İnstagram Efektleri Nedir, İnstagram Efektler Nasıl Kullanılır?

İnstagram Efektleri Nedir, İnstagram Efektler Nasıl Kullanılır?

İnstagram filtrelerini nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz ya da sosyal ağda paylaştığınız fotoğrafları iyileştirmenin yeni yollarını mı arıyorsunuz? İnstagram efektleri nedir ve efektler nasıl kullanılır sorusunun cevabını sizler için bir araya getirdik.

İnstagram Efektleri Nedir?

İnstagram filtreleri, gerçek fotoğraflarınız ve videolarınız üzerinde katman oluşturabileceğiniz artırılmış gerçeklik (AR) efektlerini kullanan yüz filtreleridir. Artırılmış gerçeklik (AR) filtreleri, gerçek hayattaki görüntülerin üzerine eklenmek üzere tasarlanmış, bilgisayar tarafından üretilen efektlerdir. AR filtreleri kameranızla birlikte çalışır, görüntünüzün ön planına veya arka planına bir katman veya görüntü ekler.

İnstagram filtresi, sosyal platformda yer alan ve İnstagram'ın sizin için oluşturduğu görüntüye önceden ayarlanmış düzenlemeleri uygulayarak fotoğrafınızı tek bir tıklamayla düzenlemenize olanak tanıyan bir özelliktir.

Dünya efektleri, bir sahneye çeşitli efektler eklemenize ve ardından sahneyi herhangi bir görüntüye veya videoya uygulamanıza olanak tanır. Etrafa ve araçlara sahneler ve nesneler uygulanabilir, bu da sürükleyici bir AR deneyimi sağlar. Sadece bir özçekim veya başka bir İnstagram fotoğrafı paylaşmak yerine, daha eğlenceli görünmesi için yavru kulaklar, kalpler ekleyebilir veya başka filtreler uygulayabilirsiniz.

Ancak dikkatli olun, İnstagramStory filtreleri, feed'inize bir fotoğraf gönderirken bulabileceğiniz önceden ayarlanmış fotoğraf filtreleriyle aynı değildir. Fotoğraf filtreleri, fotoğraflarınıza farklı bir renk katar. İnstagram hikaye filtreleri, fotoğraflarınıza yeni bir boyut katmak için artırılmış gerçeklik efektleri ekleyerek bunun ötesine geçebilir. Diğer bir deyişle, daha eğlenceli ve etkileşimlidirler.

İnstagram Efektler Nasıl Kullanılır?

İnstagram hikaye filtrelerinize erişmek çok kolay. İşte İnstagram'da izlemeniz gereken talimatlar:

 • Yeni bir hikaye oluşturmak için kameraya dokunun.
 • Ekranın altında sola kaydırın ve bir efekt seçin.
 • Kullanmak istediğinizi bulana kadar tüm efektleri test etmek için kaydırmaya devam edin.
 • En beğendiğinizi seçmek için sola kaydırmaya devam edebilirsiniz.

Filtreyi seçtikten sonra, fotoğraf çekmek için dokunun veya video çekmek için basılı tutun. Seçtiğiniz filtreyi görebilmelisiniz. İşin iyi yanı, fotoğraflarınızda çalışmasını sağlamak için en iyi yolu bulana kadar hepsini denemeye devam etmek için filtreye dokunabilmenizdir.

Yeni İnstagram Filtreleri Nasıl Keşfedilir?

İnstagram, daha fazla filtre keşfetmenize yardımcı olacak bir efekt galerisi sunmaktadır.İşte yeni İnstagram filtrelerini keşfetmenin yolu:

 • İnstagram hesabınıza girdikten sonra hikayeler kısmına gidin.
 • İlk filtreyi görmek için ekranı sola kaydırın.
 • Sonuncusuna gidene kadar sola kaydırmaya devam edin ve filtreleri deneyin.
 • Son simgeden sonra, efekt galerisinde yer alan yeni filtreler keşfetmenizi sağlar.

İnstagram Filtresi Nasıl Kaydedilir ve Kameranıza İndirilir

İnstagram efektler nedir ve İnstagram efektler nasıl kullanılır sorularının cevabından sonra filtre uyguladığınız fotoğrafları telefonunuza indirebilmeniz de mümkündür.

 • Efekt galerisindeyken, denemek istediğiniz bir filtreye dokunun ve önizleme sayfasının açılmasını bekleyin.
 • Kameranıza kaydetmek için ekranın sağ alt tarafında bulunan indirme simgesini bulun ve dokunun.
 • İnstagram hikaye filtresi kaydedildiğinde ekrandaki ok, bir onay işaretine dönüşecektir.
 • Filtre önizleme ekranının sağ üst kısmındaki "X" işaretine dokunun veya efekt galerisine dönmek için aşağı kaydırın.
 • Bir filtreyi test ederken, efekti kameranıza kaydetmek için dokunabileceğiniz "Efekti Kaydet" seçeneğini getirmek için ekranın altındaki filtrenin adına da dokunabilirsiniz.
 • Android telefonlarda geri okunu seçin veya iPhone'larda İnstagram Efekt Galerisi'nin sol üst köşesindeki "X" tuşuna basın.
 • Yeni kaydettiğiniz İnstagram hikaye filtresini artık menüde bulabilirsiniz.

İnstagram Spark AR Studio Nedir?

Spark AR Studio, mobil kameralar için bir şekilde kolayca AR efektleri oluşturmanıza olanak tanıyan Mac ve Windows için bir artırılmış gerçeklik platformudur. Bir İnstagram hikayeleri filtresi veya efekti oluşturmanın ilk adımı, hedef kitlenizi ve filtrenizi nasıl kullanacaklarını düşünmektir.

Çoğu filtre özçekimler için yapılır, ancak bazılarının manzara veya şehir çekimlerine daha uygun özel efektleri veya grafikleri vardır. Bu nedenle, filtrenizi kimin, nasıl ve neden kullanacağını düşünmeniz gerekir. Filtrenin net bir amacı vardı, ancak yine de eğlenceli, yaratıcı ve ürün yelpazesi için ince bir çizgisi vardır. En iyi AR filtrelerinden bazıları basit ama dinamiktir.

Filtrenizi tasarlamayı düşündüğünüzde, hareket edeceğini, değiştireceğini, bir hareketi izleyip izlemeyeceğini veya filtrenizin kullanıcının aralarından seçim yapabileceği başka varyasyonları olup olmadığını kavramsallaştırmaya çalışın.

İçindekiler:

 1. İnstagram efekt isimleri
 2. İnstagram efekt yapma
 3. İnstagram efekt bulma
 4. İnstagram efekt önerileri
 5. İnstagram efekt ekleme
 6. İnstagram efekt indirme
 7. İnstagram efekt ismi gizleme
 8. İnstagram efekt ile yapıldı yazısı kaldırma
 9. İnstagram efekt kaldırma
 10. İnstagram efekt gizleme

İlgili içerikler:

 1. İnstagram Yukarı Kaydır Nasıl Yapılır?
 2. İnstagram Takipçi Neden Azalıyor?
 3. İnstagram Satış Yapma Yöntemleri
 4. İnstagram Keşfete Nasıl Düşülür?
 5. İnstagram İş Profili Nasıl Oluşturulur?
 6. Instagram'da Hesap Nasıl Engellenir?
 7. İnstagram Alışveriş Özelliği Nedir?
 8. Instagrama Bilgisayardan Nasıl Fotoğraf Yüklenir?
 9. İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?
 10. İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?
Anasayfa Sipariş Ver! İletişim