Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabı kalıcı olarak nasıl kapatılır sorusu pek çok kullanıcı tarafından merak edilmekte ve incelenmektedir. Hemen hemen çoğu kişinin sosyal medya kullandığı bilinmektedir. En çok kullanılan ve en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medyalar; Twitter, Facebook, Snapchat ve Instagram’dır. İnsanlar gerek meslekleri doğrultusunda gerekse de yakın çevrelerini takip etme amacıyla bu platformlardan yararlanmaktadır.

Instagram, bugün bilindiği üzere oldukça fazla kullanıcı sayısına sahiptir ve bu nedenle de pek çok özelliği barındırmaktadır. Instagram kullanıcıları bu platform üzerinden paylaşım yapabildiği gibi satış veya ürün tanıtımı gibi meslekleri için de işler yapabilmektedir. Ancak bazı sebeplere bağlı olarak pek çok kişi hesabını kapatmayı tercih de edebilmektedir. Hal böyle olunca akıllara Instagram hesabı nasıl kalıcı olarak kapatılır sorusu gelmektedir.

İnstagram Kalıcı Hesap Kapatma

İnstagram hesaplarını kalıcı olarak kapatmak isteyen bireyler bu konu ile alakalı pek çok araştırma yapmaktadır. İnternet sitelerinin çoğu bu işlemin nasıl yapılacağı konusunda detaylı adımları vermektedir. Bu adımlar sayesinde insanlar hesaplarını kapatmak istedikleri zaman kalıcı olarak kapatabilmektedir. Ancak Instagram, kendi sayfası üzerinden hesap silme veya hesap kapatma seçeneklerini sunmamaktadır ve bu nedenle pek çok kullanıcı arama motoru üzerinden hesabını en güvenli yoldan nasıl kapatabileceğini araştırmaktadır.

Instagram kalıcı hesap kapatmak, bir süre sonra tekrar hesabınıza erişim sağlayabileceğinizi belirtirken kalıcı hesap silme işleminde sildiğiniz hesaba tekrar erişmeniz imkansız duruma gelmektedir. Bu nedenle kullanıcılar bu iki seçenek arasında bir karar vermeli ve bu karar doğrultusunda hareket etmelidir. Instagram kalıcı hesap kapatma başlığını araştırdığınız zaman karşınıza çıkacak linkten yararlanarak hesap kapatma adımlarına başlayabilirsiniz. Aşağıda bu adımlar ile ilgili detaylı anlatım verilmiştir.

 • Hesap kapatma işleminden önce Instagram hesabınızın açık olup olmadığını kontrol edin ve kapalı ise açık hale getirin.
 • Instagram hesabınızda oturum açtıktan sonra hesap kapatma işlemi yapacağınız zaman karşınıza bu işlemi neden yapmak istediğinizi soran bir sayfa gelecektir ve sizden belirli bir cevap istenecektir. Size sunulan seçeneklerden en uygun olanını seçerek diğer adıma geçebilirsiniz.
 • Neden hesabı kapatmak istediğinizi belirten açıklamada bulunduktan sonra Instagram, hesabınızın kapatıldığına dair gerekli bilgileri içeren kısa metni sizinle paylaşacaktır. Hesabı kalıcı olarak silmediğiniz durumlarda aynı kullanıcı adından yararlanarak tekrar hesabınıza giriş yapma şansı da tanınmaktadır.

İnstagram Hesabı Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabı dondurma nasıl yapılır sorusu da yine Instagram kullanıcıları tarafından sıkça araştırılan ve incelenen durumlar arasında yer almaktadır. Instagram pek çok özelliği içerisinde barındıran bir sosyal medya platformudur ve bu nedenle çok fazla kullanıcıya sahiptir. İnsanlar bu sosyal medya sayesinde paylaşımda bulunabilir ve hatta satış yaparak gelir dahi elde edebilir. Ancak çoğu kullanıcı belli bir süre sosyal medyadan uzak durmak adına hesaplarını geçici olarak kapatmayı tercih eder ve bu işleme de hesap dondurma işlemi denilmektedir.

İnstagram hesap dondurma hakkında pek çok yazıyı çeşitli internet sitelerinden bulabilirsiniz. Arama motoruna Instagram hesap dondurma yazdığınız anda karşınıza pek çok bilgi ve uygulama adımları çıkacaktır. Bu bilgilerden yararlanarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Instagram hesabını geçici olarak kapatmak, yani dondurmak, hesabınıza yer alan paylaşımlarınıza ve bilgilerinize zarar vermez ve siz hesabınızı aktif hale getirene kadar bilgileriniz aynı şekilde korunur.

