Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

Tiktok, Musical.ly uygulamasını satın aldıktan sonra hızla büyüyen bir sosyal medya platformu haline gelmiştir. Genç kesimin severek kullandığı Tiktok, günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya sitelerinden biridir. Özellikle günlük aktif kullanıcı sayısı oldukça yüksek olan Tiktok, dijital pazarlama alanında da pek çok fırsat tanımaktadır.

Tiktok ads, kendi markasını, firmasını, profilini, ürünlerini tanıtmak isteyenler için ideal bir seçimdir. Genç kesime hitap edecek her türlü ürünün reklamı, Tiktok üzerinden yapılabilir. Zira orta yaşlı ve yaşlı kesimin nadir Tiktok kullanması, tanıttığınız ürünlerin çok fazla satılmamasına ya da beğenilmemesine neden olacaktır.

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

Tiktok’ta ürün tanıtımı yaparak kazancını arttırmak isteyen bireyler, birkaç farklı yöntem ile reklam oluşturabilmektedir. Tiktok’ta reklam hesabı açarak direkt olarak reklam verebileceğiniz gibi kendi hesabınız üzerinden de tanıtım yapabilirsiniz. Ancak bilinmesi gerekir ki, eğer kişisel Tiktok hesabınızdan tanıtım yapacaksanız yalnızca reklam amaçlı uygulamayı kullanmamalı ve insanlara çekici gelecek içerikler ile takipçilerinizin devamlılığını sağlamalısınız. Aksi halde, Tiktok kullanıcıları yalnızca reklam görmekten sıkılacak ve sizi takip etmeyi bırakacaktır.

Tiktok kişisel hesabınızda reklam yapmak istiyorsanız, popüler videolar çekmeli ve bu videoların içerisine kendi ürününüzü eklemelisiniz. Örneğin bir dans videosu içerisinde giydiğiniz tişörtünüzü açıklama kısmına bırakabilirsiniz. Ancak tek başına tişört gibi bir ürün tanıtımı yaparsanız, insanlar etkilenmeyecektir.

Tiktok Reklam Hesabı Nasıl Açılır?

Tiktok reklam hesabı, firma bazında açılan ve tanıtım yapmayı amaçlayan hesaplardır. Bu hesaplar, Tiktok kişisel hesaplardan daha farklı olmaktadır. Tiktok kişisel hesaplar açılırken yapılan işlem bile değişkenlik göstermektedir.

Tiktok ads üzerinden reklam vermek ve bilinirliğinizi arttırmak için Tiktok platformunun kayıt sayfasında bulunan iki seçenekten biri olan “Business promote goods/services” seçeneğine tıklamalısınız. Diğer seçenek, kişisel hesap açmak ile alakalı olup reklam hesabıyla bir ilgisi yoktur.

“Promote goods/services” seçeneğine tıklamanız durumunda karşınıza bir form gelecektir. Bu form, şirket bilgilerini almak üzerine oluşturulmuştur. Karşınıza çıkacak olan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

Tiktok reklam hesabı açmak için gereken formu doldurduktan sonra, Tiktok yetkilileri sizinle iletişime geçecektir. Mail hesabınıza gönderilecek olan Tiktok yetkili mesajında ajansınızın iletişime geçebileceği bir mail adresi olacaktır. Bu mail adresini kullanarak talebinizi oluşturabilmeniz mümkündür.

Tiktok yetkili reklam firmasından gelecek olan bilgiye göre panelinizi yönetmeye ve reklamlarınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak bu işin ücretli olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Pek çok ünlü şirket, reklamlarını Tiktok platformu üzerinden paylaşmaktadır. Tiktok reklam hesabı için minimum bütçe 500 dolar olmaktadır. Eğer bu bütçeyi karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız ve ürünlerinizi genç kesime hitap ettiğinden eminseniz, Tiktok ads oldukça işinize yarayacaktır.

Tiktok Reklam Nasıl Yapılır?

Tiktok reklam nasıl yapılır sorusu, firmasının tanıtımını yapmak ve ürünlerin satışını arttırmak isteyen bireyler tarafından sorulmaktadır. Tiktok reklam hesabı oluşturma talebinde bulunan ve talepleri kabul edilen bireyler, kolaylıkla reklam oluşturabilmektedir.

Tiktok reklam hesabına sahip olan bireyler sayısız tarzda reklam oluşturup tanıtım yapabilmektedir. Üstelik reklamların hangi tür hesaplara gösterileceğini bile seçilebilmesi mümkündür. Reklamlarınızın hangi dilde açılan hesaplara gösterileceği, kaç yaş grubunun önüne çıkacağı gibi pek çok parametre sunulmaktadır. Bu parametreler sayesinde reklamlarınız çok daha verimli olacaktır.

