Tiktok Nasıl Video Atılır, Tiktok Video Nasıl Yüklenir?

Tiktok Nasıl Video Atılır, Tiktok Video Nasıl Yüklenir?

Tiktok, son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Eğlenceli kısa videoların yüklenebildiği Tiktok, efektlerin kullanılabildiği ve videolara ses ve müziklerin eklenebildiği bir sosyal mecradır. Tiktok kullanmak isteyen bireyler, videoların nasıl çekildiğini ve nasıl yüklendiğini merak etmektedir.

Tiktok Video Nasıl Çekilir?

Tiktok video nasıl çekilir sorusuna bir yanıt arayan bireyler, videoları Tiktok ana sayfasında bulunan “+” ikonuna basarak çekebilmektedir. Üstelik izlediğiniz Tiktok videolarındaki efektler, videonun yapım aşamasında tamamlanabilmekte ve herhangi bir video editörlüğü gerektirmemektedir. İnsanların kendi kendine sanatsal ve eğlenceli videolar çekebilmesini sağlayan Tiktok, dünya çağında milyonlarca kullanıcıya sahiptir.

Tiktok videosu çekmek isteyen bireyler, ilk başta video içeriği bulmalıdır. Hayal gücünüzü kullanarak bir video konusu üretebilir ya da diğer Tiktok kullanıcılarının yaptığı içeriklerden ilham alabilirsiniz. Daha sonra Tiktok ana sayfasında bulunan “+” simgesine tıklayarak kameranızı aktif hale getirebilirsiniz.

Tiktok videolarını çekerken istediğiniz Tiktok efektini kullanabilirsiniz. Üstelik efektleri sonradan da ekleyerek video üzerinde basit ama etkili düzenlemeler gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Eğer Tiktok videonuzda müzik ya da ses efekti kullanmak isterseniz, “Pick a sound” seçeneğine tıklayarak kütüphaneden istediğiniz sesi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz ses ya da müziklerden kullanmak istediğiniz yeri işaretleyerek videonuzun üzerine ekleyebilir ya da videonun çekim aşamasına ekleyerek sesle video çekebilirsiniz.

Tiktok videolarınızı istediğiniz gibi düzenleyip son haline getirebilirsiniz. Videonuz istediğiniz gibi olduğu zaman “Kaydet” tuşuna basarak oluşturduğunuz videoyu galerinize kaydedebilirsiniz. Tiktok videolarınızı diğer kullanıcılar ile paylaşmak için ise “İleri” tuşuna basarak gönderinizi kolayca paylaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın: Tiktok Videosu Nasıl Çekilir?

Tiktok Nasıl Video Yüklenir?

Tiktok videoları, kolayca paylaşılabilmekte ve özelleştirebilmektedir. İstediğiniz videoları tüm Tiktok kullanıcıları ile paylaşabilir veya yalnızca kendiniz görebileceğiniz bir şekilde profilinize ekleyebilirsiniz. Tiktok platformu, video paylaşım seçenekleri ile ön plana çıkmayı başarmıştır.

Tiktok’ta paylaşmak istediğiniz videoyu seçip “İlerle” seçeneğine bastıktan sonra karşınıza gelecek olan ekranda “Videoyu Kimler Görebilir?” kısmından ayarlamalar yapabilirsiniz. İsterseniz paylaşacağınız videonun herkes tarafından görüntülenebilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca, yalnız takipçileriniz ile video paylaşma seçeneğini işaretleyebilir ya da videonuzun sadece sizin tarafınızdan görülebilir olmasını sağlayabilirsiniz. 

Tiktok videolarını yükleme aşamasında gerçekleştirebileceğiniz bu gizlilik işlemini, video paylaşıldıktan sonra “Ayarlar” kısmından da yapabilmeniz mümkündür. Ancak bilinmesi gerekir ki, duet olarak yapılan Tiktok videolarında gizlilik özelliği bulunmamaktadır. Zira tepki verdiğiniz video, kullanıcılara erişime açık olacaktır.

İlginizi çekebilir: Tiktok Nasıl Yüklenir?

Tiktok Galeriden Video Atma

Tiktok’a galeriden video atma, merak edilen konular arasında yer almaktadır. Eğer Tiktok platformunda paylaşmak istediğiniz videoları kendi telefonunuzun kamerasından çektiyseniz, yani paylaşmak istediğiniz video galerinizde ise, bu videoyu kolayca Tiktok hesabınızda paylaşabilmeniz mümkündür. Bu işlemi yapabilmek için aşağıda verilen adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak galerinizden Tiktok hesabınıza video atabilmek için mobil cihazınızda Tiktok uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.
 • Galerinize giriş yapınız ve Tiktok’a yüklemek istediğiniz videonun üzerine tıklayınız.
 • Video ekranında bulunan “Paylaş” tuşuna tıklayarak seçenekler arasında bulunan “Tiktok” ikonunu seçiniz.
 • Bu işlemden sonra videonuz Tiktok paylaşım ekranında belirecektir. 
 • Tiktok paylaşım ekranında düzenlemeler yapabilir ve videonuza ses ve efekt ekleyebilirsiniz.
 • Düzenlemeyi isteğinize göre yaptıktan sonra videonun kimler tarafından görülebileceğini (herkes, arkadaşlar, kimse) seçebilir ve devam tuşuna basarak videoyu paylaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın: Tiktok Videosu Nasıl Paylaşılır?

