İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İçindekiler;

 1. İnstagram kullanıcı adı değiştirme süresi
 2. İnstagram kullanıcı adı değiştirme sorunu
 3. İnstagram kullanıcı adı değiştirme linki
 4. İnstagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?
 5. İnstagram kullanıcı adı değiştirme hatası
 6. İnstagram kullanıcı adı değiştirme sınırı
 7. İnstagram kullanıcı adı değiştirme

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Özellikle de son zamanların en sık kullanılan aplikasyonlarından bir tanesi, hiç kuşkusuz İnstagram uygulamasıdır. Farklı yerlerden ve ülkelerden milyonlarca insanın kullandığı bu uygulamalarda, paylaşmak istediğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı yayınlayabilirsiniz. İnstagram hesabınızı açarken ise hem hesabınıza giriş yapabilmeniz için hem de tanıdığınız insanların sizi bulabilmesi ve ekleyebilmesi için, bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. İnstagram kullanıcı adı bulma ise; tamamen size bağlı olan bir işlemdir. Ancak seçeceğiniz kullanıcı adının başka birine ait olmaması gerekir. Aksi takdirde bu kullanıcı adını almanız mümkün olmayacaktır. Hesabınızı açarken, İnstagram size uygun olabilecek bazı kullanıcı adlarını size sunacaktır. Ancak siz bunları seçmek zorunda değilsiniz.

Yaygın olarak kullanılan bütün sosyal medya platformları gibi İnstagram uygulamasında da İnstagram kullanıcı adı değiştirme seçeneği de mevcuttur. Hesabınızı açarken yazdığınız kullanıcı adından sıkıldıysanız ve daha dikkat çekici bir isim kullanmak istiyorsanız isim değişikliği yapmak sizin için iyi bir alternatif olabilir. Hem Android işletim sistemine sahip olan telefonlarınızdan hem de IOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınızdan İnstagram kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkün olacaktır. Eğer İnstagram uygulamasını telefondan değil bilgisayardan web sürümünü kullanıyorsanız, bilgisayarınızdan da kullanıcı adınızı değiştirebilmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu işlemi, üst üste sürekli tekrarlamanız işleminizin gerçekleşmesine de engel olacaktır. Bu nedenle isminizi değiştirmeden önce ne yapacağınıza karar vermeniz sizin için daha doğru olacaktır.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram’ı uzun süredir aynı isimle kullanıyorsanız ve artık sıkıldıysanız ve İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir?  Sorusunun cevabını merak ediyorsanız, bu makale size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Kullanıcı adınızı kendi isteğinize göre, sadece harflerden, harflerle beraber rakamlardan ya da sembollerden oluşturmanız da mümkün olacaktır. Aynı zamanda hem hesabınıza girerken hem de şifre ya da e-posta değişikliği gibi işlemlerinizi yaparken kullanıcı adınıza ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle kullanıcı adınızı unutmayacağınız bir isimden seçmeniz gerekmektedir.

İnstagram kullanıcı adınızı değiştirmek için;

 • Öncelikle telefonunuzda İnstagram uygulaması yoksa bu uygulamayı indirin ya da web sürümü üzerinden İnstagram’a giriş yapın
 • Daha sonra ise; kullanıcı adı ve şifrenizi girerek kendi hesabınıza giriş yapın.
 • Eski kullanıcı adınızı değiştirebilmek için, kendi sayfanıza girin ve burada yer alan “Ayarlar” kısmına tıklayın ve “Profil Düzenle” seçeneğine giriş yapın.
 • Bu kısımda mevcut kullanıcı adınızı görüntüleyebileceğiniz bir yer karşınıza çıkacaktır. Bu kısmı görüntülediyseniz, kullanıcı adınızın yazdığı yere tıklamanız gerekir.
 • Daha sonra ise; eski kullanıcı adınızı oradan silmeniz ve yeni belirlemiş olduğunuz adı yazmanız gerekmektedir.
 • Eğer kullanıcı adınızı değiştirmeye çalışıyor fakat İnstagram kullanıcı adımı değiştiremiyorum tarzında şikayetlerde de bulunuyorsanız, seçtiğiniz kullanıcı adının başka bir kişi tarafından alınmadığına emin olmanız gerekmektedir. İnstagram kurallarına göre, herhangi bir kullanıcı adı yalnızca bir kişiye verilmektedir. Bu nedenle başkasına ait olan bir kullanıcı adını almanız ve isminizde değişiklik yapmanız imkansızdır. Fakat bu ismi alma konusunda ısrarcıysanız, seçtiğiniz kullanıcı adının yanına, başına ya da ortasına, istediğiniz herhangi bir harfi, rakamı ya da sembolü ekleyerek yeniden düzenleyebilirsiniz. Eğer yeni seçtiğiniz kullanıcı adı, İnstagram tarafından uygun görüldüyse ve almanıza izin verildiyse, “Tamam” seçeneğine tıklayarak kullanıcı adınızı rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

Bilgisayardan İnstagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

İnstagram’da güncel olarak kullandığınız kullanıcı adınızı bilgisayarınızdan değiştirmek istiyorsanız, yapacağınız işlem oldukça kolaydır. İnstagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Hakkında araştırma yapıyorsanız, izlemeniz gereken yol şu şekilde olacaktır;