Tiktok reklam hesaplarının son aşaması ise reklam üretimi yapmaktır. Firmalar, kendi müşteri kitlesine uygun reklamlar hazırlayabilmektedir. Tiktok reklamları yatay, dikey, kare gibi farklı ölçütlerde hazırlanabilmektedir. Üstelik Tiktok tarafından reklam hesaplarına özel olarak sunulan 300’ü aşkın şablon bulunmaktadır. Bu sayede rahatça kişiselleştirme yapabilirisiniz.

Tiktok reklam verme işleminde tercih edebileceğiniz 5 temel reklam modeli bulunmaktadır. Kendiniz ve firmanız için reklam içeriklerine bakarak karar vermeniz tavsiye edilmektedir. Tiktok reklam modelleri ile ilgili bilgi alabilmek için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Tiktok Brand Takeover Reklam Modeli

Tiktok reklam hesaplarında kullanılabilen reklam modellerinden bir tanesi Tiktok Brand Takeover olmaktadır. Bu reklam türü, Tiktok platformuna il giriş yapıldığı zaman kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu reklam 5 saniyelik kısa videodan oluşabileceği gibi, reklam resminin 5 saniye boyunca ekranda kalabilmesini de sağlayabilmektedir. Bu reklam türünü kullanmak isteyenler günlük satın alma işlemi yapmalıdır.

Tiktok Top View Reklam Modeli

Tiktok reklam modelleri arasında yer alan Tiktok Top View, uygulamaya ilk girişte ekranın tamamını kaplayan reklam türüdür. Günlük satın alma sistemi ile işleyen bu reklam türünde 5 ila 60 saniyelik reklam videoları kullanılmaktadır.

Tiktok One Day Max Reklam Modeli

Tiktok platformunda en sık karşılaşılan reklam modellerinden biri olan Tiktok One Day Max, kişiselleştirilmiş reklamlardır. Tiktok kullanıcıları, platform içerisinde gezinti yaparken karşılarına çıkan bu reklam, “Sizin İçin” başlığında olmakta ve kullanıcıların ilgisini çekebilecek şekilde uygulanmaktadır. Bu reklam modeli için de günlük satın alımlar yapılmaktadır.

Tiktok Brand Premium Reklam Modeli

Tiktok platformunda en fazla kullanılan ve en etkili olan reklam türü Tiktok Brand Premium olmaktadır. Bu reklam türü, “Sizin İçin” kısmında gösterilmektedir. One Day Max reklam modelinden farklı olarak tamamen kişiselleştirilebilmektedir. Yani reklamınızın kimlere gösterilebileceği, kaç yaş grubuna hitap ettiği gibi kişiselleştirmeler yapılabilmektedir. Üstelik bu reklam türünde günlük satın alımlar bulunmamaktadır. CPM sistemi olarak bilinen bin kişiye gösterim tutarı alınmaktadır. Yani reklam her bin kişiye ulaştığı zaman ücret alınacaktır.

Tiktok In-Feed Ads Conversion Reklam Modeli

Tiktok reklam modelleri arasında yer alan Tiktok In-Feed Ads Conversion, Tiktok hedeflerinden farklı olmaktadır. Özellikle e-ticaret odaklı olan ve benzer kitleler oluşturmaya yönelen bu reklam türü, iyi bir etkileşim isteyen firmalar tarafından tercih edilmektedir. CPI ve CPC şekillerinde satın alınabilen Tiktok In-Feed Ads Conversion reklam modeli, yeniden hedefleme ile kullanılabilmektedir.

Tiktok Hashtag Challenge Reklam Modeli

Tiktok reklamlarında hashtag (#) kullanarak marka etiketleyebileceğiniz ve bu sayede daha geniş kitleler ile etkileşim sağlayabileceğiniz bir reklam modelidir. Tiktok reklam hesaplarında en sık kullanılan reklam türlerinden bir tanesidir.

Tiktok takipçi paketleri: Tiktok Takipçi Satın Al

İlgili Yazılar:

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

TikTok Şifremi Unuttum

İnstagram Marketing Nedir?

TikTok Kampüs Temsilcisi Nedir?

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Çok Hızlı Yazıyorsun, Biraz Ara Ver!

Tiktok İlgilenmiyorum Nedir, Nasıl Geri Alınır?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

İnstagram 5xx Server Error Hatası Ve Çözümü

İnstagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Messenger Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram İşletme Hesapları Nasıl Düzenlenmeli?

İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram Hesabıma Giriş Yapan Cihazlar Ve Tarihleri

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Sipariş Ver! İletişim