Aşağıda Instagram hesap dondurma işlemi için yapılması gereken adımlar sırasıyla detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

 • Instagram hesaplarını geçici olarak kapatmak isteyen bireyler öncelikle Instagram.com adresi üzerinden Instagram’a giriş yapmalıdır.
 • Yapmanız gereken ikinci işlem ise kendi profil sayfanıza gitmek ve profilimi düzenle kısmının aşağısında yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğini tıklamaktır.
 • 2. Adımı uygulayacağınız esnada Instagram size. “Neden hesabını kapatıyorsun?” tarzında bir soru yönlendirecektir ve şifrenizi tekrar girmenizi isteyecektir. Hesabınızı neden kapattığınıza dair size sunulan cevaplardan birini seçerek ve şifrenizi girerek bu adımı tamamlayabilirsiniz.
 • Daha sonra hesabımı kapat seçeneğine tıklamanız gerekmektedir ve bu işlemi yerine getirebilmek için aynı zamanda hesabınıza erişebilmeniz gerekmektedir.
 • Hesabınızı daha sonra aktif hale getireceğiniz zaman kullanıcı adınızı ve şifrenizi hatırlamazsanız bu konu hakkında size yönlendirilen ipuçlarından yararlanabilirsiniz.
 • Tüm bu işlemleri yalnızca hesabınızı tanımadığınız kişilerin görmemesi için gerçekleştiriyorsanız hesabınızı geçici olarak kapatmak yerine hesabınızı gizli moda alabilir veya sizi görmesini istemediğiniz kullanıcıları engelleyebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurmayı Tekrar Açma

Instagram kullanıcıları bazı sebeplerden dolayı hesaplarını geçici olarak kapatmayı tercih etmektedir ve belli bir süre sonra hesaplarını tekrar aktif hale getirebilmek için Instagram hesap dondurmayı tekrar açma konusunu incelemektedir. Instagram hesaplarını kalıcı olarak silmediğiniz veya kapatmadığınız zaman hesabınıza tekrar erişim sağlamanız mümkündür. Aynı zamanda Instagram, hesabını geçici olarak kapatan bireylerin profil düzenlerini aynı şekilde korumaya devam etmektedir. Aşağıda yer alan detaylı açıklamada dondurulan hesabı nasıl aktif hale getirebileceğinizi görebilirsiniz.

 • Instagram hesaplarını geçici olarak kapatan, donduran, bireylerin hesaplarını tekrar aktif hale getirebilmek için 1-2 gün kadar beklemeleri gerekmektedir.

 • Hesabınızı dondurduktan hemen sonra veya size tanınan süre zarfı içerisinde giriş yapmayı denerseniz hatalı kullanıcı veya şifre yanlış gibi uyarılar almanız oldukça muhtemeldir.
 • Bu tür durumlar ile karşılaşırsanız endişe duymanıza gerek yoktur çünkü yaklaşık 48 saat sonra hesabınızı tekrar aynı adımları uygulayarak aktif hale getirebilirsiniz.

Instagram hesap dondurma konusunda merak edilen bir diğer konu ise hesap dondurma limiti veya hesap dondurduktan sonra kaç gün beklemek gerektiğidir. İnsanlar Instagram hesaplarını diledikleri kadar dondurup tekrar aktif hale getirebilir ancak üst üste yapılan bu işlemde belli bir sınırlandırma getirilmektedir. Örneğin dondurulan hesap aktif hale getirildikten sonra tekrar dondurulmak istenirse bu işlem için 7 gün kadar beklemeniz gerekecektir.

İnstagram takipçi paketleri; Takipçi Satın Al

İlgili Yazılar:

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

TikTok Şifremi Unuttum

İnstagram Marketing Nedir?

TikTok Kampüs Temsilcisi Nedir?

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Çok Hızlı Yazıyorsun, Biraz Ara Ver!

Tiktok İlgilenmiyorum Nedir, Nasıl Geri Alınır?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

İnstagram 5xx Server Error Hatası Ve Çözümü

İnstagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Messenger Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram İşletme Hesapları Nasıl Düzenlenmeli?

İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram Hesabıma Giriş Yapan Cihazlar Ve Tarihleri

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Sipariş Ver! İletişim