İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram fotoğraf birleştirme, instagram gönderi ve hikayelerinde aynı anda birden fazla fotoğraf yükleme isteyen insanlar tarafından kullanılmaktadır. Birçok insan tarafından kullanılan ve pek çok özelliği sahip olan instagram, insanların fotoğraf ve video paylaşmasını olanaklı kılan bir sosyal medya platformudur. Temel amacı fotoğraf ve video paylaşılması olduğu için insanlara pek çok özellik sunulmakta, bu sayede kişiler farklı şekillerde fotoğraf paylaşımı yapabilmektedir.

Bilindiği üzere birçok instagram kullanıcısı, instragram üzerinden aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşmaktadır. Aynı temaya ait olan fotoğraflar ayrı ayrı paylaşıldığında istenilen etki sağlanamamakta ve takipçiler sürekli fotoğraf görmekten sıkılabilmektedir. Bu nedenle Instagram’da çoklu fotoğraf paylaşma, birden fazla fotoğrafın paylaşılmasının en akıllıca yolu olarak görünmektedir. Peki ama instagram fotoğraf birleştirme nasıl yapılır?

İnstagram'da Çoklu Fotoğraf Paylaşma

Instagram, insanların aynı anda birden fazla fotoğraf paylaşabilmesi için yeni bir özellik getirmişti. Bu özellik sayesinde bir gönderide en fazla 10 fotoğraf olacak şekilde çoklu fotoğraf paylaşımı mümkün. Instagram tarafından getirilen bu özellik, insanların gönderilerinin çok daha düzenli olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle birçok insan, tek tek fotoğraf paylaşımı yapmaktansa instagram’da çoklu fotoğraf paylaşımı yapmaktadır. Peki çoklu fotoğraf paylaşımının özellikleri nelerdir?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme

İnstagram fotoğraf birleştirme özelliği birçok insan tarafından kullanılan özelliklerden bir tanesidir. Profil kısımlarının şık ve düzenli bir görüntüye sahip olmasını isteyen kişiler, tek tek fotoğraf paylaşımı değil de çoklu fotoğraf paylaşımı yapmaktadır. Bu özelliğin hem instagram hikayeleri hem de gönderiler için geçerli olduğunu ifade etmek mümkündür.

İnstagram albüm özelliği olarak da bilinen çoklu fotoğraf paylaşımını mümkün kılan özellik, birden fazla paylaşım yapmak isteyen insanların işlerini kolaylaştırmaktadır. Bilindiği üzere bu özellik gelmeden önce birçok insan, birden fazla fotoğraf paylaşmak istediklerinde çeşitli sorunlar ile karşılaşıyordu. Instagram, art arda fazla paylaşım yapan kişilerin hesaplarını donduruyor ve kişilerin belirli bir süre instagramdan uzak kalmasına neden oluyordu. Fakat instagram çoklu fotoğraf özelliği, bu sorunları çözmüş ve insanların kolay bir şekilde art arda fotoğraf paylaşmasını olanaklı hale getirmiştir. Peki instagram çoklu fotoğraf özelliği ile neler yapılabilir?

İnstagram fotoğraf birleştirme dışında, takipçi satın al kategorimizi keşfedin! Hızlı, güvenilir ve ucuz takipçi satın alın!

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Instagram tarafından getirilen ve birçok insanın kolay bir şekilde fotoğraf paylaşmasını olanaklı hale getiren instagram çoklu paylaşım özelliği ile şunlar yapılabilmektedir:

 • Bir gönderide birden fazla fotoğraf paylaşabilirsiniz.
 • Bir gönderide birden fazla fotoğraf paylaşarak her fotoğraf için tek tek beğeni alabilirsiniz.
 • Çoklu fotoğrafın olduğu gönderileri tek bir albüm gibi indirilebilirsiniz.
 • Çoklu fotoğraf olan gönderiler üzerindeki fotoğrafların hepsine ulaşabilmek için sağa ya da sola kaydırma yapabilir, bu sayede bütün fotoğraflara ulaşabilirsiniz.
 • Fotoğrafların her birine ayrı filtreleme ya da fotoğrafların tamamına aynı filtreleme işlemi uygulayabilirsiniz.
 • Her bir gönderide en fazla 10 adet fotoğraf kullanabilirsiniz.

Instagram çoklu paylaşım özelliği ile birlikte kişiler, yukarıdakilerin hepsini yapabilme imkanına kavuşmaktadır. Peki çoklu paylaşım özelliği ile ilgili kurallar nelerdir?

Instagram Çoklu Fotoğraf Özelliği Kuralları Nelerdir?

Instagram çoklu fotoğraf özelliği ile ilgili birçok kural bulunmaktadır. Bu özelliği kullanmak isteyen kişilerin bu kurallardan haberdar olması gerekmektedir. Bu kuralları bilmek, özelliği çok daha etkili bir şekilde kullanmayı mümkün kılacağı için çok önemlidir. Instagram çoklu fotoğraf özelliği kuralları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Bir gönderide maksimum 10 adet fotoğraf paylaşılabilmektedir.
 • Bir gönderide yer alan minimum paylaşım sayısı ise ikidir.
 • Çoklu fotoğrafları görmek isteyen kişilerin hesaplarına giriş yapması ve gönderinin üzerine gelerek sağa ya da sola kaydırma yapması gerekmektedir.

