İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

İnstagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

İnstagram hesabımı nasıl güvene alabilirim sorusu genel İnstagram kullanıcıları için sunulan ve aynı zamanda İnstagram kullanıcıları için gerekli olan bir işlemdir. İnstagram, günlük milyonlarca kişinin kullanmış olduğu popüler bir sosyal medya uygulamaları arasındadır. Bu kadar yoğun bir kullanımı olan sosyal medya uygulamaları arasında İnstagram’da her sene binlerce kişinin hesabı çalınıyor.İnstagram hesabının güvene alınması konusunda yapılan işlemler ile hesapların çalınma riski en aza indirilir.

İnstagram hesabı güvene alma konusunda öncelikle çalınma yöntemlerini iyi bilmek gerekir. Bunlardan bazıları takipçi sitelerine girerek, mail adresine Fakeİnstagram maili atarak ve çalan kişi çok profesyonelse posta hesabına erişerek olabilmektedir. Genel olarak İnstagram kullanan kişilerin bu üç yol ile hesapları çalınmaktadır. İnstagram’da son senelerde birçok kişi hesaplarını popüler bir hale getirmek için çeşitli yollar sağlıyor ve böylece İnstagram hesabımı nasıl güvene alırım konusunda destek sağlanmaktadır.

İnstagram Hesap Güvenliği Sağlama Yolları

İnstagram hesap güvenliği sağlama konusunda ilk yapılması gereken şeylerden biri telefon doğrulmasının yapılmasıdır. Böylece İnstagram doğrulama işleminde daha hızlı şekilde sonuca ulaşır ve hem de kullanıcılar kendi hesaplarını daha fazla güvene almak durumundadır.İnstagram hesap güvenliği sağlama yolları konusunda SMS ile uyarı gelmesi sağlanır ve bunun yanı sıra mailadresinin de doğrulaması gerekli bir durumdur. İnstagram hesabına eklenmiş olan ilk mail adresi sayesinde hesabınız bir başka kişinin eline geçtiğinde ilk sorulacak olan şey hesabınızın mail adresidir.

İnstagram hesap güvenliği sağlama yollarına bakıldığı zaman;

  • İnstagram hesabını nasıl güvene alınır konusunda hesapları güvene almak için mutlaka takipçi, beğeni gibi site ve uygulamalara hesap bilgilerinin girilmemesi gerekmektedir.
  • Maillere gelen, yabancı adreslerden İnstagram hesaplarını ele geçirmek için bildiriler gönderilmektedir. Bu tarz bildirilerde hesap şifreleri talep edilir veya giriş yapılması istenir. Bu sebeple İnstagram dışında yabancı maillerden gelen adreslerden İnstagram hesaplarının girilmemesi gerekmektedir.
  • Eğer İnstagram hesaplarınız e-posta adresinizle birlikte çalındıysa bu durumda hesaplar geri alınamaz bu sebeple e-posta adresleri ile birdoğrulama yapılmalıdır.

İnstagram Hesabını Güvene Alınmak İçin Yapılması Gerekenler

İnstagram hesabı güçlendirme konusunda yapılması gerekenlere bakıldığı zaman yapılması gerekenler e-posta adresi eklemek, telefon numarasını eklemek ve Facebook ile bağlanması gerekir. Bu üç yol ile birlikteİnstagram hesabının güvene alınması gerekir fakat en önemlisi e-posta adresini eklemektir. İnstagram hesabına e-posta adresini eklenmesinin sebebi hesaplar çalındığı zaman eposta adresine mail gelir ve gelen bu mail çalındığı zaman İnstagram hesabında değişiklik yapıldığını söyler. Eğer değişikliği siz yapmadıysanız e-postanıza gelen mail ile tekrardan geri alabilirsiniz.

E-posta adresiniz ekli değil ise bu durumda durum daha kötü bir hal alır yani İnstagram hesabını aktif şekilde kullanıyorsanız kesinlikle e-posta adresini eklemelisiniz. Bunun dışında İnstagram hesabınıza telefon numarasını ekleyerek İnstagram iki faktörlü kimlik doğrulamaişlemini aktif etmiş olursunuz. Bu sayede İnstagram hesabınıza erişmeye çalışan kişiler için telefonunuza gelecek kodu girmek zorunda kalacak ve hiçbir türlü hesabınıza erişim sağlanmayacaktır.

İnstagram Hesabını Çalınmaya Karşı Koruma

İnstagram hesabımı nasıl güvene alabilirim için İnstagram hesaplarını çalınmaya karşı koruma konusunda dikkat edilmesi gerekenlere bakıldığı zaman İnstagram uygulaması için birçok uygulama bulunuyor ve bu uygulamalar kullanıcı adı ve bilgileri girmeyi ister. Dahası bir link göndererek tıklama istenir. Bu tarz durumlarda kesinlikle linke tıklanmamalıdır. İnstagram hesabını çalınmaya karşı koruma adımlarının mutlaka yapılması gerekir. Bunun dışında takipçi, beğeni gibi veya başka kişilerin profillerini görme gibi vaatler sunan sitelere kesinlikle güvenilmemelidir.

Önerilen bloglar:

Sipariş Ver! İletişim