İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram hesabımı kapattım, nasıl açabilirim diyen kullanıcılar gerekli bilgileri pek çok internet sitesinden elde edebilmektedir. Günümüzde İnstagram, diğer sosyal medya platformlarından daha çok tercih edilmektedir çünkü bu sosyal medyanın kullanıcıları hem yakın çevreleri ile iletişim içerisinde olabiliyor hem paylaşım yapabiliyor hem de iş yapmak istediklerinde satış gibi durumları gerçekleştirebiliyor. Bu kadar kapsamlı bir içeriğe sahip olması nedeniyle de İnstagram en çok tercih edilen sosyal medya platformları arasında yer alıyor.

İnsanlar kendi bilgileri veya bir kurum üzerine çalışıyorsa kurum bilgileri ile birlikte basit bir şekilde İnstagram hesabı açabilmektedir. Açtıkları hesap sayesinde istedikleri aktiviteyi rahatlıkla gerçekleştirebilmektedirler. Ancak çoğu kullanıcı hesaplarını bir süre kapatmak ve sosyal medyalardan uzak durmayı tercih etmektedir. Hal böyle olunca da belli bir süre sonra hesaplarını nasıl tekrar aktif hale getirebilecekleri konusunda arayışa girmektedirler.

İnstagram kapatılan hesap açma işlemi, hesabını kapatan bireyler tarafından sıkça araştırılan bir konudur ve bazı internet sitelerinde bu konu ile alakalı detaylı bilgiler yer almaktadır. İnstagram kullanıcıları hesaplarını aktif hale getirebilmek için bu internet sitelerinden yararlanabilir ve izlemeleri gereken adımları öğrenebilir. Ancak İnstagram hesabını kalıcı olarak silen kişiler mevcut hesaplarını tekrar aktif hale getiremezler ve hatta kullandıkları kullanıcı adını da tekrardan kullanamazlar.

İnstagram kullanan ve hesaplarını bir süre kapatan bireyler, hesap kapatma işleminden 1-2 gün sonra hesaplarını tekrar aktif hale getirebilmektedir. Bu işlem için de kullanıcı adı ve şifre bilmek yeterlidir. Hesabınıza giriş yapmak için İnstagram.com adresine girebilir ve buradan giriş yap seçeneği sayesinde hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz. Ancak kalıcı olarak kapatılan ve silinen hesapların tekrar aktif hale getirilmesi, diğer duruma göre biraz daha zor ve hatta imkansızdır.

İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram hesap silme, hesaplarını kapatmak veya tamamen silmek isteyen bireylerin incelediği bir durumdur. Bu seçenekte bilinmesi gereken en önemli detay ise silinen hesabın geri getirilemeyeceğidir. İnstagram kullanıcıları geçici olarak hesaplarını kapattıklarında, dondurma işlemini gerçekleştirdiklerinde, mevcut profil düzenleri aynı şekilde kalabilmektedir. Ancak hesabını silen bireylerin bilgileri ve profilleri kalıcı olarak kaldırılmaktadır. Bu bilgi doğrultusunda hesaplarını yine de silmek isteyen bireyler ilgili detayları pek çok internet sitesinden elde edebilmektedir.

İnstagram hesap silme işleminden sonra kullanıcının hesabında yer alan yorumlar, beğeniler, takipçiler ve paylaşımlar gibi pek çok içerik otomatik olarak silinecektir. Bunun yanı sıra silinen hesabın kullanıcı adı tekrar farklı hesaplarda da kullanılamayacaktır. Bu nedenle kullanıcıların hesap silme işlemini iki kez düşünmeleri tavsiye edilmektedir. Bu sonuçlara rağmen hesaplarını tamamen kapatmak isteyenlerin izleyeceği adımlar aşağıda sırasıyla detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

  • İnstagram hesap silme işlemi İnstagram uygulaması üzerinden yapılamayacağı için İnstagram.com internet sitesi üzerinden hesap açmanız gerekmektedir.
  • İnternet sitesi üzerinden giriş yapıldıktan sonra hesabı sil seçeneğine gidilmelidir ve buradan hesap silme adımları uygulanmalıdır.
  • Hesabınızı silmek istediğiniz zaman hesabı neden sildiğinize dair cevap vermeniz istenecektir ve bunun için bir seçenek gönderilecektir. Cevaplardan hangisi size uyuyorsa onu seçip şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Kendi hesabınız yerine farklı bir hesabı silmek istediğiniz zaman ise hesabı sil sayfası üzerinde yer alan kullanıcı adı kısmına tıklayın ve burada çıkan kullanıcı adından çıkış yapın. Silmek istediğiniz hesaptan giriş yaparak yukarıda anlatılan adımları izleyin ve silmek istediğiniz hesabı kalıcı olarak silin.