Bu kurallar dahilinde kişiler kolay bir şekilde birden fazla fotoğraf paylaşabilir, paylaşılan gönderileri görebilir. Peki Instagram çoklu fotoğraf özelliği nasıl kullanılır?

Instagram Çoklu Fotoğraf Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram tarafından kullanıcılara sunulan ve kullanıcıların rahat bir şekilde birden fazla fotoğraf paylaşmasını olanaklı kılan instagram çoklu fotoğraf özelliği, oldukça kolay kullanılmaktadır. Özelliğin kullanılabilmesi için instagram uygulamasının güncel olması gerekmektedir. Uygulama güncelse eğer aşağıdaki adımların sırası ile uygulanması, çoklu fotoğraf paylaşılmasını olanaklı kılmaktadır:

 • İlk önce instagram gönderi kısmına gelerek burada çoklu fotoğraf özelliğini seçin.
 • Ardından galeriden fotoğraf seçebilir ya da yeni fotoğraflar çekebilirsiniz. En fazla 10 adet fotoğraf seçebilirsiniz.
 • Paylaşım öncesi fotoğraflar üzerinden yapmak istediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Tüm düzenlemeler sonrasında onaylama tuşuna basarak fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

Instagram çoklu fotoğraf özelliği bağlamında fotoğraf paylaşmak isteyen kişilerin yukarıdaki adımları sırası ile uygulaması gerekmektedir.

Instagram Hikaye Nedir?

Bilindiği gibi instagram story kısmında da çoklu fotoğraf paylaşılması mümkün. Bu alanda çoklu fotoğraf paylaşmadan önce instagram hikaye kısmının ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Fotoğraf ve video yayınlanabilen ve yayınlanmasından 24 saat sonra kendiliğinden görsellerin kaybolduğu bir alan olan hikaye kısmı, birçok insan tarafından kullanılan bir özelliktir. Pek çok instagram kullanıcısı, bu alanda fotoğraf ya da video paylaşmaktadır. Peki instagram hikayede çoklu fotoğraf nasıl paylaşılır?

Instagram Hikayede Çoklu Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Instagram hikaye kısmında çoklu fotoğraf oldukça kolay. Bunun için kişilerin şu adımları sırası ile uygulaması gerekmektedir:

 • İlk önce instagram hikaye kısmına geçerek paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Bu işlem sonrasında fotoğrafı küçülterek bir köşeye sabitleyin.
 • Instagram uygulamasını kapatmadan galerinize geçiş yapın.
 • Galerinizden eklemek istediğiniz bir diğer fotoğrafı seçin ve fotoğrafın üzerine basılı tutarak kopyala butonunu tıklayın.
 • Ardından instagram uygulamasını tekrar açın ve ilk fotoğrafın yan kısmına uzun süreli basın ve “yapıştır” butonunu seçin.

Bu sayede iki fotoğraflı bir hikaye oluşturulacaktır. Bu işlemlerin tekrar edilmesi ile birlikte daha fazla fotoğraf ekleyerek hikaye paylaşımı yapabilirsiniz.

Instagram Çoklu Fotoğraf Önemi

Instagram’da yan yana fotoğraf koyma, birçok bakımdan öneme sahiptir. Bu sayede kişiler birden fazla fotoğrafları aynı gönderi içinde paylaşabilmektedir. Bu ise kişilerin profillerinde bir düzen oluşmasını sağlamaktadır. Öte yandan art arda paylaşım yapıldığında takipçilerin gönderi bolluğundan sıkılma ihtimali de bulunmaktadır. Bu nedenle instagram tarafından kullanıcılara sunulan çoklu fotoğraf paylaşma özelliğinin kullanılması, birçok insanın ön planda olmasına yardımcı olmaktadır.

Instagram çoklu fotoğraf özelliği kullanmak isteyen kişilerin gerekli adımları uygulaması ve bu adımlar dahilinde paylaşım yapması gerekmektedir. Pek çok kişi, instagram tarafından çoklu fotoğraf özelliğinin yayınlanması sonrasında bu özellik dahilinde paylaşım yapmaya başlamıştır.

İlgili Yazılar:

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

TikTok Şifremi Unuttum

İnstagram Marketing Nedir?

TikTok Kampüs Temsilcisi Nedir?

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Çok Hızlı Yazıyorsun, Biraz Ara Ver!

Tiktok İlgilenmiyorum Nedir, Nasıl Geri Alınır?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

İnstagram 5xx Server Error Hatası Ve Çözümü

İnstagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Messenger Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram İşletme Hesapları Nasıl Düzenlenmeli?

İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram Hesabıma Giriş Yapan Cihazlar Ve Tarihleri

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Sipariş Ver! İletişim