İnstagram E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

İnstagram E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Birçok İnstagram kullanıcısı, İnstagram e-posta adresi nasıl değiştirilir soruna cevap aramaktadır. Kullanıcılar farklı nedenlerle e-posta adresini değiştirmek istemektedir.

İnstagram hesabınızla herhangi bir nedenle sorun yaşıyorsanız, tamamen kaybetmemek için İnstagram hesabınızdaki e-posta adresinizi değiştirmeniz önemlidir. İster saldırıya uğramış ister şifrenizi unutmuş olun İnstagram mail adresi değiştirme işlemi oldukça basittir.

Birçok İnstagram kullanıcısı, sahte e-posta veya artık kullanmadıkları eski e-posta adresleriyle platforma kaydolur. Güvenlik endişeleri için sahte e-postalar kullanmak iyi bir şey olsa da bu gelecekte farklı sorunlara neden olabilmektedir.

İnstagram hesabınızı kaydetmek için sahte bir e-posta adresi kulandıysanız, bir sorun durumunda İnstagram hesabınızı kurtarmada sorun yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla, İnstagram'ınız artık erişiminizin olmadığı eski e-posta adreslerinizden birine bağlıysa, İnstagram hesabınızı kaybetmemek için değiştirmeyi düşünmelisiniz. Pek çok kullanıcı gibi İnstagram e-posta değiştiremiyorum sorunuyla karşılaşmak istemiyorsanız, İnstagram e-postanızı değiştirmek bazı adımları izleyebilirsiniz.

İlgilinizi çekebilir: İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram İçin E-Posta Neden Önemli?

E-posta adresinizin İnstagram'da ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek yok. İnstagram şifrenizi unutursanız veya hesabınız başkalarının elindeyse, hesabınızı e-posta adresiniz üzerinden kurtarabilirsiniz. İnstagram hesabınızda oturum açmak için gerekli olan kod, bu durumda e-posta adresine gönderilir ve sizden oturum açmanız istenir.

İnstagram'da doğrulanmış bir e-posta adresiniz yoksa hesabınızı geri almanız çok zor olacaktır. Güvenli bir hesaba sahip olmak için, aktif bir e-posta adresini İnstagram hesabınızla eşleştirmeniz ve etkinleştirmeniz gerekir.

İnstagram'da aktif bir posta adresi kullanmak, hesabınıza istediğiniz zaman erişmenizi de sağlar. Parolanızı unutsanız da hesabınız çalınmışsa da hesabınıza her zaman e-posta adresiniz üzerinden erişebilirsiniz. Başka bir hesap oluşturmak isterseniz İnstagram'da aynı e-posta adresini başka bir isimle kullanabilirsiniz. Bu şekilde, her iki hesabınızı da korumayı daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Takipçi satın al

Uygulama İle İnstagram E-Posta Adresi Değiştirme

İnstagram e-posta adresinizi web üzerinden veya İnstagram uygulaması üzerinden değiştirebilmeniz mümkündür. İlk olarak uygulama üzerinden İnstagram e-posta adresi nasıl değiştirilir sorusunu cevaplandırabiliriz.

 • İnstagram uygulamasını açarak şifre ve kullanıcı adı bilgilerinizle hesabınıza giriş yapınız.
 • İnstagram profilinize dokunun ve “Profili düzenle” butonuna tıklayınız.
 • Profili düzenle dedikten sonra açılan sayfa içerisinde Kişisel Bilgiler Ayarları ibaresinin üzerine dokunmanız gerekmektedir.
 • Burada yazan e-posta adresinin doğru olduğundan emin olun.
 • E-posta adresini düzenlemek için üzerine dokunun.
 • İşlemi tamamlamak için "Bitti" seçeneğine ya da sağ üstte beliren tik işaretine dokunun.

Mail adresinizi değiştirdikten sonra İnstagram e-posta onaylama adımına geçebilirsiniz. Bunun için yeni e-posta adresinize onaylamanız için İnstagram tarafından bir mail gönderilmektedir.E-postanızı açtıktan sonra mail adresinizi onaylayabilirsiniz. E-posta adresinizi doğrulamadan, hesabınıza bu e-posta yoluyla erişemeyeceğinizi unutmayın.