Yukarıda yer alan hesap silme adımlarından sonra silmek istediğiniz hesap tamamen kapanacaktır ve tekrar aktif hale getirmek istediğinizde bu işlem mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda hesabı sildiğiniz kullanıcı adınız ile farklı bir hesap açmanız da imkansızdır. Hesap silme işlemini tercih edeceğiniz zaman karşılaşacağınız bu durumları göz önünde bulundurmanızda ve buna göre hareket etmenizde fayda olacaktır.

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan İnstagram hesabı nasıl açılır sorusu, kullanıcıların isteği dışında hesaplarının kapatılması sonucunda merak edilmektedir. İnstagram, global bir platformdur ve milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Her yaş grubuna hitap etmesinden ötürü paylaşımlar ve kullanım hakkında bazı kurallar belirlemektedir. İçerik kurallarına veya diğer kurallara uymayan kullanıcılar tespit edildiğinde hesapları İnstagram tarafından kapatılmaktadır. Bu problem ile karşılaşan İnstagram kullanıcıları da doğal olarak hesaplarını kurtarma yollarını aramaya başlamaktadır.

Öncelikle hesabınız kapatıldığında neden böyle bir sorun ile karşılaştığınıza dair bir bilginiz olması gerekmektedir. Hesabınız kapandığında İnstagram sizi hesabınızdan atarak giriş sayfasına yönlendirecektir ve kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmayı denediğinizde hesabınızın kapatıldığına dair bir bilgilendirme mesajı gönderecektir. Giriş sayfasında bilgilendirme mesajı almayan kullanıcılar mail adreslerini kontrol edebilirler. İnstagram hesapları kapattığı durumlarda kişilerin e-posta adreslerine bilgilendirme metni göndermektedir. Bunun yanı sıra kullanıcıların itiraz hakları da bulunmaktadır ve bu hak yine İnstagram tarafından tanınmaktadır.

İnstagram hesaplarının neden kapandığını öğrenen kullanıcılar, İnstagram hesap kurtarma formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak İnstagram ile iletişime geçebilirler. Doldurmuş olduğunuz form İnstagram tarafından incelendikten sonra mail adresinize bir kod gönderilecektir ve daha sonra yüzünüzün belli olduğu bir fotoğraf göndermeniz istenecektir. Bu adımları da tamamladıktan sonra gönderdiğiniz fotoğraf ile kapatılan hesaptaki fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır.

İnstagram Hesabı Neden Kapatılır?

İnstagram hesabı neden kapatılır sorusu bu problem ile karşılaşan veya karşılaşmamak adına dikkat edecek olan bireyler tarafından merak edilmektedir. İnstagram, belli kurallar çerçevesinde kullanım hakkı tanımaktadır ve bu kuralların dışına çıkan hesapları otomatik olarak kapatmaktadır. Aşağıda yer alan nedenler İnstagram hesabınızın kapatılmasına neden olan sebeplerden bazılarıdır.

  • Telif hakkı ihlali
  • Çok fazla farklı dns adreslerinden giriş yapılması
  • Şiddet, ırkçılık gibi toplumu zedeleyen paylaşımların yapılması
  • +18 paylaşımlarda bulunulması

Yukarıda yer alan nedenlerden birisini ihlal ettiğiniz durumlarda İnstagram bunu tespit eder ve gerekli işlemleri başlatarak hesabınızın kapatılmasını onaylar. Hesabınızın kapanmamasını istiyorsanız İnstagram’ın belirlediği kurallar çerçevesinde hesabınızı kullanmanız tavsiye edilmektedir.

İlgili Yazılar:

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

TikTok Şifremi Unuttum

İnstagram Marketing Nedir?

TikTok Kampüs Temsilcisi Nedir?

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Çok Hızlı Yazıyorsun, Biraz Ara Ver!

Tiktok İlgilenmiyorum Nedir, Nasıl Geri Alınır?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

İnstagram 5xx Server Error Hatası Ve Çözümü

İnstagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Messenger Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram İşletme Hesapları Nasıl Düzenlenmeli?

İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram Hesabıma Giriş Yapan Cihazlar Ve Tarihleri

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Anasayfa Sipariş Ver! İletişim