduğunuz talebi incelemeye başlayacak. Daha doğrusu bilgilerinizin doğru olup olmadığına dair inceleme yapacak. Bu süreçte İnstagram doğrulama talebi açılmıyor sorunuyla da karşılaşabilirsiniz. İnstagram doğrulama talebi açılmıyor problemiyle karşılaştığınızda platform destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

“İnstagram doğrulama talebi nasıl yapılır” noktasında; aşağıda sıralayacağımız noktalara dikkat etmelisiniz:

 • Hizmet Şartları ve Topluluk Kurallarını mutlaka onaylayınız,
 • Doğrulama talebi için gerçek isminizi, marka ve işletme kimliğini belirtiniz,
 • Burada ismin tam girilmesi çok önemlidir,
 • Yasal işletme ya da kimlik isminin sisteme tam belirtilmesi doğrulama talebinin kabul edilmesi için çok önemlidir.

Ayrıca yukarıdaki bilgilere ek olarak kimliğinizi yansıtan fotoğrafta yüklemeniz gerekiyor. Bunlar kimlik belgesindeki, pasaporttaki ya da sürücü belgesi üzerindeki fotoğraflar olabilir. Bahsettiğimiz bu noktalara dikkat etmezseniz, İnstagram doğrulama talebi gönderemiyorum ya da İnstagram doğrulama talebi açılmıyor sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Doğrulama talebi için işletmelerin; vergi numarası, şirkete ait sözleşme ve ticari faturada sisteme yüklemesi gerekiyor. Belirttiğimiz noktaları yaptıktan sonra onay alamama gibi durumu da ortadan kaldırmış olacaksınız. İnstagram doğrulama talebi ne zaman sonuçlanır noktasında platform biraz sizi bekletebilir. Bu durum gayet normaldir. Çünkü İnstagram günümüzde en çok kullanılan platformların başında geliyor. Milyonları geçen kullanıcıya sahip olan İnstagram’a her gün çok sayıda hesap doğrulama talebi gidiyor. Dolayısıyla o kadar kişinin talebini incelemek çok kolay olmadığı için bu onay süreci normal olarak uzuyor.

10 İnstagram Blog Önerisi;

 1. İnstagram Destek Ne Zaman Cevap Verir?
 2. İnstagram Quiz Nasıl Yapılır?
 3. İnstagram Beğeni Sayısı Gizleme
 4. İnstagram Uygulamadan Atıyor
 5. İnstagram Güvenlik Kodu Nasıl Alınır?
 6. İnstagram Güncellemesi Gelmiyor
 7. İnstagram Video İndir
 8. İnstagram Durduruldu Hatası Ve Çözümü
 9. Neden İnstagram Kullanıcısı Yazıyor?
 10. İnstagram Neden Kullanılmaktadır?
Takipçi Satın Al Sipariş Ver! İletişim