Bilgisayardan İnstagram E-posta Adresi Değiştirme

İnstagram hesabınıza web sitesi üzerinden giriş sağladıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek de e-posta adresinizi değiştirebilirsiniz.

 • Sayfanın sağ üst tarafında "Profil" düğmesi bulunur bunun üstüne tıklayın.
 • İnstagram kullanıcı tutamacınızın hemen yanında 'Profili Düzenle' düğmesi yer almaktadır. Bunun üzerine tıklayın.
 • Kişisel  bölümünün hemen altında e-posta kimliği sütunu bulunur. Üzerine tıklayın ve şu anda kullandığınız kimlik ile güncelleyin ve gönder düğmesine tıklayın.

Uygun şekilde gönderildikten sonra, az önce verdiğiniz kimlik üzerinde bir onay postası alacaksınız.

İnstagram’a Giriş Yapmadan Mail Adresi Değiştirme

Uygulama üzerinden İnstagram e-posta değiştirme işlemi gibi, İnstagram’a giriş yapmadan da e-posta adresinizi değiştirebilmeniz mümkündür. Ancak bu şekilde denemeden önce, uygulamaya kaydolduğunuz telefon numarasına veya e-postaya erişiminiz olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Telefon numaralarına veya önceki e-posta adreslerine erişiminiz yoksa hesabınızı kaybedebilme olasılığınız bulunmaktadır.

Bu aşama aynı zamanda İnstagram kullanıcılarının hesaplarını geri almak için kullandıkları benzer bir yoldur. Sonunda İnstagram sizden yeni e-posta adresini ve telefon numarasını istemektedir. Bu aşamada herhangi bir e-posta adresini girebilmeniz mümkündür.

 • İlk olarak İnstagram giriş sayfasını açın.
 • Kullanıcı adı, numara veya e-posta adresini girin.
 • İnstagram sizi şifre değiştirme sayfasına götürene kadar giriş sağlayın.
 • E-posta adresini onaylama sayfasını gösterene kadar talimatları izleyin.
 • Yeni e-posta adresini ve telefon numarasını girin.
 • Son olarak da girdiğiniz e-posta adresinizi onaylayın.

İnstagram e-postasını değiştirmek hem oturum açarken hem de oturum açmadan yapılabilecek bir işlemdir. Mail hesabınıza girebiliyorsanız, profile giderek e-posta adresiniz değiştirebilirsiniz. Hesabınızı açamıyorsanız da İnstagram'daşifremi unuttum seçeneğini kullanmanız gerekir.

İnstagram hesabınızda oturum açarken veya e-postayı değiştirirken hala sorun yaşıyorsanız, resmi İnstagram Yardım Sayfasına bakabilirsiniz. Burada, İnstagram hesabınızı kurtarmanıza yardımcı olacak adımları bulabilir ya da İnstagram destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm bloglar: https://takipavm.com/blog/

Site haritası: Takipavm Site Haritası

İçindekiler:

 • İnstagram e-postamı unuttum
 • İnstagram e-posta nasıl bulunur
 • İnstagram e-posta bulma
 • İnstagram e-posta değiştirme
 • İnstagram e-posta öğrenme
 • İnstagram e-posta doğrulama
 • İnstagram e-posta arama aracı
 • İnstagram e-posta değiştirilmiş
 • İnstagram e-posta gelmiyor
 • İnstagram e-posta onaylanmıyor

Önerilen içerikler:

 1. İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?
 2. İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?
 3. İnstagram Biyografiye Nasıl 2 Link Eklenir?
 4. İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır?
 5. Sosyal Medya’da Fenomen Olmanın Yolları
 6. İnstagram'ı Güvenli Tutmaya Yönelik Araçlar
 7. İnstagram Fotoğraf Birleştirme
 8. İnstagram İşletme Hesapları Nasıl Düzenlenmeli?
 9. İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?
 10. İnstagram Hesabıma Giriş Yapan Cihazlar
Anasayfa Sipariş Ver! İletişim