 • Öncelikle bilgisayarınızı açmanız ve İnstagram’a giriş yapmanız gerekmektedir. İnstagram’a hangi tarayıcı üzerinden girdiğinizin bir önemi yoktur. Bütün tarayıcılar bu uygulamayı açma özelliğine sahiptir.
 • İnstagram sayfasını açtıktan sonra ise; mevcut kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmelisiniz.
 • Eğer hesabınıza girdiyseniz, kendi profilinizi görüntülemeniz gerekmektedir.
 • Profilinize girdikten sonra, aynı telefonda olduğu gibi burada da “Profil Düzenleme” seçeneğine giriş yapmanız gerekir.
 • Daha sonra ise; mevcut kullanıcı adınızın yer aldığı yere girmeniz ve kendinize yeni seçmiş olduğunuz kullanıcı adınız girmeniz gerekmektedir.
 • Ancak kullanıcı adınızı seçerken başka birinin bu kullanıcı adını kullanmadığından emin olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde sistem kullanıcı adını almanıza izin vermeyecektir. Fakat seçtiğiniz kullanıcı adı özgün bir isimse ve başkası tarafından kullanılmıyorsa, “Tamam” butonuna tıklayarak yeni seçtiğiniz kullanıcı adınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Artık hem tarayıcıdan hem de mobil uygulamalardan yeni kullanıcı adınızı girmeniz ve hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekecektir.

İnstagram’da Yasak Olan Kullanıcı Adları Nelerdir?

İnstagram kullanıcı adımı değiştiremiyorum gibi şikayetleriniz varsa, bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. İnstagram kullanıcı adı değiştirme işlemi, oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Ancak bazı durumlarda birtakım engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu engeller işleminizin gerçekleşme hızını da maalesef ki yavaşlatacaktır.

Bu tarz sınırlamalarla karşılaşmamak için ise; İnstagram’ın kurallarını ve hangi kullanıcı adlarını kullanamayacağınızı iyi araştırmanız gerekmektedir. İnstagram başka bir kullanıcısına ait olan bir ismi başkasının kullanmasına kesinlikle izin vermeyen bir uygulamadır. Kullanıcı adınızı değiştirmek için girdiğiniz sekmeye, başka birine ait olan bir ismi yazmanız durumunda sistem hata verecek ve işleminizin gerçekleşmesine de kesinlikle müsaade etmeyecektir.

Ancak hem ülkemizde hem de farklı ülkelerde hem aynı isme hem de aynı soy isme sahip olan milyonlarca insan yer almaktadır. Bu nedenle İnstagram hesaplarını açarken birtakım karışıklıklar yaşanmaya devam eder. Bu tarz durumlarla karşı karşıyaysanız ise; adınıza ya da soy adınıza başka bir haf ekleyebilir, aynı harften bir tane daha ekleyebilir, kullanıcı adınızın sonuna ya da başına herhangi bir sembol şekli ekleyebilir, istediğiniz herhangi bir harfi kullanıcı adınıza ekleyebilirsiniz. Bu sayede aynı isimle hesabınızı açmanız mümkün olacaktır.

İnstagram kullanıcı adınızı değiştirememenizin diğer bir sebebi de İnstagram’da yasaklı olan bazı kelimeleri kullanmanız olabilir. Özellikle de herhangi bir insanla alay eden bir kelime, başka bir dine hareket eden bir yazı, küfür içerikli bir kelime yazmanız durumunda kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu nedenle kullanıcı adınızı değiştirirken seçmiş olduğunuz kelimelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

İnstagram kullanıcı adı alınamıyor uyarısının nedenlerinden bir tanesi de tamamen sistem kaynaklıdır. Nadiren de olsa, bazen sistemin ağır çalışmasından ya da teknik bir sorun olmasından dolayı kullanıcı adınızı değiştiremeyebilirsiniz. Ancak bu sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşur.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Süresi Nedir?

İnstagram kullanıcı adı değiştirme süresi, 14 gündür.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Sorunu Nedir?

İnstagram kullanıcı adı değiştirme sorunu ve hatası yaşıyorsanız, hesabınız spama girmiş olabilir. İnstagram kullanıcı adı hatası alıyorsanız, bir süre beklemeniz işe yarayacaktır.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Linki Nedir?

İnstagram kullanıcı adı değiştirme linki; https://www.instagram.com/accont/ adresidir.

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Sınırı Kaçtır?

İnstagram'da kullanıcı adı değiştirme sınırı, 2'dir. 2 Adetten sonra kullanıcı adı değişikliğinde hata alabilirsiniz.

İlgili Yazılar:

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Yapılır?

TikTok Şifremi Unuttum

İnstagram Marketing Nedir?

TikTok Kampüs Temsilcisi Nedir?

Tiktok Yaş Değiştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Çok Hızlı Yazıyorsun, Biraz Ara Ver!

Tiktok İlgilenmiyorum Nedir, Nasıl Geri Alınır?

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası Ve Çözümü

İnstagram 5xx Server Error Hatası Ve Çözümü

İnstagram Keşfet Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Messenger Yazışmaları Takip Edilebilir Mi?

İnstagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram İşletme Hesapları Nasıl Düzenlenmeli?

İnstagram Hesabımı Kapattım, Nasıl Açabilirim?

İnstagram Hesabıma Giriş Yapan Cihazlar Ve Tarihleri

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Tiktok’ta Nasıl Reklam Verilir?

İnstagram Gönderi Şablonu Nasıl Yapılır?

İnstagram Gizli Hesaplar Nasıl Görülür?

İnstagram Fotoğraf Birleştirme Nasıl Yapılır?

Tiktok Para Hesaplama

Tiktok Hediye Fiyatları

Tiktok Keşfet Etiketleri

Sipariş Ver! İletişim