Tiktok Videoları İndir Logosuz

Tiktok platformunda sevdiğiniz videoları galerinize kaydedebilir ve daha sonra galerinizden izleyebilir ya da paylaşabilirsiniz. Ancak çoğu Tiktok kullanıcısı, indirme işleminde logo olmasını istememektedir. Tiktok videolarını indir logosuzişlemi yapabilmek için bazı video dönüştürme sitelerini kullanabilmeniz mümkündür. Aşağıda yer alan adımları takip ederek Tiktok video indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Tiktok hesabınıza giriş yaparak ister kendi profilinizde olan videolardan, ister başka kullanıcıların hesaplarında olan videolardan birini seçiniz.
 • Seçtiğiniz videonun üst kısmında bulunan seçenekler arasında “Paylaş” tuşuna basınız.
 • Paylaşma seçeneklerinden “Bağlantıyı kopyala” kısmını seçiniz.
 • Bu işlem sayesinde seçtiğiniz videonun linki kopyalanmış olacaktır.
 • Kullandığınız arama motoruna “Tiktok videoları indir logosuz” yazarak aratınız.
 • Karşınıza çıkacak dönüştürme sitelerinin pek çoğu logoyu silerek indirme işlemi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.
 • Seçtiğiniz sitenin dönüştürme motoruna bağlantıyı yapıştırınız ve “Dönüştür” butonuna basınız.

Bu işlem sonrasında istediğiniz Tiktok videoları galerinize kaydedilecektir. Ancak bazı videolar için indirme işlemi yapılamamaktadır. Bu durumun sebebi, bazı kullanıcıların gizlilik ayarlarından indirme işlemini kısıtlamasıdır. Eğer videolarını kısıtlamış bir hesaba ait indirme işlemi yapmaya çalışırsanız, işleminiz başarısız olacaktır. Bu nedenle indirme kısıtlaması belirlemeyen hesapları seçerek içerik indirmesi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Tiktok Logosuz Video İndir

İlginizi çekebilir: Tiktok Yazısız Video İndir

Tiktok Video Paylaşamıyorum Sorunu

Tiktok kullanıcıları, zaman zaman video yüklemekte zorluk yaşamakta ve videoları paylaşılamadığına dair bildirimler almaktadır. Tiktok videoları, bazı nedenlerden dolayı yüklenmeyebilmektedir. Yükleme sorunlarından bazıları aşağıda yer almaktadır.

 • Eğer telefonunuzda yer yoksa sistem hata veriyor olabilir.
 • Tiktok uygulamasına güncelleme geldiyse ancak uygulamayı güncellemediyseniz sistem doğru çalışmayabilir.
 • Tiktok uygulamasının ön belleği fazla yer kaplıyorsa, bellek sorunu video yüklemenize engel olabilir.
 • Eğer Tiktok kullandığınız cihaz eskiyse bazı uygulama hataları meydana gelebilir.
 • Kullandığınız internet çok yavaşsa, video yükleme aşamasında sorunlar çıkabilir.
 • Tiktok kullandığınız cihazda tarih veya saat yanlışsa, sistem hata verebilir.
 • Tiktok hesabınız şikâyet almışsa ve buna bağlı olarak kısıtlanmışsa video yükleme aşamasında hata oluşabilir.
 • Yüklemek istediğiniz video formatı, Tiktok için uygun değilse video paylaşılmamaktadır.
 • Eğer video paylaşabilmek adına çok fazla komut verirseniz, sistem bir süreliğine video paylaşmanızı kısıtlayabilir.
 • Yüklemek istediğiniz Tiktok videosu çok uzun ya da çok fazla yer kaplıyor olabilir.

Yukarıda belirtilen durumlar, video paylaşılmasına engel olmaktadır. Bu tür sorunları çözebilmek için Tiktok ön belleğini temizleyebilir, uygulamayı güncelleyebilir, uygulamayı yeniden başlatabilir ya da telefonunuzu güncelleyebilirsiniz. Bu çözüm yolları, hemen hemen her cihazda işe yaramaktadır.

Belirtilen çözümler işe yaramıyorsa, Tiktok platformunun destek sayfasına giriş yaparak sorununuzu belirtilebilir ve yardım talebinde bulunabilirsiniz. Ancak yazdığınız mail İngilizce olmalıdır. Eğer İngilizce olarak sorununuzu anlatmakta zorluk çekiyorsanız cümle şeklinde çeviri sitelerinden yardım alarak destek talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili içerikler:

 1. Tiktok Videosu Whatsapp Durumlarda Nasıl Paylaşılır?
 2. Tiktok Telefon Numarası Silme
 3. Tiktok Reklam Verme
 4. Tiktok Profil Fotoğrafı Kaldırma
 5. Tiktok Lite Nedir?
 6. Tiktok Linki Nasıl Alınır?
 7. TikTok Hesabım Çalındı
 8. Tiktok Hesabı Nasıl Geliştirilir?
 9. TikTok E-Postamı Unuttum
 10. Tiktok DM Nasıl Gönderilir?
Anasayfa Sipariş Ver! İletişim